Kağıttan Hayatlar

(2021)

Film 1 Saat 36 Dk. Dram Türkiye 12 Mart 2021

6.1

106 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.7 (9.797 OY)

KONUSU

Kağıt toplayarak geçinen ve sağlığı giderek kötüleşen Mehmet terk edilmiş bir çocuk bulur. Birden hayatına giren küçük Ali, onu kendi çocukluğuyla yüzleştirecektir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@fsymg

1 ay önce

8.5 / 10

Birçok yorumun aksine ben izlerken hiç sıkılmadım. Ayrıca sonunu baştan kestirebiliyorum diyenlerin de abarttıklarını düşünüyorum. Çağatay Ulusoy’un oyunculuğunu beğendim. ’Aynı konu’ diyenler var bir de.Anlamıyorum adamlar uzaydan konu mu getirecek? Önemli olan bilindik, günlük hayattan da olsa bir konunun nasıl işlendiğidir. Bunu da iyi başardıklarına inanıyorum.
D

@drydgrsz

2 ay önce

ben beğenemedim çok sıradan geldi bu film. o kadar abarttılar ama fıs.

@tiamath

2 ay önce

5 / 10

Kağıt toplayarak geçimi sağlayan ve kimsesiz sokakta kalmış çocukların anlatılmaya çalışıldığı, bir çok klişeyi barındıran ve kendini çok tekrar ettiği için fazla bir etki oluşturmayan bir film. Ortalama oyunculuklar ve hikaye. Tek artısı başarılı müzik kullanımı olabilir. Sıkılarak sonunu getirebildim.

@martineden2

2 ay önce

6.4 / 10

çağatay ulusoy’un netflixten nasıl bir torpili varsa artık. bir insan sırf yakışıklı diye bu denli kötü ve basit oyunculukla nasıl bu rolleri kapıyor hayret edilesi.

@zangocyus

3 ay önce

2.9 / 10

Her şey inanılmaz tahmin edilebilir , klişe, basit , mantık hatası kaynıyor . Sağlık olsun ne diyelim .
C

@cengiz_ayas

3 ay önce

Eh iste diyebliyorum sadece birde mekan ve dekor bayagi iyi

@cruachan

3 ay önce

Anladık bu ayın popüler filmi sensin aga ama şunu bil popülerliğin geçene kadar izlemicem seni:) 3 4 sene sonra unutmazsam izlerim belki kız ark da gelmiş bu akşam bana bunu öneriyor milyonlarca filmin içinde film kıtlığı yaşıyordum bende zaten:) hem izlemeye ne gerek kaldı zaten siteye her girişimde ana sayfada görüyorum yakında filmide ezberlerim nasıl olsa:)
S

@songulgn1

3 ay önce

4.1 / 10

Uzun süredir çıktı çıkacak vizyona düşecek diye beklettikleri, konuştukları için mi bilemedim yüksek beklentiyle izlemiş olduk. Senaryo güzel olmasına rağmen hep bir yerde eksiklik var diye o duyguyu alamadım. Kaybettiğim zamanıma üzüldüm açıkçası. Şu film için bu kadar uğraşın olması ayrıyeten para harcanmış olması üzdü beni, değmez. Özellikle Çağatay Ulusoy’un her bulduğu boşlukta hönkürerek ağlaması, bağırması o acı hissini vermiyor. Aksine kimsesizlerin, yokluğu görmüş çocukların duruşu farklıdır.
Film yalnızca sonlara doğru açılıyor ve bitiş müziği derinden etkiliyor diyebilirim.

@berfiin

3 ay önce

7.6 / 10

Sonunda Selda Bağcan ile beni dağıtmış film
S

@slackerr

3 ay önce

4 / 10

filmin başarılı olduğu tek bölüm sanat yönetimi ve mizansenin teknikle birleşip güzel bir atmosfer oluşturması. onun dışında abi nelere para harcanıyor diye üzüldüğüm boş bir yapım. böyle mi işlenir bu konu?
Z

@zes

3 ay önce

5 / 10

Tema güzel olmasina ragmen kurgu, cutlar, diyaloglar ve oyunculuklar ne yazik ki iyi degil -hatta kötü. Güzelim konuya yazik etmisler.

her düzgün ve akici plot yazamadiklari konuyu da akil hastaliklari, asiri bir romantik bakis acisi ve agir dramla baglamaya calismalari da yetmedi mi artik. hikaye anlaticiliginin kangren oldugu orneklerden biridir

@filmist

3 ay önce

6.3 / 10

"Mücadele Çıkmazı"nda süren hayatta kalma çabası.
Kıssadan hisse "sokakta kimsesiz büyüyen çocuklara ithafen" yapılan bu filmi
"sokakta kimsesiz büyüyen çocukların" izleyememesi gerçeği bir yerlerde bir yanlışlığın olduğunu bizlere gösteriyor.
Çok büyük beklenti içinde olmadan ve detaylara takılmadan dram film izlemek isteyenlerin değerlendirebileceği bir orta karar bir yapım olmuş.Senaryo birebir olmasada tanıdık geldi.Özellikle Mehmet’in gerçek durumunu gördüğünüz zaman eminim o film direkt aklınıza gelecektir.Şahsen benim öyle oldu.Filmde olumsuz olarak gözüme çarpan tek olay Çağatay Ulusoy’un bu karakter için fazla "temiz" kalmış olması.Yani yaşadığı hayatı, kişiliği ve o hayatın vermiş olduğu olgunluğu tam olarak yansıtamadığı kanısındayım.Çok fazla üzerinde durulmadan izle geç tarzında bir film.

@ucurtma07

3 ay önce

Duyguyu hiç alamadım maalesef ,

@fruit_fly

3 ay önce

6.8 / 10

küçük emrah filmlerini sevenler bunu beğendi.

@firewall

3 ay önce

6.5 / 10

Vakit geçirilir, eh iştelik olmuş. Başlarda çok sarmıyor, sonlara doğru toparlıyor birazcık.
SPOILER

Kağıttan Hayatlar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kağıttan Hayatlar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kağıttan Hayatlar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL