VİZYONDA

6.9

152 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.1 (6.443 OY)

KONUSU
Orta yaşlarındaki Aziz, hayatından memnun değildir. Yıllardır dirsek çürüttüğü işini sevmemekte ve hayallerinden günbegün uzaklaşmaktadır. Kayınbiraderi işsiz kaldıktan sonra kız kardeşi ve ailesi evine yerleştiğinden beri evinde de huzur bulamamaktadır. İçten içe, dört yıldır ilişkisi olduğu kız ar ... Devamı
Orta yaşlarındaki Aziz, hayatından memnun değildir. Yıllardır dirsek çürüttüğü işini sevmemekte ve hayallerinden günbegün uzaklaşmaktadır. Kayınbiraderi işsiz kaldıktan sonra kız kardeşi ve ailesi evine yerleştiğinden beri evinde de huzur bulamamaktadır. İçten içe, dört yıldır ilişkisi olduğu kız arkadaşı Burcu ile ilişkisinin de tükendiğini hissetmektedir. Yalnızlığı ve kendi başına olma ihtiyacı gittikçe artar. Özgür olmak isteyen Aziz, bir döngüde sıkışmıştır ve çıkış yolu bulması gerekmektedir. En çaresiz olduğu anda Aziz için bir fırsat doğar. Ancak bu fırsatı yakalamak için Aziz’in kötü bir yalan söylemesi gerekmektedir. Aziz bu yalanı söyler; ancak bu yalanın sonuçları, hiç istemeyeceği bir şekilde hayatını tamamen değiştirir.

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@yurdagulbogar

4 gün önce

6 / 10

Oyuncular cok iyi, izlenebilir bir film absurd komedi kapsaminda...Fakat tam anlamiyla benim beklentimi karsilamadi...

@contra

4 gün önce

7 / 10

Farklı ve özgün bir türk filmi. Oyunculuk anlamında da iyi işler var. Haluk Bilginer ve Engin Günaydın filmin lokomotifleri.

@starrynight

1 hafta önce

6 / 10

Sevenlerin fazla övdüğü, sevmeyenlerin de fazla yerdiği film. Ben sıkılmadım, keyif de aldım ama ortalamanın üzerine çıkacak bir film değil doğrusu.

@zett

1 hafta önce

insanların kafasının içinde kendilerini defalarca sorararak tutsak ettikleri soruları, sorunları anlatmak için çekilen irem sak kolye sahnesi ve birkaç ufak detay dışında pek de sevemediğim film. absürd öyle ince bir çizgi ki dozunu ayarlayamayınca aşağısı uçurum. bana hitap etmedi.

@siyahtuval

1 hafta önce

7.6 / 10

Gayet akıcı ve güzel bir filmdi. Diyaloglar çok iyiydi bence.
Yalnız kal ama çok kalma ne bileyim işine karışmak gibi olmasın da.

@luftmensch

1 hafta önce

5.3 / 10

Böyle mükemmel oyuncu kadrosu nasıl rezil edilir bir kere daha görmüş olduk. Her sene böyle bir tane ille olacaktı 2021, bu konuda erken davrandı. Kendi içinde güzel eleştirilerle başlayan bir filme gereksiz eklemeler yapılıp konudan hızla uzaklaştığını gördük ki konu neydi diyeceksiniz o da hiç belli değil. Hadi çok zorlarsak reklam sektörü böyleeee moruk yaaaa deriz ama o da çok zorlama olur. Ara ara bir iki yeri 1-2 dklık sekanslar olarak sevmek ve tabii ki filmden bağımsız iyi oyunculuklar izlemek dışında çok da manası yok. Çocuk terorü ise gerçekten gereksiz uzatılmış sahnelerle baydı.

@cemfest

1 hafta önce

6 / 10

Hiç çıkarmicam dedin e kolye nerde?

@kalihoraa

1 hafta önce

Beklentiye girdiğim için sanırım sıkılarak izledim. Güzel mesajlar vardı ama sanki mesaj vermek için konulmuş sahnelerde yok değildi. Filmle ilgili çok kararsız kaldım. Sevdim diyemem sevmedim demek istemiyorum ama içime sindimedi.

@ervaa

1 hafta önce

Hiç de beklentiye girmemiştim ama filmle ilgili niye böyle oldu ya diye düşünüyordum. Duygularımın yorumunu gördüm. "Sevdim diyemem sevmedim demek istemiyorum ama içime sinmedi."

@arkadas

1 hafta önce

tarz olarak sıkıcılaşamaması gereken bir film gibiydi ama bazı bölümlerinde çok yavaşladı.

özellikle erbil diyalogları bazen gereksiz uzundu ve filme derinlik açısından da bir şey katmadığını düşünüyorum. onun yerine yeni manita adayına biraz odaklanılsa o daha orijinal bir karakter gibiydi ama giremedik.

aziz dışında çok hiçbir karaktere çok giremedik gerçi. hiçbir şey olmasa bile kesin bir şey oldu filmde diyebiliriz.

@bigamist

1 hafta önce

7.3 / 10

Ne güzel Aziz’in hayatını izlerken birden Erbil’in hikayesine yoğunlaşılınca film sıkıcılaştı benim için. Bırakın Engin Günaydın şov izleyelim her filmde Haluk görmekten tiskinti geldi zaten.

Şeytani çocuk denyo Caner’i izleyince aklıma Caner Erkin geldi ondan esinlenilmiş olabilir. Malum o da kavgacı bir yapıya sahip.

@kuzgunadam

2 hafta önce

7.2 / 10

’Masum’ ve ’Bir Başkadır’ gibi başarılı dizileriyle bilinen Berkun Oya yine digital platformda ama bu sefer bir film senaryosuyla. İzlerken sıkılmadım denyo çocuğu sevdim :)

@mgkgunay

2 hafta önce

7.5 / 10

her şeyin başı sağlık arkadaşlar.

@naksidil

2 hafta önce

8.3 / 10

Çok iyiydi. Kamuran’ın küfüründen sonra gülücem derken koltuktan düştüm :)) Gün gelecek Aziz gibiler kaldı mı diyeceğiz...

@surgeon

2 hafta önce

8.6 / 10

Senaryo çok iyi olmasa da oyuncu kalitesi çok güzel olan, eğlenceli bir absürt komedi filmi. Herkese hitap etmez ama seveni de çok sever.

@firat200

2 hafta önce

4.1 / 10

Anlatacak bir şeyiniz yoksa niye film çekiyorsunuz biraderler.

Ortaya bırakılmış görüntü demetinden bir şey değil bu yapım. Tam bir sahtekarlık örneği. Türk sinemasında bir kültür oldu bu maalesef. Yıldız bir kaç oyuncu koy, kostüm, dekor ve görüntü yönetmeniyle iyi bir makyaj yap, seyirciyi gülümsetecek bir kaç yap, sonra... Sonrası koca bir boşluk. Pek mahir olanlarımız oralara büyük anlamlar yükleyeceklerdir zaten.

@meliskesecek

2 hafta önce

anlatacak ya da sosyal mesaj kaygısı gibi herhangi bir şey olmadan da film çekilebileceği için muhtemelen.
SPOILER

Azizler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Azizler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Azizler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL