Ben, Daniel Blake 2016

I, Daniel Blake

7.9

113 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.9 (33.695 OY)

Süre

1 Saat 40 Dk.

Tür

Dram

Yönetmen

KONUSU

Daniel Blake, New Castle’da yaşayan bir marangozdur. Fakat sağlık durumu nedeniyle çalışamamaktadır. Sistemin çarpıklığı nedeniyle devlet yardımı da alamaz ve iş aramak zorunda kalır. Daniel bu zorlu süreçte bir anne ve onun çocuklarıyla dostluk kurar. Kendisi gibi bozuk sistemle ve boğucu bürokrasiyle mücadele eden ve iki çocuğuna tek başına bakan genç Katie ile yoldaş olacaktır.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (14)

@naksidil yazdı...

Per, 14 Ara 2017, 07:23 (5 ay önce)

8.5 / 10

" Sen bize yardım etmiştin , öyleyse niçin biz sana yardımcı olmayalım " Kilit bir cümle ! Devleti devlet yapan ve o çarkı döndüren en küçük dişlileri olmasaydı eğer o çark döner miydi ? Beğendiğim bir filmden küçücük bir alıntı ; " Size arkadaşımızın olağanüstü erdemlerini anlatmamıza gerek yok. Elleri şerefine kadeh kaldırmak istiyorum. İlk bakışta sıradan insan elleri zannedebilirsiniz .. ama bu bir yanılsamadır ! Aslında elleri altındandır . Enstitümüzde on yıl önce emekli olsalar yoklukları belli olmayacak bilim adamları ve doktorları var . Ama Gosha geçen yıl hastaneye yattığında labaratuvarın yarısı işlemez hale geldi. Ben doktorayı bitirdiysem , yüzde yetmişi Gosha'nın icat ettiği aparatlar sayesindedir .. " Saygı ve hak tanıma bu kadar anlaşılır ve kolay olmalı ..  Köpek muamelesi gördüğünü hissederek göçüp gitmemeli hiç bir insan !

@asdf-13 yazdı...

Çar, 22 Kas 2017, 03:15 (6 ay önce)

7.2 / 10

Sadece güzel ve yalın bir sistem eleştirisi. Aldığı puanlara eyvallah ama daha fazlası değil. Abartılı yorum yapıp izleyeceklerin beklentisini yükseltmeye gerek yok.

@gelortacgildinl yazdı...

Sal, 19 Eyl 2017, 01:59 (8 ay önce)

Büyük beklentilerle izlemeye koyulduğum film, benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu. Oyuncuların performanslarını beğensem dahi böylesi bir konuyu böyle yavan işlemek, epey canımı sıktı. tek kelime ile balon.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Ben, Daniel Blake filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ben, Daniel Blake filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ben, Daniel Blake filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI