Partilerde Kız Tavlama Sanatı (2017)

How to Talk to Girls at Parties

6

21 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.8 (6.409 OY)

Vizyon Tarihi

4 Mart 2018

Süre

1 Saat 42 Dk.

Ülke

İngiltere ABD

Senaristler

Neil Gaiman

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Sex Pistols'un büyüsüne kapılmış olan şehirdeki her genç, umutsuz kahramanımız Enn de dahil olmak üzere, bir punk olmak istemektedir. Yerel punk kraliçesi Boadicea'nın değişim öğrencileriyle dolu partisine sızan Enn, partide görür görmez aşık olduğu gizemli Zan ile tanışır. Ancak bu gençler aslında, gizemli bir geçit törenine hazırlanmak için Dünya'ya gönderilmiş olan uzaylılardır. Karanlık sır ortaya çıkınca sevdiği kızı kurtarmak isteyen Enn, yardım için Boadicea ve takipçilerine döner. Bu mücadelenin sonucunda ne Enn'in ne de Zan'in hayatı bir daha eskisi gibi olmayacaktır.

YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (3)

@cnnto yazdı...

Cmt, 22 Eyl 2018, 14:03 (5 ay önce)

Neil Gaiman'ın aynı isimli hikayesinin senaryoya uyarlanmış versiyonu. Her şeyin hızlıca tüketildiği çağımızda farklılık yaratmak ve yeni bir şey üretmek oldukça zor olsa gerek. Farklı bir tür anlatım benimsemiş bu tarz filmleri genelden sıyrılabildiği için değerli buluyorum. Elle Fanning'i ilk kez Neon Demon'da izleyip (o film de orijinal bir konuya sahip) kendisinden oldukça farklı bir duygu almıştım. Burada da benzer bir dünya dışı karakterde olması, fiziki özelliklerinin aynı anda masum ve gösterişli oluşuyla ilintili olabilir. Belki de kendisini gelecekte yine bu tarz filmlerde görebiliriz.

Luther dizisininden tanıdığımız Ruth Wilson'ı da bu filmde yeni ve farklı rolüyle görüyoruz. Kendisi de etkili ve etkileyici bir oyuncu, kendine has bir havası var.

Nichole Kidman'ın rolüne de birçok farklı enstantane eklenmiş olması beni oldukça tatmin etti.

Filmi genel olarak eğlenceli ve ilgi çekici buldum. Yeni şeyler görmek isteyen insanların izlemesini tavsiye ederim.

Bazen filmlerde bir rolün oyuncuya anlatılırken nasıl açıklandığını zihnimde canlandırmaya çalışıyorum. Acaba Ruth Wilson'a Stella rolü anlatılırken nasıl tabir edildi. Hayır yani böyle bir rol nasıl açıklanır? Şimdi işte koloniler var falan... eeee? sonra sen de cinselliği temsil eden kolonide olduğundan insanların ...den insan doğurtabiliyorsun.????

Açıklayamazsın ki.


Filmde yasak elma klişesinden çıkıp domates imgesi kullanılmasını oldukça sevimli buldum. Bir de Budizm'den çakraların isimleri Amerikan Kolonileriyle eşleştirilmişti, bu da farklı bir açı kazandırıyor filme. Nichol Kidman'ın Amerikanın kolonisi Stella'ya "Sizi biz doğurduk" demesiyle de filme bir kurgu olmanın ötesinde tarihsel bir derinlik de kazandırmış.

@paranselost yazdı...

Cmt, 02 Haz 2018, 19:47 (9 ay önce)

10 / 10

Geleceğin kült filmine merhaba diyin.

@ustunkoru yazdı...

Çar, 30 May 2018, 12:30 (9 ay önce)

6 / 10

bugün nihayet izleme şansım oldu.. 6/10

fikir güzel, film ise oldukça sıkıcıydı.. çıkıştaki hayal kırıklığım, enerjimi tuttu fırtlattı

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Partilerde Kız Tavlama Sanatı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Partilerde Kız Tavlama Sanatı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Partilerde Kız Tavlama Sanatı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL