6.7

227 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.1 (8.619 OY)

KONUSU
Orta yaşlarındaki Aziz, hayatından memnun değildir. Yıllardır dirsek çürüttüğü işini sevmemekte ve hayallerinden günbegün uzaklaşmaktadır. Kayınbiraderi işsiz kaldıktan sonra kız kardeşi ve ailesi evine yerleştiğinden beri evinde de huzur bulamamaktadır. İçten içe, dört yıldır ilişkisi olduğu kız ar ... Devamı
Orta yaşlarındaki Aziz, hayatından memnun değildir. Yıllardır dirsek çürüttüğü işini sevmemekte ve hayallerinden günbegün uzaklaşmaktadır. Kayınbiraderi işsiz kaldıktan sonra kız kardeşi ve ailesi evine yerleştiğinden beri evinde de huzur bulamamaktadır. İçten içe, dört yıldır ilişkisi olduğu kız arkadaşı Burcu ile ilişkisinin de tükendiğini hissetmektedir. Yalnızlığı ve kendi başına olma ihtiyacı gittikçe artar. Özgür olmak isteyen Aziz, bir döngüde sıkışmıştır ve çıkış yolu bulması gerekmektedir. En çaresiz olduğu anda Aziz için bir fırsat doğar. Ancak bu fırsatı yakalamak için Aziz’in kötü bir yalan söylemesi gerekmektedir. Aziz bu yalanı söyler; ancak bu yalanın sonuçları, hiç istemeyeceği bir şekilde hayatını tamamen değiştirir.

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@emmett

2 gün önce

Yalnız, iletişimi bozulmuş, empati yoksunu insanlar. Ve gelişi müjdelenen "denyo" bir yeni nesil.
Güzel bir 2021 yılı sosyal betimlemesi.
Yüksek bir komedi beklentisi hayal kırıklığı yaratabilir.

@sabiha

3 hafta önce

5.1 / 10

Netflix’in bir zaman kaybı filmi daha, neyse en azından Kağıttan Hayatlar kadar darlamayıp arada gülümsetti ha bu kadro oturup sohbet etse daha güzel vakit geçirirdik bence! Ve evet denyo çocuklar maalesef var çocuklarınızı ekranlardan özellikle şiddet içerikli yapımlardan uzak tutunuz!

@fruit_fly

2 ay önce

7.4 / 10

hiç çıkarmıcam demiştin hani nerde kolye, diyerek ilişkinin bi yerde saplanıp kalmasını metaforik ve tam isabet anlatmasını sevdiğim bir dizi. sevdiğim tek bu değil tabi bir sürü yani zaten bu kadar iyi oyuncuyla kötü film çok zor olur

@dobibo

2 ay önce

Gülçin Santırcıoğlu’nu mad men’deki kadına çok benzettim. güzel bir karakter olmuş.

@zemzem45

2 ay önce

5 / 10

Oyuncu kadrosu iyi ortaya çıkan film kötü.

@poormf

2 ay önce

7 / 10

izle, eğlen, unut....

@sinegoz

2 ay önce

Taylan biraderler işi olduğu çok açık. Buralarda çok yapılmamış bir iş, çok göze sokulan şeyler vardı rahatsız eden onun dışında çok derinlik olan aman aman bir felsefesi yok. Çoğu kişinin aksine beğendim filmin bıraktığı bir tat var ama eksik bir şeyler olduğunu da hissettiriyor. Sadece şunu düşünüyorum bu oyuncu kadrosu olmasa başka bir oyuncu kadrosuyla da aynı tadı verir miydi veya ne düzeyde olurdu. Çünkü iyi bir senaryo ve iyi bir film kimin oynadığına baktırmayandır.

@yurdagulbogar

3 ay önce

6 / 10

Oyuncular cok iyi, izlenebilir bir film absurd komedi kapsaminda...Fakat tam anlamiyla benim beklentimi karsilamadi...

@contra

3 ay önce

7 / 10

Farklı ve özgün bir türk filmi. Oyunculuk anlamında da iyi işler var. Haluk Bilginer ve Engin Günaydın filmin lokomotifleri.

@starrynight

3 ay önce

6 / 10

Sevenlerin fazla övdüğü, sevmeyenlerin de fazla yerdiği film. Ben sıkılmadım, keyif de aldım ama ortalamanın üzerine çıkacak bir film değil doğrusu.

@zett

3 ay önce

insanların kafasının içinde kendilerini defalarca sorararak tutsak ettikleri soruları, sorunları anlatmak için çekilen irem sak kolye sahnesi ve birkaç ufak detay dışında pek de sevemediğim film. absürd öyle ince bir çizgi ki dozunu ayarlayamayınca aşağısı uçurum. bana hitap etmedi.
S

@siyahtuval

3 ay önce

7.6 / 10

Gayet akıcı ve güzel bir filmdi. Diyaloglar çok iyiydi bence.
Yalnız kal ama çok kalma ne bileyim işine karışmak gibi olmasın da.

@luftmensch

3 ay önce

5.3 / 10

Böyle mükemmel oyuncu kadrosu nasıl rezil edilir bir kere daha görmüş olduk. Her sene böyle bir tane ille olacaktı 2021, bu konuda erken davrandı. Kendi içinde güzel eleştirilerle başlayan bir filme gereksiz eklemeler yapılıp konudan hızla uzaklaştığını gördük ki konu neydi diyeceksiniz o da hiç belli değil. Hadi çok zorlarsak reklam sektörü böyleeee moruk yaaaa deriz ama o da çok zorlama olur. Ara ara bir iki yeri 1-2 dklık sekanslar olarak sevmek ve tabii ki filmden bağımsız iyi oyunculuklar izlemek dışında çok da manası yok. Çocuk terorü ise gerçekten gereksiz uzatılmış sahnelerle baydı.

@cemfest

3 ay önce

6 / 10

Hiç çıkarmicam dedin e kolye nerde?

@kalihoraa

3 ay önce

Beklentiye girdiğim için sanırım sıkılarak izledim. Güzel mesajlar vardı ama sanki mesaj vermek için konulmuş sahnelerde yok değildi. Filmle ilgili çok kararsız kaldım. Sevdim diyemem sevmedim demek istemiyorum ama içime sindimedi.

@ervaa

3 ay önce

Hiç de beklentiye girmemiştim ama filmle ilgili niye böyle oldu ya diye düşünüyordum. Duygularımın yorumunu gördüm. "Sevdim diyemem sevmedim demek istemiyorum ama içime sinmedi."
SPOILER

Azizler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Azizler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Azizler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL