7.8

457 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.7 (13.473 OY)

KONUSU
Sen Aydınlatırsın Geceyi (2013)ile Altın Lale En İyi Film ve En İyi Senaryo ödüllerini kazanan, ayrıca FIPRESCI jürisince de ödüle layık görülen Onur Ünlünün son filmi İtirazım Var bir cinayetin izini dedektif gibi süren bir imamın hikayesini anlatıyor. Klasik polisiye türünün kurallarına mümkün old ... Devamı
Sen Aydınlatırsın Geceyi (2013)ile Altın Lale En İyi Film ve En İyi Senaryo ödüllerini kazanan, ayrıca FIPRESCI jürisince de ödüle layık görülen Onur Ünlünün son filmi İtirazım Var bir cinayetin izini dedektif gibi süren bir imamın hikayesini anlatıyor. Klasik polisiye türünün kurallarına mümkün olduğunca sadık kalan bir film yapmaya çalıştığını söyleyen yönetmen Onur Ünlü, filmin hikayesini Sırrı Süreyya Önderle birlikte yazmış. Filmin kahramanı Selman Bulutun imamı olduğu camide bir cinayet işlenir. İmam, polisin pek de ilgilenmediği bu cinayeti çözmek için kolları sıvar. Ancak yöntemleri de en az kendisi kadar sıra dışıdır. İmam ve çevresindeki diğer kişilerin hepsi bu cinayetle bir şekilde bağlantılıdır. Ortada yıllarca saklanmış sırlar, yalanlar, tefecinin paraları, aç bir köpek ve aşk vardır. Bir de herkesin şüphelisi olduğu şu cinayet...
Serkan Keskin

Selman Bulut

Hazal Kaya

Zeynep Bulut

Öner Erkan

Gökhan Sevinç

Büşra Pekin

Nebahat Kuzu

Osman Sonant

Cihan Demir

Umut Kurt

Efrahim Caner

Serdar Orçin

Ferdi Temir

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@erdemtekin

3 yıl önce

Babalar gibi filmdir. Yönetmeni her yönüyle yansıtır.

@serkanaydemir

3 yıl önce

7.4 / 10

Adaşım diye demiyorum Serkan Keskin'in keskin bir espri anlayışı var.

Genel anlamda film bizlerin izleyeceği düzeyde. Türk yapımlarında görmek istediğimiz o para uğruna değil de hani sinema seviyesine çıkabilen yapımlardan birisi İtirazım Var. Serkan Keskin'in oyunculuğuyla da bu değer artıyor. Başlardan itibaren sizi kendine çeken bir senaryo da eklenince filmin sonunu sıkılmadan getirebiliyorsunuz. Sinemada çok rahat izlenebilecek başarıyı yakalamış yani film. Üzerine tartışacağımız tek nokta filmin daha sağlam bir hikaye üzerine işlenmesi gerçekliği. Hani bu haliyle iyi olsa da az bir basamak daha kaliteyi artırabilselerdi film şöyle sağlam bir 8 puanı hak ederdi. 7 puanlık bir film olması kötü değil tabi Ha bir de keşke böyle düşünen imamlar her yerde olsaydı emin olun her şey daha başka olurdu bu dünyada.

Umarım o satranç olayını da anlamışsınızdır. Çok Mutlu

İyi seyirler.

@dilarakrkmz

6 yıl önce

Bu türdeki çoğu yapımı cebinden çıkaracak bir film. Senaryo işleyişi, oyunculuk, çekim kalitesi her şey dört dörtlüktü. Yapılan göndermeler de oldukça iyiydi. Bir sahnede güldüren hemen sonra üzen hemen sonra da düşündüren bir yapım olmuş. Umarım bu şekilde yapımlar çıkmaya devam eder ülkemizde boş beleş komedilerden ziyade bunları izleyip mizah neymiş, laf sokmak nasıl yapılırmış, senaryo nasıl bağlanırmış görsünler.

@haoff

6 yıl önce

tokat gibi film. vizyona girdiği dönemde ülkede olanlara yapılmış en güzel yorumlardan biridir bu film bence. onur ünlüyü daha ne kadar sevebilirim bilmiyorum.

ayrıca selman bulutun filmdeki efsane vaazı da ihsan eliaçık’a şık bir selamdır, severiz kendisini.

@ozan_taylan

6 yıl önce

Kendine has bir anlatımı olduğunu düşündüğüm yönetmenlerden biri. Hani Zeki Demirkubuz'u, Nuri Bilgeyi felan düşündüğümde çok daha samimi bulurum Ünlüyü ve hatta Murat Şeker'i. (Ha bu arada Zekiyede Nuriyede hayranım serde fena halde dengesizlik var lütfen o ayrı) Filmleri insana tepeden bakmaz. Herkes beni anlasın diye bi derdide yoktur. Kareler ince ince (ukalaca) hesaplanmamıştır. Ha tarihe kalırmı? Bilmem ama içinizde bi yerlerde kalır. Bir gün zırt diye bi yerde Polisi, Güneşin Oğlunu ya da Celan Tanın içler acısı; adamı dumur eden dillere destan hikayesi karşınıza çıkıverir; yüzünüzü gülümsetir; kaz ayaklarınız katmerleşir ve içinizde ince bir sızı bırakrak yanınızdan ayrılır. Tıpkı eski sevgilinizin siz farkında olmadan usulca hafızanızdan ayrılıp gidişi gibi.
M

@movieman99

7 yıl önce

Bizim sinemamızda da böyle işlerin çıkması sevindiriyor ayrica soundtrackler tamamen sherlock esintili

@abella

7 yıl önce

Bir film bu kadar çok şeyden bahsetmemeli.
Sanat eseri vermek istediği mesajı bu kadar direkt vermemeli. Herkes bir şeyleri çıkıp direkt söylüyor. Sanat böyle olmamalı ama. Bir de bence filmde karakter yazımına çok dikkat edilmeli. Eğer bir imam karakteri devleti ve diyaneti eleştiriyorsa, imamlığı meslek olarak yapıp devletten maaş almamalı mesela. Çelişiyor çünkü.
B

@baknedeycem

7 yıl önce

Serkan Keskin'in şu repliği bazı sahnelerin özeti niteliğindedir bana göre: "Ama Allah'ın işi işte, kısmette ne varsa onu yiyiyo insan. Börekse börek b*ksa b*k. Size de b*k yemek düştü." :)

Geç izlediğim için kahrolduğum film.

@poormf

7 yıl önce

7.5 / 10

Sıradışı görüşlere sahip imam, sıradışı ve eğlenceli yaşamındaki düğümleri hızla çözerken biz onun hızına ayak uydurmakta zorlanırız. Komedi ve aksiyonu Polis ve Güneşin Oğlu filmlerindeki gibi bu filmde de bir arada kullanan yönetmen keyifli bir seyirlik çıkarmış... 75/100

@dilek06

7 yıl önce

8 / 10

100 uzerinden 101 bu kadar mukummel olmaz bi film ya !!!

@brinicle

2 yıl önce

niye 8?

@uniqueen

8 yıl önce

Izlemeyi ertelemiştim boşa ertelemişim keske daha önce izleseydim

@ce_alperen

8 yıl önce

9.2 / 10

Çok ama çok iyi bir film. Senaryo Türk Sineması'nın çok üzerinde, kamera açıları ve sahnelerin çekildiği mekanlar çok başarılı. Türk sinemasında görülmemiş kalitede, ilerki yıllarda klasikler arasında olacak bir film. Reklamı iyi yapılsaydı çok yüksek gişe başarısı elde edebilirdi.

@delahoya

8 yıl önce

7 / 10

Ülkemiz de çevrilen kara mizah filmlerinin en tepesin de bir yerlerde yerini alan , altın portakal film festivalinde Onur Ünlü'ye en iyi senaryo ve en iyi yönetmen ödülleri kazandırmış

ayrıca Serkan Keskin'e de en iyi erkek oyuncu ödülü kazandırmış güzelim filmdir.

Hiç ummadığınız anda güldürüyor , hazır olmadığınız anda düşündürüyor...Onur Ünlü filmle alakalı bir röportaj'da şöyle bir şey söylemiştir "kur?an?da dehşet ifadeler vardır; zalimler ve onların peşine takılanların ne olacağı ile ilgili. inandıkları kitap orada duruyor, açıp bir baksınlar. "

Gel gelelim filmi mutlaka izleyin , benim gibi vakit kaybetmeyin...
F

@fisher_king

8 yıl önce

ee sonunda kitapsız bir imam oldum.

gayet başarılı buldum caminin altındaki fight club da güzeldi.

izlemeden beklentim yüksekti boşa çıkarmadı film.

@kiyoik

8 yıl önce

flmi yeni izledim.türk yapımlarına göre cidden çok iyi bir kurgu ve oyunculuğa sahip. din hakkındaki mesajlarına , gelince dışarıdan yargılanan şeyleri dile getirmeye çalışmış ama bazı bölümlerde yersiz abartılara kaçmış. ama cidden kurgu çok iyiydi.
SPOILER

İtirazım Var filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

İtirazım Var filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

İtirazım Var filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL