Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu Yorumları

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filmi detayları

@tiamath

1 ay önce

9 / 10

Gölgede duranın gölgesi olmaz evlat! Güneşte duracaksın ki, insanlar gölgende toplansın!

Son derece başarılı bir anlatım. Genç yaşta kaybettiğimiz milli sporcumuzun hayatı ve hayatını adamış olduğu gayesi oldukça güzel anlatılmış. 1984 karanlık gecesi diye adlandırılan, türkleri asimile etme girişiminden, halkını kurtarabilmek için çıktığı yolda verdiği mücadele insanı nasıl duygulandırmasın? Bu 6 yıllık asimilasyon sürecinde yapılanların %5’ini bile anlatmamış diyebilirim. Baş örtüsüne karşı yapılanlar, sünnetin yasaklanması, bulgarca bilmese bile türkçe konuşuyor diye insanlara ceza verilmesi gibi daha birçok unsur anlatılmamış. Belki insan hakları tarafından ülkeye yaptırımlar yapıldığı için bu kadar detaylı işlemek istemedi diye düşünüyorum. Mutlaka izlenmesi gereken bir film. Oyuncu seçimi, müzik ve sanatsal yönetim diğer filmlerinde de olduğu gibi oldukça başarılıydı.

@obirikiuc

2 ay önce

8.8 / 10

Büyük bir yeteneğin spora adanmışlığını ve bu adanmışlığın nasıl millileştiğini gösteren bir yapım.

@naksidil

3 ay önce

9.4 / 10

Kaç milyon insanın toplamı " 1 " Naim Süleymanoğlu ederdi ? Bahtı ve yolu açılmış, kocaman yürekli bu adam tarihe adını kazımış resmen.. Naim Süleymanoğlu’nu canlandıran çocuk oyuncuların seçimi nokta atışı olmuş. Göğüs kabartan ve eminim bir çok kişi tarafından bilinmeyen yaşamıyla tarihe geçmiş bu güçlü insanı izlemek lazım.

@filmist

3 ay önce

8.8 / 10

Halteri kaldıracağı zaman alnına düşen saçlarını üflemesi hareketiyle tanıdığım adam.
Kendi çıkarı için değil soydaşlarının yaşadığı zulüm ve baskıları tüm dünyaya duyurmak ve durdurmak için yola çıkan ve bu yolda hayatını riske atıp rekor üstüne rekor kıran Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesi.
İzlerken duygulanmamak elde değil.İnsanı çok derinden etkiliyor.Herkesin izlemesi gereken yapımlardan biri.
Şehidimiz Eren Bülbül detayı çok güzel olmuş.

@mavi_kelebek

3 ay önce

9.4 / 10

Türk sinemasının son yıllarda biyografik filmlerdeki başarısı beni sevindirse de bu filmin yeri bende apayrı. Bu filmi geç izlediğime mi yanayım, Naim Süleymanoğlu gibi muhteşem bir insanı sadece milli haltercimiz olarak tanımama mı yanayım.

Doğup büyüdüğü Bulgaristan’da yaşanan zulümleri, o kadar rahat yaşamasına rağmen tüm dünyaya duyurmak için kaçmasını ve yaşananları bilmemek büyük ayıbımız, o kadar insanın kaderini değiştirmesiyle ve birleşmiş milletlerdeki konuşmasıyla gözümde çok başka bir yere ulaştı. Sadece halteri değil 2 milyon Türk’ün dertlerini de yüklemiş Cep Herkülümüz... İzlerken yanınızda mendillerinizi eksik etmeyin :(

Cast, mekan, olay örgüsünü beğendim. O yılları çok güzel yansıtmışlar. Kısaca çok güzel film bee :)) Ruhun şad olsun küçük dev adam...

Eypio’nun bu hem sözleri hem de şarkısı kaliteli olan Naim adlı rapini bırakmadan olmaz. https://youtu.be/xAMLyhuCeY4 Sözleri cidden acıttı, dinlemeden geçmeyin efenim.
R

@rabadoo

1 yıl önce

9 / 10

bu sefer şeyi az gördük sanki ya "MÜSLÜM VE AYLANIN YAPIMCISINDAN" :) şaka bir yana çok hoşuma gitti film. bir spor filminde olması gereken ne varsa işlemişler. ses yönetmenini de ayrıca tebrik ediyorum çok çok başarılıydı.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL