Azizler Yorumları

Azizler filmi detayları

@yurdagulbogar

2 gün önce

6 / 10

Oyuncular cok iyi, izlenebilir bir film absurd komedi kapsaminda...Fakat tam anlamiyla benim beklentimi karsilamadi...

@contra

2 gün önce

7 / 10

Farklı ve özgün bir türk filmi. Oyunculuk anlamında da iyi işler var. Haluk Bilginer ve Engin Günaydın filmin lokomotifleri.

@starrynight

5 gün önce

6 / 10

Sevenlerin fazla övdüğü, sevmeyenlerin de fazla yerdiği film. Ben sıkılmadım, keyif de aldım ama ortalamanın üzerine çıkacak bir film değil doğrusu.

@zett

1 hafta önce

insanların kafasının içinde kendilerini defalarca sorararak tutsak ettikleri soruları, sorunları anlatmak için çekilen irem sak kolye sahnesi ve birkaç ufak detay dışında pek de sevemediğim film. absürd öyle ince bir çizgi ki dozunu ayarlayamayınca aşağısı uçurum. bana hitap etmedi.

@siyahtuval

1 hafta önce

7.6 / 10

Gayet akıcı ve güzel bir filmdi. Diyaloglar çok iyiydi bence.
Yalnız kal ama çok kalma ne bileyim işine karışmak gibi olmasın da.

@berat_k

1 hafta önce

7 / 10

Hikâyedeki doğaüstü olayları bu neden böyle diye sorgulamamak lazım, absürtlük budur zaten. Fakat bazı karakterlerin (Öner Erkan, Fatih Artman) hikayesinin üstünkörü geçildiği, bazılarının (Haluk Bilginer) ise uzatıldığı kanaatindeyim. Bir buçuk saatlik film yerine, bahsettiğim karakterlerin hikayeleri de anlatılarak 4 bölümlük, 50şer dakikadan bir dizi olsa eminim çok daha fazla hoşuma giderdi.

Artık klişeleşmiş "monoton hayatın içinde sıkışmış insan" hikayesine ilginç/tuhaf tipler ile yapılan yeni bir bakış olmuş. Sarktığı yerler var fakat kötü bir film diyemeyiz.

@luftmensch

1 hafta önce

5.3 / 10

Böyle mükemmel oyuncu kadrosu nasıl rezil edilir bir kere daha görmüş olduk. Her sene böyle bir tane ille olacaktı 2021, bu konuda erken davrandı. Kendi içinde güzel eleştirilerle başlayan bir filme gereksiz eklemeler yapılıp konudan hızla uzaklaştığını gördük ki konu neydi diyeceksiniz o da hiç belli değil. Hadi çok zorlarsak reklam sektörü böyleeee moruk yaaaa deriz ama o da çok zorlama olur. Ara ara bir iki yeri 1-2 dklık sekanslar olarak sevmek ve tabii ki filmden bağımsız iyi oyunculuklar izlemek dışında çok da manası yok. Çocuk terorü ise gerçekten gereksiz uzatılmış sahnelerle baydı.

@cemfest

1 hafta önce

6 / 10

Hiç çıkarmicam dedin e kolye nerde?

@kalihoraa

1 hafta önce

Beklentiye girdiğim için sanırım sıkılarak izledim. Güzel mesajlar vardı ama sanki mesaj vermek için konulmuş sahnelerde yok değildi. Filmle ilgili çok kararsız kaldım. Sevdim diyemem sevmedim demek istemiyorum ama içime sindimedi.

@ervaa

1 hafta önce

Hiç de beklentiye girmemiştim ama filmle ilgili niye böyle oldu ya diye düşünüyordum. Duygularımın yorumunu gördüm. "Sevdim diyemem sevmedim demek istemiyorum ama içime sinmedi."

@statistician

1 hafta önce

7.5 / 10

insanları 2’ye bölecek bir film. Bir taraf saygı duyacak. içindeki mesajları alacak. izlenilebilir deyip keyif alacak. diğer tarafta böyle dandik film mi olur ? bu kadroyla bu mu çekilir ? diyecek.. Ben ilk bahsettiğim taraftayım. Film şahsen beni hiç sıkmadı ve gayet akıcı bir şekilde ilerledi. Filmdeki diyaloglardan sade yerinde ve orijinal bir tat aldım. kısaca o ayar iyiydi. Oyunculuklarda aynı şekilde ekipten beklendiği gibiydi. Berkun Oya’ nın senaryosunu yazdığı bir diğer yapım olan Bir Başkadır’ da olduğu gibi
bu yapımda da karakterler yine aşırı karikatürize edilmiş. Bir hafta sonu evde dinlenirken izledim ve keyif aldım. insanların beklentisine göre beğeni oranı artabilir diye düşünüyorum.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL