Dünyanın En Kötü İnsanı

(2021)

The Worst Person in the World a.k.a Verdens verste menneske

Film 2 Saat 8 Dk. Komedi, Dram Norveç, Fransa 19 Kasım 2021

7.8

148 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.8 (86.276 OY)

KONUSU
Film, Julie adında genç bir kadının hayatına odaklanıyor. Yakında 30 yaşında olacak olan Julie’nin aşk hayatı pek yolunda değildir. 45 yaşındaki çizgi roman yazarı Aksel ile birlikte yaşayan Julie, onun hayatını yaşadığını hisseder. Ailesinin beklentileri ve Aksel’in çocuk arzusunun yükünü taşıyamay ... Devamı
Film, Julie adında genç bir kadının hayatına odaklanıyor. Yakında 30 yaşında olacak olan Julie’nin aşk hayatı pek yolunda değildir. 45 yaşındaki çizgi roman yazarı Aksel ile birlikte yaşayan Julie, onun hayatını yaşadığını hisseder. Ailesinin beklentileri ve Aksel’in çocuk arzusunun yükünü taşıyamayan Julie, sürekli değişen hayallerinin peşinden koşmaya devam eder. Onun hayatı, genç ve yakışıklı Eivind ile tanışmasıyla bambaşka bir hal alır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@busranuryilmaaz

5 ay önce

9.5 / 10

Julie Dünyanın En Kötü İnsanı değil, ne istediğini bilmese bile etrafındaki insanlara ne istediğini öğretebiliyor.Bunu yaparken kendinden ne kadar emin olduğunu izlemek çok güzeldi.
'Evet Seni seviyorum ama aynı zamanda sevmiyorum.Kendimi kendi hayatımın seyircisi gibi hissediyorum.'
F

@filmafili

5 ay önce

Başta izlediğimiz akselin olgunluğu filmin sonunda Julia’da görüyoruz. Bu arada geçen süreci ancak bu kadar açık ve net verebilirlerdi. Vizyon sineması değil de gerçek sinema tutkunlarının (festival filmi severlerin) seveceği bir film.
Ayrıca gerçekten soruyorum; insanın kendini bulma ya da gerçekleştirme yolunda yaptığı seçimler onu dünyanın en kötü insanı yapar mı?

@naksidil

7 ay önce

30 yaş bir kadının dönüm noktasıdır ! Ben ne yaşadım ki, ne ara bu yaşa geldim dediği yaştır. Evet öyle bir ana gelir ki zamanı durdurup delicesine koşmak ister.. Onu bağlı kılan bütün zorunluluklara isyan eder.. Ve hesaplaşmaların eşiğini aşamaz tökezler yüzü üstüne kapaklanır. Hakikaten güzel film. Hele Julie nin gözleri ne güzel.. Oyuncular çok iyi. Diyaloglar acı acı tokatlıyor ...... Zaman aldatıcı şekilde hızlı, plan yapıp o sıralamaya sadık kalınamayacak şekilde sürprizlerle ve mücadelerle dolu. Aslında film sayfalarca yorumlanabilir.. Çok sevdim.
F

@feyzagonultas

11 ay önce

8 / 10

Nasıl her düşündüğünü söyleme deniyorsa bu kadına da her düşündüğünü yaşamaya çalışma diyorum...

@flvxvz

1 yıl önce

10 / 10

Beni bu kadar etkilemesini beklemiyordum. Ruhuma kazındı.

@kerimapaydin

1 yıl önce

Benzer şeyler sürekli farklı formlarda farklı yapımlarda işlenecek. Bunlar temelde hemen herkesin yaşadığı bunalımlar. Bir şekilde sanata yansıyor bunlar. Bu güzel işlenmiş bir versiyonu bu tarz konuların. Diyalogların içerisinde hoşunuza gidebilecek kısımlar vardır eminim. Bence hoş filmdi.

Her ne kadar beğensem de şu bir gerçek ki, bireyselleşememiş insan hem acı çeker hem de hayatına girdiği her insana acı çektirir. Bu basit cümleyi anlatıyor baştan sona film. Bu yüzden ben dünyanın en kötü insanı olarak baş roldeki ablamızı seçiyorum.

@aleynaa

1 yıl önce

Çok özür dilerim ama tam bir balon...

@kalecisacli

1 yıl önce

9.7 / 10

Aslında yönetmen filmde sadece bir konuyu öne çıkarmamış. Modern dünyada aldatma, ne istediğini bilememe, günümüz ilişkilerinde hevesi aşk ve sevgi zannetme, bir insanın enerjisi üzerinden hayatını idame ettirmeye çalışma, Aksel'in ölürken bile karşısındaki narsist bireye olan bağlılığı ve bir çok konu... İzlerken bol bol sigara yakılacak film. İzletelim.

@mckurkcu

1 yıl önce

Hayatı boyunca bir şeyler arayan, aradığı şeylerin gerçekten istediği şeyler olup olmadığını bilmeyen, kafasında kurduğu planların isteklerinden çok birer heves olduğunu anlayamayan, şansı yaver gider de isteklerine ulaşırsa onlardan da bir bahane bulup çabucak sıkılan modern insanın yani az çok hepimizin hayatından bir kesit sunuyor film. Filmde herkesin dondugu sahnedeki gibi dünya içindeki insanlarla beraber bir anlığına dursa ne de iyi olurdu, özgürce koşturup gerçekten sevdiğimizi düşündüğümüz o hedeflere doğru kosardik ancak hayat akmaya başlayınca biz de onunla birlikte savruluyoruz. Ne istedigini bilememek bir kusur degil artik o kadar hizli savruluyoruz ki kafamizi kaldırdığımızda bambaşka bir istek belirlemiş oluyoruz kendimize. Oslo 31 August'ta ne kadar çabalarsa çabalasın akıntıya karsi yüzemeyecegini anlayan bir insanın boğuluşunu görmüştük. Bu film ise biraz daha ümitli. Bu sefer tutunacak dalları olan ama hangi dala tutu
... Devamı
Hayatı boyunca bir şeyler arayan, aradığı şeylerin gerçekten istediği şeyler olup olmadığını bilmeyen, kafasında kurduğu planların isteklerinden çok birer heves olduğunu anlayamayan, şansı yaver gider de isteklerine ulaşırsa onlardan da bir bahane bulup çabucak sıkılan modern insanın yani az çok hepimizin hayatından bir kesit sunuyor film. Filmde herkesin dondugu sahnedeki gibi dünya içindeki insanlarla beraber bir anlığına dursa ne de iyi olurdu, özgürce koşturup gerçekten sevdiğimizi düşündüğümüz o hedeflere doğru kosardik ancak hayat akmaya başlayınca biz de onunla birlikte savruluyoruz. Ne istedigini bilememek bir kusur degil artik o kadar hizli savruluyoruz ki kafamizi kaldırdığımızda bambaşka bir istek belirlemiş oluyoruz kendimize. Oslo 31 August'ta ne kadar çabalarsa çabalasın akıntıya karsi yüzemeyecegini anlayan bir insanın boğuluşunu görmüştük. Bu film ise biraz daha ümitli. Bu sefer tutunacak dalları olan ama hangi dala tutunacağıni bilmeyen bir genç kadın var. Dallara tutunmak istemediği için kendini akıntının götürdüğü yerlere bırakıyor. Kış güneşi gibi bir film bir sıcaklık hissediyoruz ama hala üşüyoruz.

@madamcoco

1 yıl önce

Paramparçayım.
B

@babe

1 yıl önce

kararsızlıklar, ne istediğini bilememe üzerine şişirilmiş bir film.
sinirlendim izlerken. kararsız halleri ve cinsellikle ilgili abuk feminist fikirleriyle içimi baydı. aksel ile olan çiçek gibi hayatı asla hak etmiyordu zaten. böylesi ayakları sağlam basamayan duruşunun altında babası tarafından hiçbir zaman onaylanmamış sevildiğini hissetmemiş bir kadın olmasına şaşırmadık. kimsenin hayatına almak istemeyeceği dünyanın en kötü insan tipi

@berlinj

1 yıl önce

6.4 / 10

Erkek gözünden kadın hikayesi ne kadar olursa, o kadar... Ana karakter Julie olsun diye bir süre uğraşılmış ama olmamış, zaten bir yerden sonra uğraşmayı da bırakmışlar. Yine de çok beğendiğim sekanslar oldu, olmadı değil. Müzikler keza... Anders Danielsen Lie ile Oslo'yu görmek de ayrıca güzeldi...

@mimozafm

1 yıl önce

8.4 / 10

bu kadar bizden olan filmler... Kızı yargılayamadım yaptıklarından çünkü sen bensin Julie :’) Ama sanki dahası olmalıydı bir şeyler eksik yarım gibi. Mubiye gelsin diye ne zamandır bekliyordum biraz daha iyisini görmek isterdim.

@ustunkoru

1 yıl önce

5 / 10

“12 bölüm, bir prolog ve bir epilogdan oluşan bir film” diyor başında ama maalesef bize bu tekniğin kötü bir örneğini yaşatıyor. Bu sefer nefesi, birikimi yetmemiş ekibin.

Bölümlere ayırmak, bir anlatıcıyı yerleştirmek - Kubrick ve Von Trier olmak - o kadar da kolay değil demek ki..

Küçümsediği romantik komedilerin, hele Woody Allen’ın yanından bile geçmiyor.

@endaksiorea

1 yıl önce

8.8 / 10

son derece samimi bir film, karakterler gerçekçi ve doğal

Ayrıca
30 yaşında ama kariyeri net olmayan insanlara dünyadan örnek görmek çok güzel.
SPOILER

Dünyanın En Kötü İnsanı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Dünyanın En Kötü İnsanı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Dünyanın En Kötü İnsanı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL