Soğuk Savaş

(2018)

Cold War a.k.a Zimna wojna

Film 1 Saat 29 Dk. Dram, Müzik Polonya, İngiltere 21 Aralık 2018

7.5

127 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (60.367 OY)

KONUSU

1950 yılında, savaşın içinde doğan bir aşk hikayesi.

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
G

@gargamell

3 yıl önce

8 / 10

Bence film sadece muzikleri için bile izlenebilir
A

@aglamalikbaby

3 yıl önce

Diğer tarafa gel orada manzara daha güzel olucak

@mimozafm

3 yıl önce

7.7 / 10

Zula’nın bardaki lindy hop tarzı dans performansına hayran kalıp filme başladım. Daha başlarda filmdeki perspektifler, yüzlerdeki soğukluk ve çaresiz bir şeyleri kaybetmiş gibi duran ifadeler bu filmin görsel şölen yaşatacağını gösterdi. Wiktor’ un gelenekselci politik görüşleri Zula’nın kariyer planları derken bu iki karakter birbirine taban tabana zıttı. Aralarındaki aşkı tam hissedememek bir yana tenselliği de göremedim. Ama Zula’nın sahnede şarkı söylerken dans ederken birden çöken ifadeleri dudak mimikleri ve o bakışları çok etkiledi. Onda aşktan çok öfke hırs kaybolmuşluk vardı. Belki de yönetmenin amacı buydu: o aşkı yüzeysel hissetmemizi istedi. Çünkü iki uçurumun başında birbirine aşık karakterlerin arasındaki uzaklılık sadece politik görüşleri değil aynı zamanda tarihin onlara yaşattığı mesafelerdi. Ülkelerin o soğuk ilişkilerini iki aşık üzerinde de hissetmiş olduk. İki kayıp insan her seferinde birbirini bulup kaybediyordu,
... Devamı
Zula’nın bardaki lindy hop tarzı dans performansına hayran kalıp filme başladım. Daha başlarda filmdeki perspektifler, yüzlerdeki soğukluk ve çaresiz bir şeyleri kaybetmiş gibi duran ifadeler bu filmin görsel şölen yaşatacağını gösterdi. Wiktor’ un gelenekselci politik görüşleri Zula’nın kariyer planları derken bu iki karakter birbirine taban tabana zıttı. Aralarındaki aşkı tam hissedememek bir yana tenselliği de göremedim. Ama Zula’nın sahnede şarkı söylerken dans ederken birden çöken ifadeleri dudak mimikleri ve o bakışları çok etkiledi. Onda aşktan çok öfke hırs kaybolmuşluk vardı. Belki de yönetmenin amacı buydu: o aşkı yüzeysel hissetmemizi istedi. Çünkü iki uçurumun başında birbirine aşık karakterlerin arasındaki uzaklılık sadece politik görüşleri değil aynı zamanda tarihin onlara yaşattığı mesafelerdi. Ülkelerin o soğuk ilişkilerini iki aşık üzerinde de hissetmiş olduk. İki kayıp insan her seferinde birbirini bulup kaybediyordu, aşktan çok tutku gereksinimi gibiydi.

Film boyu süren siyah beyaz ve yanık halk türküleri... Şahsına münhasır Zula’nın sert tavırları şu türküyü söylerken kayboluyordu: İki kalp, dört göz gece gündüz ağlıyordu. Bu türkü onlarındı. Coğrafyaların kaderiyle iki insan da soğuk savaşı yaşıyor.

Derin duygular için çekilmiş bir film değildi, ki bence yönetmenin amacı da bu değildi. İyi seyirler:)

@prensesinuykusu

3 yıl önce

6 / 10

Güzel müzikleri, güzel fotoğrafları olan, soğuk bir film. Bana hiç bir şey hissettirmedi.

@tubarni

4 yıl önce

7.2 / 10

olay örgüsü fazla kopuk, tutkulu bir aşk var gibi ama biz onu hissedemedik pek.
görselliği ve müzikleri güzel.

@basribabam

4 yıl önce

"Annesiz bir çocuk gibiyim oy oy oy"
Müzikleri yeter diyorum. Ayrıca siyah beyaz bu filmin konusuna çok uymuş. İnsanların hayatlarını devletler mi mahveder yoksa insanlar kendi hayatlarını kendileri mi mahveder?
"Şu kara gözler; hangisiyle ağladın? Oy oy oy"
Ben bu hüzünlü filmi beğendim, sizi bilemem...

@introspection

5 yıl önce

filmi izlemeden önce duyduğum yorumlardan mıdır nedir, ben büyük bir beklentiyle girmiştim filme. ama senaryosu çok yüzeyseldi, aralarındaki aşk izleyice geçmiyordu -en azından bana geçmedi-. onun dışında konu ve sinematografi bakımından başarılı buldum.

@kingcool

5 yıl önce

7.6 / 10

Filmimizin adı "Cold War" değilde "Cold Love" olmalıydı!!!

@luftmensch

5 yıl önce

Görsel bir şölen izledik. Şiir gibi bir sinema zaten siyah beyaz olması inanılmaz bir güzellik sundu. soğuk savaşın o soğukluğunu da dönemi de verdi ve oyunculukların bir muhteşem olması da cabası. 1 saat 24 dakika değil de 24 gün boyunca sürse diyor insan! mutlaka izleyin.
U

@uc_bes_film_izl

5 yıl önce

6.5 / 10

Müzikler götürüyor filmi.
SPOILER

Soğuk Savaş filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Soğuk Savaş filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Soğuk Savaş filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL