6.8

121 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.8 (121.987 OY)

KONUSU
Baba Tommy ve oğul Austin birlikte çalışan adli tıp memurlarıdır. Austin annesinin ölümünden sonra babasını yalnız bırakmamaya gayret etse de yavaş yavaş kendi hayatını kurabilmek adına kız arkadaşıyla birlikte şehir değiştirmeyi planlamaktadır. Bunu babasına söyleyeceği akşam evlerinin bodrum katın ... Devamı
Baba Tommy ve oğul Austin birlikte çalışan adli tıp memurlarıdır. Austin annesinin ölümünden sonra babasını yalnız bırakmamaya gayret etse de yavaş yavaş kendi hayatını kurabilmek adına kız arkadaşıyla birlikte şehir değiştirmeyi planlamaktadır. Bunu babasına söyleyeceği akşam evlerinin bodrum katında yer alan morglarına bir ceset getirilir. Görünürde hiçbir ölümcül yarası olmayan genç kadın cesedi hakkında bütün bilgiler belirsizdir. Baba-oğul cesedi inceledikçe tutarsız ipuçları bulmaya başlarlar. Ancak bilmedikleri şey, cesedin sıradan bir cinayet kurbanı olmadığıdır. İkili cesedi inceledikçe işler daha da gizemli ve tehlikeli bir hal almaya başlayacaktır...
Emile Hirsch

Austin Tilden

Brian Cox

Tommy Tilden

Michael McElhatton

Sheriff Sh...

Parker Sawyers

Officer Cole

Jane Perry

Lieutenant...

Mark Phoenix

Louis Tannis

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@betelgeuze

10 ay önce

Az önce izledim ve hala diken üstündeyim sanki. Ummadık taş baş yarar misali bu kadar iyi bir film hiç ummuyordum. İçim ürperdi.

@hrhboo

1 yıl önce

7.3 / 10

İlk yarısı heyecanı körükleyen, gizemi çözmeye teşvik eden, ikinci yarısı ise survival modunda ilerleyen bir film. Tanındık dede-torun ikilisiyle aksiyona giriyorsunuz, Back to the Future vibe'ı var. Korkutmuyor fakat tatmin edici rahatsız sahneleri var. Jane Doe'nun en büyük gizemi, kadının hiç beklemediğiniz bir anda tüm vücudunun açıldığı sahnede çözülüyor, ki bence çok orijinal bir görsel şölen olmuş. Sonuç olarak izlemesi keyifli, oldukça kısa ve sürükleyici bir film. Tabii her şey beklentinize kalmış.

@mismanc

1 yıl önce

5 / 10

Bu kadar güzel başlamış bir film ne kadar kötü sonlanabilir.
Ayinle cadı öldürürseniz, bu acıyı tattırmak isteyecekleri masum insanlar olur. Yapmayın etmeyin. Cadı öldürecekseniz insan gibi öldürün.

@deadmanwalking

2 yıl önce

7.2 / 10

Tek mekanlı geçen filmlerden biri.Güzel film...

@filmist

2 yıl önce

7.5 / 10

Bir baba ve oğlunun otopsi için getirilen bir kadının cesedini incelemesiyle başlayan gerilim ve korku dolu anlar.
İlk yarım saat gizemini koruyan, merak uyandıran bir yapısı varken daha sonrasında gerilim korku filmlerinden alışageldiğimiz klişeler barındırıyor.Ancak yine sonlara doğru biraz toparlamış gibi.Gerilim ve korku düzeyi tam yerinde olmuş çok abartı değil yok eksiklikte yok.
Bir diğer husus baba ve oğlun karşılaştıkları olaylar karşısında sanki hep karşılaştıkları olaylar gibi aşırı olağan ve soğuk kanlı tavranması biraz abes olmuş.
İzleyecek olanlar için tavsiyem filmin adından da anlaşılacağı üzere yer yer rahatsız edici görüntüler barındırıyor.

@gunerakdemir

2 yıl önce

5.4 / 10

Acaba ne zaman incile bağlayacak diye beklerken 40. dakikadan sonra şaşırtmayarak bu beklentiyi karşılamış sonrasında da zaman kaybı olacak bir film ortaya çıkarılmış. Tebrik ediyorum. Zaman kaybetmeden başka bir film izlemenizi öneririm. Hakkını yemeyelim filmin renkleri güzeldi.

@holyghost90

4 yıl önce

7 / 10

Uzun zamandır beni bu kadar geren ve huzursuz hissettiren başka bir korku filmi izlememiştim.Filmin tek sorunu,konuyu iyi bir yere bağlamayışları bence.

@evenstar

4 yıl önce

Gerim gerim germiş, esrarını son dakikaya kadar korumuş bir film. Muhteşem ötesi miydi hayır değildi lakin az önce bahsettiklerimi başarabildi. Tabii bir takım sorular var kafamda.

Şimdi Jane Doe kızımız bir cadı evet. De neden o halde? Amacı ne? Neden insanlara bunu yapmaya karar vermiş? (Beyamcanın verdiği cevaplar haricinde.)
Belki de bilerek böyle herşeyi cevaplamadılar. Pek çok şahıs filmin son sahnesinde ayağın oynamasından mütevellit bir ikinci filmin geleceğini söylüyor. Umarım gelir ve kafamdaki soruları cevaplarlar.


Sessiz, puslu bir akşam izlenebilir. 6/10

Not:Klişeler var diye de çok eleştirmemek gerek. Korku filmlerinin belli başlı unsurları mevcut sonuçta.

@merinossi

4 yıl önce

10 / 10

İzleyin işte, puana falan bakmayin. Gerilimi sonuna kadar yaşayın... gayet iyi bir film. Uzun süredir böyle gerim gerim gerilmek istiyordum ki tam olarak onu yaşadım diyebilirim

@haoff

5 yıl önce

8.5 / 10

Allah belanızı versin ulan!

yani iyiydi. baya iyiydi.

@rashomon

5 yıl önce

7.8 / 10

Başarılı.Gerilim açısından çok iyiydi.Oyunculuk ve konuda gizemi beraberinde getirmiş.Su gibi akıp giden gerilim ve korku filmi.Doktorluk zor meslek iyiki atom mühendisi olmuşum bla bla bla

Şu körlemesine ellerindeki aletle masum birini öldürüyorlar ya.Filmde ki gerilimi sulandırmışlar resmen.Hiç olmasada olur biride uyarmamış abi dur yapma zıçma filme diyemedim...

@gokhanesrainan

5 yıl önce

Gerilimi sevenler icin fena değil. Beğendim

@strawberryfield

5 yıl önce

7.8 / 10

Gerilim ve gizem .. Film meraklandırıyor sizi sıkılmadan izleyebilirsiniz. Ama çok korkmayı beklemeyin. Güzel gerildik.

@serkanaydemir

6 yıl önce

6 / 10

Korktuk mu?

Gerilim/korku deyince aklıma hep Silent Hill, Halka gibi filmler gelir. Bu tarz filmlere de deneme filmleri diyorum işte. Ha kötü değil ama kısıtlı bir yapım. Kısmayın be humans. Yapın şöyle sağlam senaryo sonra çekin. Başlarda film sizi kendine bağlıyor ama sonlara doğru senaryoda bir eksiklik var deniliyor. Tabi bu da normal bir durum. Çoğu korku filmi tuzağına düşüyor bu yapım da. Tabi yine de gerilim dozu olan bir film. Tek üzüldüğüm daha iyi olabilirdi. Az daha emek hop filmi efsaneler arasına alırdı. İzle sil ya da banane silmeyeceğim neler sakladım bunu da saklayacağım filmi. :D

İyi seyirler.

P: 6
D

@dilarasdy

6 yıl önce

10 / 10

lakin bayaa gerildim, sadece bir mekanda geçmesi ve başarılı olmuş olması müthiş, sıkmıyor ve sonunu merak ettiriyor
SPOILER

Otopsi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Otopsi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Otopsi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL