Şüphe (2018)

Beoning a.k.a Burning

Film 2 Saat 28 Dk. Dram, Gerilim Güney Kore 10 Ocak 2019

7.5

67 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.6 (20.913 OY)

KONUSU
Film, Güney Kore'nin Kuzey Kore sınırında babasıyla birlikte yaşayan Jong-sunun hikayesini anlatıyor. Kasaba atmosferinde yetişen ve küçük işlerle günü kurtaran Jong-su, yine bu günlerden birinde çocukluk arkadaşı Hae-mi ile karşılaşır. Kısa zamanda ikisi arasında bir çekim oluşsa da Hae-minin hayal ... Devamı
Film, Güney Kore'nin Kuzey Kore sınırında babasıyla birlikte yaşayan Jong-sunun hikayesini anlatıyor. Kasaba atmosferinde yetişen ve küçük işlerle günü kurtaran Jong-su, yine bu günlerden birinde çocukluk arkadaşı Hae-mi ile karşılaşır. Kısa zamanda ikisi arasında bir çekim oluşsa da Hae-minin hayallerindeki Afrika seyahatine çıkması gerekmektedir. Hae-mi, Jong-sudan kedisine bakmasını rica eder; böylece aralarındaki iletişim de kopmayacaktır. Ne var ki Hae-minin geziden Ben adında gizemli bir adamla dönmesi, Jong-su başta olmak üzere herkesin hayatını kökünden değiştirir.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@kingcool

4 ay önce

7.5 / 10

1.devresi normal 2. devresi çıtayı normalin üstüne çeken senaryosuyla ilgi çekici seyirlik eser. Özellikle Koreliler'in sevdiği tür olan yapım "İntikam soğuk yenen yemektir" vurgusunu bizlere aşılıyor.
Koreliler aynı türde(Oldboy, Memories of Murder, The Chaser vb.) daha güzide yapımlarla karşımıza çıkınca haliyle beklentinin altında kaldı diyebilirim.

@scwriter

4 ay önce

Çok fazla abartılan bir film. Film ekiminde izledim bu filmi. Bütün salon uyudu diyebilirim. Sinemasal yönden, çekimleri vs... göremediğim bir şeyler vardır diye bir yorum yapmayacağım ama hikaye ve senaryo yönünden kocaman bir eksi...

@seymakoksal

4 ay önce

8 / 10

Gezici film festivalinde izlediğim filmdir kendisi. Filmin her zerresi adından da bilindiği gibi o şüpheyi barındırıyor. Kedi'nin şaibesi, seraların yanmayışı, kızın esrarengizliği, müziklerin mükemmelliği.. İzlenesi hayran kalınası senaryo.Teşekkürler Haruki Murakami. Muhteşem!

@maverick16

4 ay önce

8 / 10

Arayan, bulan ve yok eden için yakılmış bir ağıt bu film benim için.
F

@fthgzl79

5 ay önce

8 / 10

2 saat boyunca ''bir şey var ama ne?'' diye sorup durdum kafamda ve o bir şey,bu 2 saatlik filme o kadar CUK oturdu ki,müthiş..
Şiddet sorunu olan bir baba,sorumsuz bir anne..Buradan ne çıkar?Film bunu işliyor aslında..Sorumsuz/sorunlu insanların üremesine engel olmayan devlet politikaları bile,bu filme bakılarak masaya yatırılmalı..Filmin adı şüphe ama filmde suçun ortaya çıkışı,muazzam işlenmiş..Çok beğendim,bayıldım filme..Başroldeki iki erkek oyuncu da,çok çok iyiydi..10/8

@luftmensch

5 ay önce

7.2 / 10

Çok sevdiğim ve sıkı takipçisi olduğum yazar Murakami'nin yazmış olduğu öyküden uyarlanan film, tam bir Murakami romanı gibiydi benim için. Murakami severlerin kesinlikle filmi daha iyi anlayacağı ve seveceğini düşünüyorum. Filme gelince de hayatın anlamının ne olduğunu ve ne şekilde ve nasıl karşımıza çıkacağını bize gösterebilecek bir örnek izlediğimizi düşünüyorum. Hayatın anlamını arayan bir yazar daha doğrusu bir anlam aradığının farkında olmadan ve hiç roman yazmaya kalkışmadan izleyip durduğumuz bir adam ve hayatın içerisindeki derinliğe hiç önem vermeden bodoslama yaşayarak eğlenceyi bulduğunu düşünen bir grup insan. işte tüm bunlar birbiriyle karşılaştığı zaman ortaya hayatın kaosu da şüphesi de ve böylece derinliği de çıkmış oluyor. her anlamda tatmin edici bir filmdi, öneriyorum izlemek isteyenlere.

@qtarantino

6 ay önce

8 / 10

Muhteşem sinematografisi ve müzikleriyle iki buçuk saat boyunca ara verilmemesine rağmen bir an bile sıkılmadan izlenebilen başarılı bir film. Bazı filmleri tam olarak anlayıp anlamamanız önemli değildir çünkü bunun hakkında bir kaygısı yoktur önemli olan izlerken hissettiğiniz duygulardır. Filmler kafanızda oluşturduğunuz sebep-sonuç ilişkisinde ilerlemek zorunda değil. Merak ettiğiniz her şeye bir cevap bulamayabilirsiniz. Ters köşe olmak için kendinizi herhangi bir beklentiye sokmayın. Bunun yerine filmdeki karakterlerin hissiyatını paylaştığınızı fark ederek gerilebilir, mutlu olabilir,aldatılmış hissedebilir ya da "şüpheye" düşebilirsiniz.Bence bu filmi de başarılı kılan şey sizi sürekli şüphe içinde bırakması, filmdeki karakterin yerine geçmişiz gibi kendimizi başkalarını gözlem yaparken bulmuş olmak ya da müziğin ritmiyle hareket eden bedenleri hayranlıkla izleyebilmemizdir.

@manuks

6 ay önce

Tam olarak anlayamadığım, ters köşe mi değil mi diye bile yorumlayamadığım, senaryoyu anlamaya çalışırken filmin bittiği bir yapıt oldu benim için. Ama Yoo Ah In gerçekten vaat veren biri. Bir Chang Wook filmi yada Kim Ki Duk senaryolarına uyabilecek karakteristik bir yüzü var. Başarılar.

@serkanaydemir

7 ay önce

4.9 / 10

Başarılı demek büyük hata olur.

Başlarda güzel bir film bizleri bekliyor sanıyorsunuz ama üzülerek söylüyorum tam bir boşa zaman filmi. Tamam adına layık bir hava ile bitiyor film de bu özellikle sanat filmi kategorisine girmeye yetmez diye düşünüyorum. Tabi bunlar benim fikrim. Hangi filmin nereye layık olduğunu söylemek doğru olmaz. Sadece içten söylüyorum, film çok yorucu. O kadar zaman bir zamana kadar olan küçük olay için bekleyip duruyorsunuz. Kore filmlerini sevenler için bu film pek Kore filmi değil gibi çekik gözler dışında.

İyi seyirler.
SPOILER

Şüphe filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Şüphe filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Şüphe filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL