8.3

119 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.2 (161.546 OY)

KONUSU

"Çılgın Hırsız"ın ortak yaratıcısının imzasını taşıyan bu animasyon Noel Baba hikâyesinde, genç bir postacı münzevi bir oyuncakçı ile beklenmedik bir dostluk kuruyor.

Jason Schwartzman

Jesper (ses)

J.K. Simmons

Klaus (ses)

Rashida Jones

Alva (ses)

Joan Cusack

Mrs. Krum ...

Norm Macdonald

Mogens (ses)

Will Sasso

Mr. Elling...

Sergio Pablos

Pumpkin / ...

Mila Brener

Ellingboe ...

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@betelgeuze

1 yıl önce

9.2 / 10

Üzerime sanki yumuşatıcı dökülmüş gibi hissediyorum. Pamuk pamuk oldum. Harikaydı.

@filmist

2 yıl önce

8 / 10

Soğuk ve karlı bir kasabada geçen sıcacık bir hikaye.
Bittiğinde insanın içinde bıraktığı değişik duygusu ve farklı bir etki bırakan nadir animasyonlardan biri.Özellikle Klaus’un hikayesi ve duygu yüklü sahnesini izlerken adeta içinize işliyor.Gülerek ve eğlenerek sıkılmadan ailenizle beraber izleyebileceğiniz kısaca her türlü duyguyu verebilen ve beklentiyi karşılayan mükemmel bir animasyon.

@mecnun_cgs

2 yıl önce

10 / 10

Hayatımda izlediğim en iyi 10 animasyon arasına kesinlikle girer ailecek izlenilecek bir animasyon. Çok az yerlerde çocuklara uygun değil gibi ama yinede anlattığı şey çok önemli. İyilik yaptıkça çoğalır.

@sadecevrim

2 yıl önce

10 / 10

Yapılan bir iylik başka bir iyiliği doğurur.

Dostlarım ben hep derim ki, iyi bir animasyonun iyileştiremeyeceği kalp yorgunluğy yok. Martın başında harika bir noel animasyonu izlemek için geç kalmış olsam da olsun. Kesinlikle çok güzeldi. Hikayemiz babası posthane başkanı olan karakterimiz Jesper’in babası tarafından Smeerensburg’a gönderilmesi ile başlıyor. Zenginlikle büyümüş, ipek çarşaflar da uyuyan Jesper’in kendini kan davası ile meşhur kasaba da bulması tam bir kabus oluyor. Ve 6000 mektup postalayamazsa evine dönemeyecek. Işine başlasa da pek sonuç alamıyor. Fakat bir gün yolu ormanın sonundaki eve Klaus’un yanına düşüyor. İlk karşılaşmaları korkunç sonuçlansa da o gün Jesper’in düşürdüğü mektup tüm hikayeyi değiştiriyor. İçim yumuş yumuş oldu. Kalbim eridi. Klasik noel, noel baba hikayesini farklı bir şekilde işlemişlerdi. Kan davalı ailelerin bir araya gelmesi. Çocukların arkadaş olup kıkır kıkır gülmeleri, okula geri dönmele
... Devamı
Yapılan bir iylik başka bir iyiliği doğurur.

Dostlarım ben hep derim ki, iyi bir animasyonun iyileştiremeyeceği kalp yorgunluğy yok. Martın başında harika bir noel animasyonu izlemek için geç kalmış olsam da olsun. Kesinlikle çok güzeldi. Hikayemiz babası posthane başkanı olan karakterimiz Jesper’in babası tarafından Smeerensburg’a gönderilmesi ile başlıyor. Zenginlikle büyümüş, ipek çarşaflar da uyuyan Jesper’in kendini kan davası ile meşhur kasaba da bulması tam bir kabus oluyor. Ve 6000 mektup postalayamazsa evine dönemeyecek. Işine başlasa da pek sonuç alamıyor. Fakat bir gün yolu ormanın sonundaki eve Klaus’un yanına düşüyor. İlk karşılaşmaları korkunç sonuçlansa da o gün Jesper’in düşürdüğü mektup tüm hikayeyi değiştiriyor. İçim yumuş yumuş oldu. Kalbim eridi. Klasik noel, noel baba hikayesini farklı bir şekilde işlemişlerdi. Kan davalı ailelerin bir araya gelmesi. Çocukların arkadaş olup kıkır kıkır gülmeleri, okula geri dönmeleri ve canım Alva... Jesper’in Klaus ile olan dostluğu. Hepsi kalp eriten cinstendi. Bayıldım. İyi ki izledim!

@naksidil

2 yıl önce

8.8 / 10

Hiç bir çocuk hiç bir zerresiyle bilenerek doğmuyordu. Çocukların sokakları okulları dolduramadığı bu dönemde, bu kadar samimi bu kadar anlamlıdır bu film :) Varlığın içinde yokluk, yokluğun içinde varlık olabilmenin tek ama tek tanımı Sevgiydi..

@yurdagulbogar

3 yıl önce

7.5 / 10

Kaliteli bir animasyon. Ailecek izlenebilir bir film...

@afraylmz

3 yıl önce

9.2 / 10

Yeterince istendiğinde ve çabalandığında nasıl harikalar yaratılabileceğini anlatan şahane bir animasyon olmuş. Klaus ve Jesperin tatlı dostluklarına da denecek yok. Çocukların dünyayı değiştirebilecekleri mesajı izleyiciye çok güzel yansıtılmış. Kesinlikle her yaştan insanın izleyebileceği, içinizi ısıtırken aynı zamanda da sizi güldüren ve buram buram kurabiye kokan bir film.
M

@mg28

3 yıl önce

8.8 / 10

Kaliteli animasyonlar gerçekten çok başka, karların içinde sıcacık bir yapım.Bir filmin insanı iyi hissettirmesi çok güzel ve özel geliyor bana

@satan_cat

3 yıl önce

10 / 10

Böyle güzel,kaliteli animasyon izlemeyeli uzun zaman olmuştu.İlaç gibi geldi.
S

@songulgn1

3 yıl önce

9 / 10

Her yaştan insanın izlemesi gereken bir animasyon bence. "Dünyayı çocuklar yönetsin" cümlesinin tam yerinde olduğu senaryo. Çocuk gözünden bakınca kavganın, didişmenin ve kaç senedir çözülmeyen düşmanlığın yok olduğunu gösteriyor bize. Özellikle dublajı çok hoşuma gitti, samimi ve günlük hayatta konuşulan bir dilde seslendirilmesi insanı yumuşacık yapıyor. :)

@miss_nobody

3 yıl önce

İyilik üzerine şeker mi şeker bir an olsun temposu düşmeyen sıcacık film.

@rasteduh

3 yıl önce

8.5 / 10

Bu soğuk havalarda içimi ısıttı.
SPOILER

Sihirli Plan filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sihirli Plan filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sihirli Plan filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL