7.4

161 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (69.949 OY)

KONUSU
Film, Güney Kore’nin Kuzey Kore sınırında babasıyla birlikte yaşayan Jong-sunun hikayesini anlatıyor. Kasaba atmosferinde yetişen ve küçük işlerle günü kurtaran Jong-su, yine bu günlerden birinde çocukluk arkadaşı Hae-mi ile karşılaşır. Kısa zamanda ikisi arasında bir çekim oluşsa da Hae-minin hayal ... Devamı
Film, Güney Kore’nin Kuzey Kore sınırında babasıyla birlikte yaşayan Jong-sunun hikayesini anlatıyor. Kasaba atmosferinde yetişen ve küçük işlerle günü kurtaran Jong-su, yine bu günlerden birinde çocukluk arkadaşı Hae-mi ile karşılaşır. Kısa zamanda ikisi arasında bir çekim oluşsa da Hae-minin hayallerindeki Afrika seyahatine çıkması gerekmektedir. Hae-mi, Jong-sudan kedisine bakmasını rica eder; böylece aralarındaki iletişim de kopmayacaktır. Ne var ki Hae-minin geziden Ben adında gizemli bir adamla dönmesi, Jong-su başta olmak üzere herkesin hayatını kökünden değiştirir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@meangirl

1 yıl önce

6.2 / 10

sıkılarakta olsa sonuna kadar izlettirdi. film orijinal ismine uyumlu ancak sonu keşke daha alışageldiğimiz şekilde bitseydi bazen klasik güzeldir.
E

@enes146

2 yıl önce

8.1 / 10

Metafor bağlamında ve alt metin bağlamında fazlasıyla başarılı bir film. Hele ki içimizde bir şüphe uyandırma konusunda yeterince iyi. Sinematografisini de bir şey diyemem, çok güzel kareler yakalanmış. Müzikleri de uyumlu ve başarılı lakin bu filmde sevmediğim bir şey var: senaryonun akışı. Bazı yerlerde çok zor akıyor film ve bir türlü yükselemiyor. Kırılma noktalarını iyi ayarlayamadığını düşünüyorum yönetmenin, bir de sonunu çok beğenemedim ama yine de kötü bir son değildi. Bunlar dışında bahsetmek istediğim bir şey de oyunculuklar: bazı oyuncuların ilk performansları olsa da hepsinin cidden çok iyi oynadığını düşünüyorum. Yönetmen de iyi yönetmiş oyuncuları ve güzel bir şekilde oluşturduğu karakterleri de gerçekten iyi aktartabilmiş. Bazı kötü yanlarını saysam da (sonuçta hiç eleştirmemek de olmaz) son senelerde çıkmış en iyi kore filmlerinden biri tabii ki de. İlk izlediğimde pek sevmemiştim lakin biraz irdeleyince gerçekten çok i
... Devamı
Metafor bağlamında ve alt metin bağlamında fazlasıyla başarılı bir film. Hele ki içimizde bir şüphe uyandırma konusunda yeterince iyi. Sinematografisini de bir şey diyemem, çok güzel kareler yakalanmış. Müzikleri de uyumlu ve başarılı lakin bu filmde sevmediğim bir şey var: senaryonun akışı. Bazı yerlerde çok zor akıyor film ve bir türlü yükselemiyor. Kırılma noktalarını iyi ayarlayamadığını düşünüyorum yönetmenin, bir de sonunu çok beğenemedim ama yine de kötü bir son değildi. Bunlar dışında bahsetmek istediğim bir şey de oyunculuklar: bazı oyuncuların ilk performansları olsa da hepsinin cidden çok iyi oynadığını düşünüyorum. Yönetmen de iyi yönetmiş oyuncuları ve güzel bir şekilde oluşturduğu karakterleri de gerçekten iyi aktartabilmiş. Bazı kötü yanlarını saysam da (sonuçta hiç eleştirmemek de olmaz) son senelerde çıkmış en iyi kore filmlerinden biri tabii ki de. İlk izlediğimde pek sevmemiştim lakin biraz irdeleyince gerçekten çok ince dokunmuş, teknik olarak da gayet başarılı bir gerilim dram filmi izlediğimin farkına vardım. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ederim lakin ağır filmleri seviyorsanız.

@naksidil

2 yıl önce

8.7 / 10

Ruhu çok ama çok " aç " olanlara Tanrı rast getirmesin ! Haruki Murakami terazisi hiç şaşmayan yakıcı biri. Ağır ilerleyen, gizemini sabrını sonuna kadar muhafaza eden çok iyi psikolojik bir gerilim.

@heartofglass

2 yıl önce

8.3 / 10

Adı, konusu ve işlenmesi ile slow burning türünün hakkını veren en iyi filmlerden biri. Herkese hitap etmemesinin sebebi film boyu metaforların üstünde durulurken aslında gerçeğin çok bariz ama her şeyin belirsiz olması ve izledikten sonra saatlerce geçmeyen ben ne izledim şimdi hissi.

@kuzgunadam

2 yıl önce

7.5 / 10

biraz Haneke tarzı gerilim biraz N.B.Ceylan tarzı çekimler ama Kore sinemasına göre sönük kalan bir son. Müzik kullanımını ve çekimleri beğendim.

@wingsofgod

3 yıl önce

çok güzel bir yorum buldum ve her kelimesi katılıyorum. ALINTIIDIR;

Sera yakmak tabiri büyük ihtimal paranın satın alabileceği çoğu şeye sahip karakterin pek kimsesi olmayan kızlarla arkadaşlık edip daha sonra onlardan hiçbir iz bırakmayacak şekilde öldürmesi
BEN’in sana çok yakın bir serayı yaktım demesi seraları hergün kontrol eden Jong-su’nun görmemiş olması serayla kastedilenin cinayet olduğunı gösteriyor
ayrıyeten kızın var olduğu söylenen ama hiç görünmeyen kedisinin zengin oğlanın evinde çıkması ve kazan adıyla çağırınca gelmesi de bu cinayeti işaret ediyor
D

@dikkon

3 ay önce

-metafor nedir?
-onu jongsu'ya sor.

@birduman

3 yıl önce

7.5 / 10

Koreliler insana yine farklı hisler yaşatmayı başarmış. ilk 5 dakikada bütün senaryoyu çözdüğünüz filmleri beğeniyorsanız bundan uzak durun.
S

@siyahtuval

3 yıl önce

6.5 / 10

ımmmm sıkı bir kore filmi seven birisi olarak ben de pek beğenmedim. tamam görseller ve müzikler harika ama gerisi olmamış. Bir arayışa girmedik bir şey bekemedik ama ne bileyim olmadı. Şüpheyi güzel vermişler ama belki de oyuncuları benimseyemedim .

@ravenna

3 yıl önce

Bana göre fazlaca sıkıcı ve uzun bir filmdi.Sevdiğimi söylemeyem.

@olanzveins

3 yıl önce

2.9 / 10

Bağımsız film süslü son derece arabesk ve klişe göndermeleri olan bir film. Daha rezalet bir final düşünemediler heralde filme. Çekimler, açılar, sinematoğrafi iyi olsun içerik vasat olsada olur zihniyeti başka birşey değil.

@meyziyade

3 yıl önce

9.5 / 10

Çöpe giden 2 buçuk saatim :/

@edatropos

4 yıl önce

Parçaları birbirine eklemeye çalışıp bir bütün oluştururken bu bütüne duyulan inanç bazen o kadar kuvvetli olur ki, yarattığın bütünün kendisine dönüşmek için elinden geleni yaparsın. Şüphe... İnanç... Sinemanın gücü...

@gunerakdemir

4 yıl önce

7.2 / 10

Görüntü, müzik açısından gayet güzel ama gerçekten sıkıcı ve uzun.

@kingcool

4 yıl önce

7.5 / 10

1.devresi normal 2. devresi çıtayı normalin üstüne çeken senaryosuyla ilgi çekici seyirlik eser. Özellikle Koreliler'in sevdiği tür olan yapım "İntikam soğuk yenen yemektir" vurgusunu bizlere aşılıyor.
Koreliler aynı türde(Oldboy, Memories of Murder, The Chaser vb.) daha güzide yapımlarla karşımıza çıkınca haliyle beklentinin altında kaldı diyebilirim.

@scwriter

4 yıl önce

Çok fazla abartılan bir film. Film ekiminde izledim bu filmi. Bütün salon uyudu diyebilirim. Sinemasal yönden, çekimleri vs... göremediğim bir şeyler vardır diye bir yorum yapmayacağım ama hikaye ve senaryo yönünden kocaman bir eksi...
SPOILER

Şüphe filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Şüphe filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Şüphe filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL