Aslı Gibidir

(2010)

Copie conforme a.k.a Certified Copy

Film 1 Saat 46 Dk. Dram, Romantik Fransa, İtalya 31 Aralık 2010

6.9

126 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.3 (22.034 OY)

KONUSU
Toskana’da aşk başka nasıl anlatılır? Aşk yuvası küçük oteller, kafelerde birbirinin gözüne bakan aşıklar... Bir çift gibi görünmeye çalışan bir kadın ve bir erkek... Adam, bir konferansa konuşmacı olarak katılan İngiliz bir yazar; kadın, Fransa’dan gelen bir sanat galerisi sahibi. İşte herhangi bir ... Devamı
Toskana’da aşk başka nasıl anlatılır? Aşk yuvası küçük oteller, kafelerde birbirinin gözüne bakan aşıklar... Bir çift gibi görünmeye çalışan bir kadın ve bir erkek... Adam, bir konferansa konuşmacı olarak katılan İngiliz bir yazar; kadın, Fransa’dan gelen bir sanat galerisi sahibi. İşte herhangi bir zaman, herhangi bir yerde, herhangi birinin başına gelebilecek bir öykü... İran Yeni Dalgası’nın önde gelen isimlerinden Abbas Kiarostami, kendi yaşam öyküsünden esinlendiği geleneksele yaklaşmayan, sıra dışı filminde Juliette Binoche’un karşısında İngiliz bariton William Shimell’ı oynatarak nesnelerin veya kişilerin gerçekliğini sorguluyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
N

@nevroz

1 hafta önce

8.9 / 10

benim icin "keske daha önce izleseydim" dedirten filmlerden oldu.

başta aralarında bir sey olmadığı ilk kez tanıştıkları numaralastiklari filan açık açık belli olmasina rağmen ; filmin sonunda otelde konuştukları gerçekti de adam aynaya bakarken tıraş olacak diye bekledim
K

@kalender

2 yıl önce

7.4 / 10

keyifli bir film ama bir başyapıt değil. toskana çekimleri enfes, oyuncular döktürüyor fakat biraz durağan.

@kirschwasser

3 yıl önce

’Sanat eserininkopyası,bizi orijinalini değerlendirmeye götürür’ den yola çıkıp önümüze bir ’ilişkinin kopyası’ nı koyan ince bir film.

Filmin görsel açıdan harika bir şehirde geçmesinin ve çevredeki ses kalabalığının filme yavaştan dahil olmasının kattığı gerçeklik bana garip bir huzur verdi. Olay akışının yavaşlığından ve diyaloglardan sıkıldığım noktalarda, filmin bu sakin, huzurlu atmosferi filmi kurtardı diyebilirim. Aksiyonsuz, bol diyaloglu film seviyorsanız izleyin. Sevmiyorsanız da filmin dingin atmosferini deneyimlemek adına bi şans verin derim.

@yagmurrsn

5 yıl önce

Toskanayı görme istediği uyandıran film.

@koprudekikiz

7 yıl önce

-Her şey değişir, söz vermek bunu durduramaz. Kimse bir ağaçtan, bahar bitince çiçeklerini korumasını bekleyemez. Çünkü sonunda çiçekler meyveye dönüşür. Ve sonra, sonra ağaç meyvesini kaybeder.

- Ya sonra?

- Sonra yapraksız bir bahçe.

- Yapraksız bir bahçe mi?

- Farsça bir şiir. Yapraksız bir bahçe. Güzel olmadığını söylemeye kim cesaret edebilir?
B

@birdie_numnum

9 yıl önce

7.6 / 10

İlişki üzerine abartılı olmayan, bazı diyalogları çok tanıdık gelen ve sıkılmadan izlenecek güzel bir film
walter benjamin

@tori

9 yıl önce

2.3 / 10

kadın ve erkek gel-gitleri.. Aslında nasıl da benziyormuşuz birbirimize. İzlerken öyle mi böyle mi derken film bitti. fazla iz bırakmadımaalesef.
R

@rossi

11 yıl önce

izleyiciyi zaman zaman ikileme düşüren, ikili ilişkilerin derinliklerine inen diyolaglarıyla kaliteli kendini izlerttiren bir film

@ustunkoru

11 yıl önce

7.8 / 10

Bu ikilinin gün boyunca gezinirken yaptıklarıhararetli, içten konuşmaları sizi içine çekiyor - ki bu diyaloglar İngilizce, Fransızca ve Italyanca ileçeşnilenmiş olsa da dikkatinizi dağıtamıyor..
SPOILER

Aslı Gibidir filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Aslı Gibidir filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Aslı Gibidir filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL