Maskeli Süvari

(2013)

The Lone Ranger

Film 2 Saat 30 Dk. Aksiyon, Macera ABD 5 Temmuz 2013

6.6

211 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.4 (227.590 OY)

KONUSU
Filmde, ünlü maskeli bir kahraman, yeni bir bakış açısıyla hayata döndürülüyor. Amerikan yerlisi, savaşçı Tonto (Johnny Depp), hukuk adamı John Reidin (Armie Hammer) bir adalet efsanesine dönüşmesine dair anlatılmamış hikayeleri anlatıyor. Film, seyirciyi, epik sürprizler ve birbirine hiç benzemeyen ... Devamı
Filmde, ünlü maskeli bir kahraman, yeni bir bakış açısıyla hayata döndürülüyor. Amerikan yerlisi, savaşçı Tonto (Johnny Depp), hukuk adamı John Reidin (Armie Hammer) bir adalet efsanesine dönüşmesine dair anlatılmamış hikayeleri anlatıyor. Film, seyirciyi, epik sürprizler ve birbirine hiç benzemeyen bu iki kahramanın açgözlülük ve yozlaşmaya karşı birlikte savaşmak için işbirliği yapmayı öğrenirken ortaya çıkan komik sürtüşmeleriyle dolu bir yolculuğa çıkarıyor.
Armie Hammer

John Reid ...

Tom Wilkinson

Latham Cole

William Fichtner

Butch Cave...

Barry Pepper

Captain Ja...

Helena Bonham Carter

Red Harrin...

Ruth Wilson

Rebecca Reid

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@gundula

6 yıl önce

Sıkılmadan çoluk çombalak izlenilecek film kategorisinde... sadece öyle...

@vfv

7 yıl önce

Tüm zamanların en iyi yapımcısı olduğunu düşündüğüm Jerry BruckheimeR in yapımcılıgını üstlendiği Şahane bir yapım. Bknz : Karayip korsanları, büyük hazine serisi, dejavu, kara şahin düştüğ, pers prensi, sihirbazın çırağı..Western soyunun tükendiği şu yıllarda bu kadar kaliteli film yapmaya cesaret ettiklerinden dolayı da çok mutluyum. Çünkü böylesi güzel bir filmi izleme şansına eriştik. Filmin Adalet adına vermiş olduğu mesajlarda ciddi vurgular var. Film çok ciddi gibi yürümese de aslında. Senaryo da klasik intikam duygusuyla beslenmiş olsa da altmetne baktıgınızda farklı ve orjinal bir yapım oldugunu göreceksiniz. Filmin görsel efectleri, senaryosu, kostümleri, tasarımları ve karakterlerin oluşturulması çok başarılı. Müzikler de. Ayrıca A merikan yerlileri konusunda da filmin mesajları var. Aslında asıl A merikalılar kızılderililerdir ama son zamanlarda sanırım onlara 2. sınıf insan muamelesi
... Devamı
Tüm zamanların en iyi yapımcısı olduğunu düşündüğüm Jerry BruckheimeR in yapımcılıgını üstlendiği Şahane bir yapım. Bknz : Karayip korsanları, büyük hazine serisi, dejavu, kara şahin düştüğ, pers prensi, sihirbazın çırağı..Western soyunun tükendiği şu yıllarda bu kadar kaliteli film yapmaya cesaret ettiklerinden dolayı da çok mutluyum. Çünkü böylesi güzel bir filmi izleme şansına eriştik. Filmin Adalet adına vermiş olduğu mesajlarda ciddi vurgular var. Film çok ciddi gibi yürümese de aslında. Senaryo da klasik intikam duygusuyla beslenmiş olsa da altmetne baktıgınızda farklı ve orjinal bir yapım oldugunu göreceksiniz. Filmin görsel efectleri, senaryosu, kostümleri, tasarımları ve karakterlerin oluşturulması çok başarılı. Müzikler de. Ayrıca A merikan yerlileri konusunda da filmin mesajları var. Aslında asıl A merikalılar kızılderililerdir ama son zamanlarda sanırım onlara 2. sınıf insan muamelesi yapılmakta ve bunun rahatsızlıgı içinde olan yönetmenimiz can alıcı sahnelere yer vermiştir.Bu filmle ilgili tek üzücü nokta Dev bütçesine rağmen (200 milyon dolar) Sadece 260 milyon dolar kazanç elde etmesi. Belki zarar etmemiş ama fazla kar ettiği de söylenemez.Tabi bunu küçümsemek için söylemiyorum. Böyle bir ekibe ait olan film daha çok ses getirmeliydi. İzledikten sonra kendinizi mutlu hissedeceksiniz.Tavsiye ederim. 10/8.0
H

@hamdicakir

7 yıl önce

çok eğlendim lan.
U

@uzunus

8 yıl önce

İzlenilebilir, hatta izlerken ben çok eğlendim, konuyu biraz absurd masal tarzında işlemiş ama evde sıkılmadan izlenilecek bir film.
D

@digeri

8 yıl önce

Akamadın bir türlü akamadın be film. Uzunca bir süre ne yapmak istediğine karar verememiş bir film olmuş. Disney mi uzak dursun bundan böyle aman aman.

@chewing

8 yıl önce

6.5 / 10

2013 ün orta düzey düzey vasat filmlerinden. Filmi johnny depp için veya biraz eğlence için izleyebilirsiniz. Açıkcası beni pek sarmadı film, süresi de oldukça uzun tutulmuş zaman zaman sıkıldığım yerler oldu. Klasik vahşi batı filmlerinde veya red kit te çok daha özgün senaryolar var. 6.5/10 iyi seyirler.

@burakakkoc23

8 yıl önce

7.3 / 10

Onca eleştiriye rağmen benim tek eleştirim Helena'nın az gözükmesi. Sıkılmazsınız. 7.2/10

@yorgun_nihilist

8 yıl önce

7 / 10

Aksiyon sahneleri, görsellik bence gayet başarılı başarısızlığı John Deep'in önceki filmlerindeki başarı çıtasının yüksekliğinden kaynaklanıyor,olayın çocuğa fantastik olarak anlatılıyor olması daha baştan gerçekliği yitiriyor, gereksiz bir masalsı ton koymak istemişler,ayrıca film gerçekten fazla uzatılmış hele vahşi batı filmlerine aşina olmayanlar için işkence bile olabilir,bunun dışında evde oturup rahatlıkla izleyip arada keyifleneceğiniz, eğleneceğiniz bir film,eleştiride biraz haksızlık yapılmış filme.

@emy

8 yıl önce

7.4 / 10

sanırım deppte beklediği karakteri göremeyenler beğenmeyenler.. bence yerden yere vurulacak kadar kötü değil. evet depp bu tarz karakterlerle karşımızda ancak sevmediği rolü oynayacak tarzda bi oyuncu değil.

keşke daha önce izleseymişim. sonu çok ironik olmuş. beklediğimden daha az güldüm ama sıkılmadım.

tabi yinede daha güzel olabilirdi..

kusur bulamadığım tek yer kadrosu.
E

@erudemu

8 yıl önce

hayattan ve her şeyden bir anda soğumak istiyorsanız izleyin. tek kelimeyle israf.

@nesterm

8 yıl önce

berbat vakit kaybı

@bigamist

8 yıl önce

7.5 / 10

Şok! Şok! Şok! Berdel olayı vahşi batıda da varmış.

@saturnine

8 yıl önce

filmi izlemedim henüz ama niye böyle karakterleri yapıştırdılar son zamanlarda deppe anlamıyorum. soytarı ettiler iyice caanım adamı
B

@batanga

8 yıl önce

disney filminden hayatın sırrını verecek beklentisi ile gidilirse intihar ettirir. deep osbir çekse 200 milyon dolar hasılat yaptırır mantığıyla yapılmış öylelemesine bir film.

@havlayankuzu

8 yıl önce

2.4 / 10

Depp'in, Karayip Korsanları gibi bir seride ilgi çekici olabilen komik teknikleri, Western türüne yakışmamış. Filmin en büyük sorunu bu olsa gerek.

Zorlama sahnelerle dolu,gereksiz yere sündürülmüş, beyaz şapkalı bir adamın, ikide bir yakalayıp yakalayıp, öldürsem mi acaba diye düşünürken mal gibi elinden kaçırdığı,ıkınık bir kötü adam ve Kaptan Sparrow'un kötü bir kopyasına benzeyen,kendi kendine kaldığında bile ana dilini konuşmaktan aciz,ne idüğü belirsiz,imitasyon bir kızılderili klonuyla "renklendirilmiş",ahmak bir film.

Ha bi de at var.
SPOILER

Maskeli Süvari filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Maskeli Süvari filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Maskeli Süvari filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL