Üç Bin Yıllık Bekleyiş

(2022)

Three Thousand Years of Longing

Film 1 Saat 48 Dk. Dram, Fantastik Avustralya, ABD 16 Eylül 2022

VİZYONDA

7.6

15 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.8 (19.198 OY)

KONUSU
Filmde Tilda Swinton, bir kavanoza hapsedilmiş bir Cin ile karşılaşan parlak bir bilgin Alithea rolünde. İstanbul'da bir otel odasında uzun bir sohbet sırasında Cin, Alithea'nın özgürlüğünü kazanmasına yardım etmesi halinde üç dileğini yerine getirmek için onunla bir anlaşma yapar. Alithea'nın dilek ... Devamı
Filmde Tilda Swinton, bir kavanoza hapsedilmiş bir Cin ile karşılaşan parlak bir bilgin Alithea rolünde. İstanbul'da bir otel odasında uzun bir sohbet sırasında Cin, Alithea'nın özgürlüğünü kazanmasına yardım etmesi halinde üç dileğini yerine getirmek için onunla bir anlaşma yapar. Alithea'nın dilekleri, zaman içinde yirmi yıl atlamayla sonuçlanır, bu arada birbirleri için beklenmedik duygular geliştirir.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@damlagg

1 hafta önce

Başladığımda hikayeye mitolojiyle girip gönlümü kazanacağını düşündüm. Sonra Djin ile eski yunanca konuşmalar geldi yine eridim. Ardından Djin'in hikayeleri geldi çok keyifliydi görsel anlamda tatmin edici ve merak uyandırıcı devam etti derken olay bir anda yolları kesişmiş 2 kişinin yalnızlığından zorlama doğurulmaya çalışılan tatmin edici olmayan bir aşk hikayesine dönüştü ve hayal kırıklığıyla sıkılarak filmi tamamladım.

@gadasiz

1 hafta önce

7.5 / 10

büyülü fenerciğimde gittim.
eğer ki öykü, masal dinlemeyi ve okumayı seviyorsanız üzerine de osmanlı tarihine meraklıysanız bu film tam size göre. film diyorum lakin daha ziyade bir cinin başından geçen hikayeler gibi idi ilk 1 saati. idris elba'nın tüm karizması da türkçe konuşmaya çalıştığı sahnelerde yerle yeksan oldu bu arada. son 40 dk ise özellikle son şişeye giriş olan kısmı bayağı iyiydi. devamında tempo masaldan gerçeğe, ingiltereye dönerek biraz sıkıcılaşsa da taş gibi bir yapım olmuş. çok yaşa miller dede!

@lydia

1 hafta önce

7 / 10

Film hakkında yorum yapmayı düşünmüyordum ama kpss de çeşmibülbül (bülbül gözü ) ile ilgili soru vardı .Bende nerden duydum bunu diye düşündüm. Bu filmden duymuşum. İşte film izlemenin faydaları :) :D
M

@mekeroz

1 hafta önce

5.8 / 10

osmanlı doneminden kesitler sundugu sahneler ilgi cekici ,sonrasi ise bir aşk hikayesine donusuyor ..
ehhh denilecek turden bir yapim
yerli oyuncalar ara sahnelerde Ece Yuksel disinda
SPOILER

Üç Bin Yıllık Bekleyiş filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Üç Bin Yıllık Bekleyiş filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Üç Bin Yıllık Bekleyiş filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL