Cadılar Bayramı Öldürür

(2021)

Halloween Kills

Film 1 Saat 45 Dk. Korku, Gerilim United Kingdom, USA 15 Ekim 2021

5.2

6 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.7 (58.520 OY)

KONUSU
Laurie Strode, kızı Karen ve torunu Allyson’ın maskeli canavar Michael Myers’ı Laurie’nin bodrumunda kafese kapatıp ateşe vermelerinden dakikalar sonra Laurie, kendisine ömür boyu eziyet eden kişiyi sonunda öldürdüğünü düşünerek hayati önem taşıyan yaralarıyla hastaneye koşar. Ama Michael, Laurie’ni ... Devamı
Laurie Strode, kızı Karen ve torunu Allyson’ın maskeli canavar Michael Myers’ı Laurie’nin bodrumunda kafese kapatıp ateşe vermelerinden dakikalar sonra Laurie, kendisine ömür boyu eziyet eden kişiyi sonunda öldürdüğünü düşünerek hayati önem taşıyan yaralarıyla hastaneye koşar. Ama Michael, Laurie’nin kapanından kurtulmayı başardığında kan dökme ritüeli devam eder. Laurie acılarıyla savaşıp kendini ona karşı savunmaya hazırlarken tüm Hadonfield’ın durdurulamaz canavarlarına karşı ayaklanmasını sağlar. Strode kadınları, Michael’ın ilk saldırısından kurtulanlardan oluşan ve kontrolü ellerine almaya karar veren bir gruba katılırlar ve Michael’ı sonsuza dek yakalamak üzere ava çıkan yasadışı bir çeteyi oluştururlar.
Jamie Lee Curtis

Laurie Strode

Judy Greer

Karen Nelson

Andi Matichak

Allyson Ne...

Nick Castle

The Shape

Airon Armstrong

The Shape ...

Will Patton

Frank Hawkins

Thomas Mann

Young Hawkins

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@fyrat

1 hafta önce

Çok beğendim, ilk filmin iyi olmasına rağmen bence bunda daha da ileri gitmeyi başarmışlar. Sonunu beğenmesem de filmin geneli "korku" ve "gerilim" türlerinin hakkını sonuna kadar veriyor. Film, Michael Myers tehdidini iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir ortam oluşturuyor.

Genel bir korku hayranı olarak remakelere her zaman sıcak bakarım çünkü "yeni" diye ortaya atılan birçok korku filmi genelde taklit ve saçmalık olmaktan öteye geçemiyor. Evet remakeler de her zaman eskinin yerini tutmuyor. Örneğin 13. Cuma serisinin ilk orijinal dört filminin yerini hiçbir tekrar yapımı benim gözümde tutamaz. Ancak Halloween’da bunun böyle olduğunu düşünmüyorum. Gerçekten büyük bir emek ve ağırlık var son remake serisinin üstünde. Bu filmde de bunu fazlasıyla görüyorsunuz.

Seriyi ve korku türünü sevenlere kesinlikle tavsiye ediyorum. Hatta 2018’deki ilk filmi izlemediyseniz önce onu, sonra bunu izleyin.

@cruachan

1 ay önce

6.6 / 10

Cumartesi günü sinemada izledim fena diyemem ama eski Halloween filmlerinin tadınıda pek alamadım, Sonundan anladığım Michael Myers’in kan dökme ritüellerinin devam edeceği sanırım bununda devam filmini yada filmlerini çekecekler bakalım hep birlikte göreceğiz ama beklediğim bir son değildi kesinlikle.
SPOILER

Cadılar Bayramı Öldürür filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Cadılar Bayramı Öldürür filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Cadılar Bayramı Öldürür filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL