Günbatımı Sınırı

(2011)

The Sunset Limited

Film 1 Saat 31 Dk. Dram ABD

7

92 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (30.647 OY)

KONUSU
Cormac McCarthy’nin oyunundan uyarlanan bu film, ten renklerine göre Beyaz ve Siyah denilebilecek iki karakterin etrafında döner. Siyah dindar bir Hristiyan, Beyaz ise ateist bir profesördür. Film Siyah’ın Beyaz’ı, bir trenin önüne kendisini atmaya çalışmasından kurtardığını öğrenmemizle başlar. Fil ... Devamı
Cormac McCarthy’nin oyunundan uyarlanan bu film, ten renklerine göre Beyaz ve Siyah denilebilecek iki karakterin etrafında döner. Siyah dindar bir Hristiyan, Beyaz ise ateist bir profesördür. Film Siyah’ın Beyaz’ı, bir trenin önüne kendisini atmaya çalışmasından kurtardığını öğrenmemizle başlar. Film boyunca bu ikili tanrının varlığı yokluğu, hayatı yaşamanın anlamının olup olmadığı, insanın kötülüğü, her şeyin geçiciliği gibi konularla ilgili bir tartışmaya koyulurlar..

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@holyghost90

3 yıl önce

9 / 10

''İnsanlar dünyayı gerçek haliyle görebilse, hayatlarını gerçek hliyle görebilseler hayalle ve yanılsamalar olmadan yani bence mümkün olduğunca çabuk ölmemek için ortaya bir tek neden bile süremezlerdi. Ben tanrıya inanmıyorum. Bunu anlayabiliyor musun? Çevrene baksana yahu. Göremiyor musun? İşkence görenlerin yaygara ve gürültüsü onun kulaklarına müzik gibi geliyordur ve bu tür konuşmalardan da iğrenirim aslında. Tek tutkusu, daha en başından var olduğunu inkr ettiği şeye durmadan hakaret etmek olan köy ateistinin iddialarından yani.''

@yejades

10 yıl önce

Aslında genel olarak iyi ama sanki hade tek bir odada çekim yapalım, biri siyah biri beyaz bir oyuncu oynatalım, varoluşu ele aldık cool bir film yaparız amacıyla yapılmış gibi... Zorlama ya da ısmarlama gibi... İzleniyor ama bi the man from earh ya da bi 12 kızgın adam değil.

@meraklimaydonoz

10 yıl önce

8 / 10

hollywood'u aşan bir film. bu elemanlar harcanıyorlar bu piyasada.

@rax

10 yıl önce

8 / 10

hıc bır yargı olusturmadan sonuna kadar ızlenılmelı,felsefi film sevenler için biçilmiş kaftan
B

@budha

10 yıl önce

İKİ tane adam oturmuş oraya birşeyler "saçmalıyorlar"..

Dünyalı "saçmalığ"ından sonra bir de bu çıktı başımıza..

adamlar ekmek-peynir gibi film üretiyor ama boşa..

piyasada ne kadar çok ürün varsa o kadar kalitesiz ürün vardır..

..

"Tape"yi veya "London"u izleyin.. Bu "saçmalık"la vaktinizi öldürmeyin..

@essam

10 yıl önce

7 / 10

Bir tarafta ateist ve intihar etmek isteyen bir profesör diğer tarafta çalkantılı bir hayat geçirmiş inançlı bir işçi ve bunları ete kemiğe büründürmüş iki usta oyuncu. Karakterlerden biri siyah biri beyaz. Sanırım böylelikle fikirlerinin siyahla beyaz kadar birbirinden alakasız olduğu temsil ediliyor.

Normal hayatımda da bu tip sohbetleri çok severim ve sessizce ilgiyle takip ederim. Filmde tek mekan ve bu iki kişinin sohbetiyle geçince ve ilgi duyduğum bir konu olunca merakla izledim. Filmi tatminkar bulduğumu söylemeliyim.

@rinas

12 yıl önce

8 / 10

The man from earth havasında ama biraz daha eksik sanki
SPOILER

Günbatımı Sınırı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Günbatımı Sınırı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Günbatımı Sınırı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL