Mr. Holmes ve Müthiş Sırrı 2015

Mr. Holmes

7

49 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.9 (52.145 OY)

Süre

1 Saat 44 Dk.

Ülke

İngiltere ABD

Yönetmen

KONUSU

1947’de geçen hikaye, uzun zaman önce emekli olmuş ve Sussex kasabasında evdeki yardımcısı ve yetiştirdiği yeni yetme dedektif oğlu ile yaşamaya başlayan Holmes’u merkezine alıyor. Holmes huzur içerisindeyken birden kendisini 50 yıldır çözülmemiş bir davanın içinde buluverir. Fakat malesef hafızası eskisi kadar kuvvetli değildir. Bu olaya istinaden hatırladığı tek bir kare vardır: kızgın bir koca ve güzel ama dengesiz bir eş.

Sherlock Holmes

Mrs. Munro

Ann Kelmot

Thomas Kelmot

Tamiki Umezaki

Dr. John Watson

Matsuda Umezaki

SPOILER

TÜM YORUMLAR (4)

@faj yazdı...

Paz, 07 Şub 2016, 02:02 (2 yıl önce)

farklı bir gözden sherlock holmes yorumu. kahramanımız 93 yaşında ve düşen IQ'sunu mistisizmle dengelemeye çalışıyor. hatıralarda gezinen bir film ama zerre sıkıcı değil. hatta denebilirki klasik holmes filmlerinden daha doyurucu. yani bir level üstü. çünkü mantığın yetersizliğini ve anlam arayışının gerekliliğini savunuyor. derli toplu bir uyarlama. 

@letham yazdı...

Sal, 01 Ara 2015, 01:01 (2 yıl önce)

9 / 10

Alışılagelmiş Sherlock filmleri, dizileri gibi bir film beklerseniz hayal kırıklığına uğratabilir. O kadar aksiyon, bulmaca filmde yok.Fakat Ian McKellen gibi çok büyük bir oyuncu var. Film daha ziyade Sherlock'un yaşlılık piskolojisini anlatmaya dayanmış ve daha insani yönlerini ortaya koymuş. Hiçbir beklenti içine girmeden izlerseniz ise film fazlasıyla tatmin edici. 

@manas2023 yazdı...

Pzt, 30 Kas 2015, 22:55 (2 yıl önce)

Tipik bir Bbc yapımı gibi film: özenle çekilmiş görüntüler ve gayet ciddi oyunculuklarla bezeli. Sir İan mckellen sherlock rolüne yakismis diyebiliriz. Dizi olarak çekilen versiyondaki tempoyu aramayınız izlerken. Sherlock karakterinin insani yanlarını one çıkartan dram ağırlıklı bir film ortaya çıkmış.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Mr. Holmes ve Müthiş Sırrı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Mr. Holmes ve Müthiş Sırrı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Mr. Holmes ve Müthiş Sırrı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI