7.1

288 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7 (157.300 OY)

KONUSU
Paul Conroy Irak’ta görev yapan bir Amerikalı’dır. Bir grup Iraklı direnişçinin saldırısına uğrayan Paul, gözünü açtığında ölümle burun buruna olduğunu görür. Paul uyandığında kendisini bir tabutun içinde gömülü halde bulmuştur. Oraya nasıl ve kim tarafından getirildiğini bilmemektedir. Ölmemek için ... Devamı
Paul Conroy Irak’ta görev yapan bir Amerikalı’dır. Bir grup Iraklı direnişçinin saldırısına uğrayan Paul, gözünü açtığında ölümle burun buruna olduğunu görür. Paul uyandığında kendisini bir tabutun içinde gömülü halde bulmuştur. Oraya nasıl ve kim tarafından getirildiğini bilmemektedir. Ölmemek için zamana karşı yarışmak ve klostrofobinin doruklarındaki bu kabusu atlatmak zorundadır.
Ryan Reynolds

Paul Conroy

José Luis García Pérez

Jabir (ses)

Robert Paterson

Dan Brenne...

Stephen Tobolowsky

Alan Daven...

Samantha Mathis

Linda Conr...

Ivana Miño

Pamela Lut...

Warner Loughlin

Maryanne C...

Erik Palladino

Special Ag...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@mavimilena

6 ay önce

8 / 10

Klostrofobimi tavan yaptıran çok başarılı bir film. Nefesim daraldı. Sanki yer altındaki benmişim gibi kendimi öyle kaptırmışım ki film sonunda odam da bulunan camı açıp derin bir nefes aldım.

@ravenna

2 yıl önce

8 / 10

Adete o kapana kısılmışlığı iliklerimde hissettim.Tek mekan bir film için, son derece etkileyici.Ölmeden mezara girdim sanki.

@iamgzde

3 yıl önce

Sizi de bir tabuta kitleyecek nitelikte bir film. bir mekandan anca bu kadar geniş hikaye çıkabilirdi... Mutlaka izleyin.

@asphyxiateus

4 yıl önce

Bu filmi izlerken klostrofobisi tutmayan var mıdır acaba ? 90 dk boyunca kaç kere "İmdat, boğuluyorum" diye bağırma isteği geldi,kaç kere filmi durdurup balkona hava almaya çıktım bilmiyorum. Film güzel miydi,eh kendini izlettirdi.Ama tek mekan tek insan birkaç obje ekseninde olmasına rağmen kapatmaya elim gitmedi,hep "Acaba ne olacak,bir sonraki aşama nasıl ilerleyecek" dedim.Verdiği mesajları çok güzel yansıtmış olsa da,sonunda bunalıma girdiğim gerçeği mevcut.

"Böyle olmamalydı."

@aylakmadame

5 yıl önce

Övgüler abartılı.

@ustilago

5 yıl önce

izlemeyin.net
C

@cevherdudayev

5 yıl önce

5 / 10

mantık hatalarıyla dolu

@mhmtlprynr

6 yıl önce

6 / 10

Filmin sonuyla birlikte çalmaya başlayan müzik yanlış bir seçim gibi geldi bana. Filmin sonuyla alakası yoktu sanki. Böyle bir finale göre hareketli kalıyordu seçilen müzik

@cemal_erdem

7 yıl önce

6 / 10

Rodrigo Cortes filmi Toprak Altında ile alakalı net bir fikrim oluşmadı. Film iyi mi kötü mü, beğendim mi beğenmedim mi karar veremedim. Kısa süresini iyi kullanan, sürükleyici bir film. Ryan Reynolds'un performansı da kötü değil. Tek mekan gayet iyi kullanılmış. Senaryo da idare eder ama içime sinmeyen bir şeyler var? Amerikan politikası, sermayesi eleştirilirken sanki o tarafın karakterleri karikatürize edilmiş. Yani eğer durumlar gerçekten böyleyse de onları sadece telefondan duymak inandırıcılık açısından yeterli gelmiyor gibi. Elbette anlatılanlar böyle değilse de gerçeğe çok yakındır eminim. Bir başka olumsuz durumda, yorumlarda da belirtilmiş, Cortes'in kamerasını tabutun dışına, yukarısına taşıdığı, alanı genişlettiği sanki izleyiciye biraz nefes alın dediği çekimler. Gerek var mıydı emin değilim. Filmin finaliyse tatmin edici. Senaryoyu iyi sonlandırmışlar. İzleme listenizde olsa da olur olmasa da...

@guevara

7 yıl önce

7 / 10

Film konusu itibari ile daha fazlasını vaad ediyordu aslında. Teknik yönden bana oldukça başarısız bir film gibi geldi. Çok daha iyi kotarılabilecek bir filmdi bu.

Örneğin yılan aksiyonu gereksizdi, bu filmde bu tarzdan bir gerginliğe ihtiyacınız yok. Aynı zamanda telefonda konuşulan kişilerin %90'ının safi bir aptal olması da biraz fazla abartı olmuş, bu tip durumlarda daha hızlı reaksiyon verir o konumları dolduran insanların bir çoğu. Bunların yanında oyuncunun belli sahnelerde verdiği tepkileri de o konum ve duruma yakıştıramadım. Ve elbette bazı sahnelerin çekilme yöntemi de beni rahatsız etti, örneğin tabuttan uzaklaşarak çekilen bir kaç sahne gibi. Bu filmde her şey anlamına gelen o daralma hissini, o sıkışıklığı kendi ellerinizle yok ediyorsunuz bu çekimi yaparak.

Filmin sonu ise beklediğimden daha başarılıydı, ben gerçekten bir kurtulma anına hazırlamıştım kendimi, inceden bir ters köşe yaşadım yani.

@dr_hugo_strange

8 yıl önce

Mekan ne kadar kısıtlı olursa olsun filmin kalitesi iyiyse izletir dedirten bir filmdi izlerken bi ara tabuttaymış gibi nefesimi tuttuğumu farkettim sonta derin bi nefes aldım güzel filmdi ama beklentiyi yüksek tutmamak gerek bir de izlerken aklıma The Man from Earth filmi geldi yine kısıtlı bir mekanda çekilmiş ilginç konusu olan bir filmdi..

@abakkal

8 yıl önce

Senaryo ve oyunculuğun üzerinde yükselen, KPSS 2014 tabiriyle "Telefon kulübesinde halay çeken" bir film.

Şiddetle izletilmeli...

GEREKSİZ DİP NOT:Muhtemelen benim filmi izlemek için verdiğm para, filmi çekmek için harcanan paradan fazladır. :D

@vecihi51

8 yıl önce

tırt bi filmdir kendileri.

@bokakonansinek

8 yıl önce

bu filmde bize dayattıkları sistemi, ölüme çok yaklaşmış bi insana verdikleri hiç değeri görüyoruz.. ülke farketmiyor arkadaşlar, ister türkiye olsun isterse amerika.. zorunda kalmadıkça, açığa çıkmadıkça her şeyin üstü ört pas ediliyor. ölen insanlar, yitirilen canlar, geride kalan insanlar kimsenin umrunda değil ne yazık ki.. bunu bir kez daha bu filmle anlamış olduk.

klostrofobisi olanlar dikkat, darlanmakla kalmayıp atak geçirebilirsiniz.
E

@ergunelazig_1

8 yıl önce

İyi sayılabilecek bu filmi izlemek fikrindeyseniz, klostrofobinizin olmaması ve panik atak krizi geçirmemiş olmanız gerekiyor. Bizzat test ettim, 2 baygınlık tehlikesiyle üç batında bitirebildim. Hastaysanız getirmeyin paniği tekrar, değmez..
SPOILER

Toprak Altında filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Toprak Altında filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Toprak Altında filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FILM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL