Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

(2019)

Film 2 Saat 21 Dk. Biyografi, Dram Türkiye 22 Kasım 2019

8.3

129 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.3 (9.960 OY)

KONUSU
İlk Dünya Rekoruna imza attığında 15 yaşında olan, spor kariyerine 7 Dünya Rekoru,üç farklı olimpiyatta kazandığı 3 Olimpiyat Altın Madalya, 6 Avrupa Şampiyonluğu ile 7 tane Dünya Şampiyonluğu ve daha nice başarılar sığdıran Naim Süleymanoğlunun hayatının anlatıldığı filmde, Süleymanoğluna Hayat Van ... Devamı
İlk Dünya Rekoruna imza attığında 15 yaşında olan, spor kariyerine 7 Dünya Rekoru,üç farklı olimpiyatta kazandığı 3 Olimpiyat Altın Madalya, 6 Avrupa Şampiyonluğu ile 7 tane Dünya Şampiyonluğu ve daha nice başarılar sığdıran Naim Süleymanoğlunun hayatının anlatıldığı filmde, Süleymanoğluna Hayat Van Eck hayat veriyor.
Hayat Van Eck

Naim Süley...

Yetkin Dikinciler

Süleyman S...

Selen Öztürk

Hatice Sül...

Gürkan Uygun

Enver Türk...

Baris Kiralioglu

Turgut Özal

Uğur Güneş

Cemal Tunalı

Bülent Alkış

Atalay Gök...

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@mavimilena

1 ay önce

9.5 / 10

Efsaneler asla ölmez.

Gerçekten Türk sinemasının en başarılı işlenmiş biyografi filmlerinden birini izledim. Sadece bir spor filmi değil aslında. Çok çok ötesi. Fazla duygusal, aynı zamanda bir o kadar etkileyici. Bir yanım böyle bir film izlediğim için mutluyken diğer yanım ise buruk bir acıyla kaplı. Ne zorluklar yaşanmış bilmediğimiz veya bilmek istemediğimiz . Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

@samsaara

4 ay önce

6.6 / 10

Hikaye çok güzel ve etkileyici filmi de sevdim ve fakat filmi çok epikleştirilmiş buldum ve bu rahatsız ediciydi. 80li yılları özet geçme muhabbeti çok garipti, sanki senaryoda yok da sonradan eklenmiş gibi. Naimi canlandıran kişiyi başarılı buldum. Film bence kötü bir film değil ama muhteşemde diyemem

@mageterian

5 ay önce

8.6 / 10

Film aslında normal bi biyografi ama insanın milliyetçi damarlarını dolduran bi hikaye olduğu için gözünüz kapalı girişebilirsiniz. bu filmi beğenmeyen kendini türküm demesin ;)

@philocine

5 ay önce

8 / 10

Anne çok iyi oynamış.
V

@veridamons

6 ay önce

8.1 / 10

Çok beğendim. Böyle filmler artar umarım

@tiamath

8 ay önce

9 / 10

Gölgede duranın gölgesi olmaz evlat! Güneşte duracaksın ki, insanlar gölgende toplansın!

Son derece başarılı bir anlatım. Genç yaşta kaybettiğimiz milli sporcumuzun hayatı ve hayatını adamış olduğu gayesi oldukça güzel anlatılmış. 1984 karanlık gecesi diye adlandırılan, türkleri asimile etme girişiminden, halkını kurtarabilmek için çıktığı yolda verdiği mücadele insanı nasıl duygulandırmasın? Bu 6 yıllık asimilasyon sürecinde yapılanların %5’ini bile anlatmamış diyebilirim. Baş örtüsüne karşı yapılanlar, sünnetin yasaklanması, bulgarca bilmese bile türkçe konuşuyor diye insanlara ceza verilmesi gibi daha birçok unsur anlatılmamış. Belki insan hakları tarafından ülkeye yaptırımlar yapıldığı için bu kadar detaylı işlemek istemedi diye düşünüyorum. Mutlaka izlenmesi gereken bir film. Oyuncu seçimi, müzik ve sanatsal yönetim diğer filmlerinde de olduğu gibi oldukça başarılıydı.

@obirikiuc

10 ay önce

8.8 / 10

Büyük bir yeteneğin spora adanmışlığını ve bu adanmışlığın nasıl millileştiğini gösteren bir yapım.
R

@rabadoo

1 yıl önce

9 / 10

bu sefer şeyi az gördük sanki ya "MÜSLÜM VE AYLANIN YAPIMCISINDAN" :) şaka bir yana çok hoşuma gitti film. bir spor filminde olması gereken ne varsa işlemişler. ses yönetmenini de ayrıca tebrik ediyorum çok çok başarılıydı.
SPOILER

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL