Dabbe: Cin Çarpması

(2013)

Dabbe: Curse of the Jinn

Film 2 Saat 14 Dk. Korku Türkiye

6.2

82 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.8 (6.308 OY)

KONUSU
Evlilik hazırlıkları yapmakta olan Kübra, kına gecesinde cinlerin saldırısına uğrar ve bedeni tanımlanmayan varlıklar tarafından ele geçirilir. Başına gelen bu esrarengiz olay yaşadığı köyKıbledere için yeni bir şey değildir. Bu gizemli köy geçmişte define arama olayları sırasında lanetli bir olay y ... Devamı
Evlilik hazırlıkları yapmakta olan Kübra, kına gecesinde cinlerin saldırısına uğrar ve bedeni tanımlanmayan varlıklar tarafından ele geçirilir. Başına gelen bu esrarengiz olay yaşadığı köyKıbledere için yeni bir şey değildir. Bu gizemli köy geçmişte define arama olayları sırasında lanetli bir olay yaşamış ve bu lanet adeta üzerine yapışmıştır. Kübra’yı tedavi etmek için yola çıkan Ebru isimli bir psikiyatrist aynı zamanda Kübra’nın eski bir arkadaşıdır. Psikiyatrist Ebru, bu tür vakalarda halkın ilk olarak başvurduğu cin çıkaran hocalardan biriyle birlikte çalışacak;Cinci Faruk Akat olarak tanınan bu adamın cin çıkarma seansı sırasında genç kıza yaptıklarını kayıt altına alıp inceleyecektir. Böylece din ve bilimsel çözümler karşı karşıya gelir. Başlarda her şey yolunda gitse de köyün geçmişinde yaşanan olayların laneti herkesin yakasına yapışacaktır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@mcerdinc

5 yıl önce

cin konusunu baya araştırmış birisi olarak söyliyeyim gerçeğe en yakın ve en mantıklı film olmuş serinin en güzel filmi. konusuda çok başarılı
A

@arif

6 yıl önce

5 / 10

arkadaşlarınız ile beraber korkmak için izlenebilecek güzel filmlerden biri. hele ki benim gibi arkadaşlarınızın korkmasından eğleniyorsanız :) yerli korku filmlere ön yargılı yaklaşsam da oldukça beklentilerimin üzerindeydi. beraber izlediğim herkesin benimle hem fikir oldukları ise süresinin uzun olması ve bazı yerlerde çok gereksiz gürültü yapmış olmasıdır. hikayede ise ben mi anlamadım yoksa açıklıklar mı vardı onu da izleyenlere bırakıyorum.

nazar boncuğu olayını ilk kez duydum, hoşuma da gitti aslında. ama sanmıyorum, vahhabiliğin, pagan kültürünü kötülemesi olduğunu düşünüyorum. bir de hocanın 3-4 farklı yere gidip, cin görüp bağırması ardından koşması ve bunu her seferinde yapması komiğime gitti.

tuvalete yapılan büyüyü kim kime neden yaptı valla anlamadım. sanki havada kaldı o

@nevisahsinamuna

8 yıl önce

8.5 / 10

Bana göre serinin en güzel filmi ben en çok bu filminde etkilendim ve en çok bu filminde hikayenin içine girebildim karacadağ. Herkese tavsiye ederim.
M

@moribund

8 yıl önce

6.7 / 10

Cin Vakası'ndan bir tık geride ama germeyi başarıyor. Bi de Cin sahnelerindeki yoğun ses ve görüntü karmaşası korku düzeyini bence arttırmak bir yana azaltıyor kanısındayım. Oyunculuk bu tarz filmlere göre çok sırıtmıyor bu defa. Türün sevdalılarını mutlu edecektir.

@seko

9 yıl önce

Nihayet

İzlediğim birçok filmden sonra nihayet Türk korku sineması adına olmuş bir film diyebileceğim bir film izledim. Büyünün ve cinlerin gerçekten var olduğunu düşündüğümden dolayı bu filmden etkilenmem hatta korkmam daha kolay gerçekleşti. Hikayenin derli toplu oluşu filmin en büyük artısı. Tabi olumsuz yanları da var filmin: En başta süre bu kadar uzun olmasa daha iyi olurdu. Bazı sahneler gereksiz uzatılmıştı. Tabi mantık hatalarıda mevcut. Ancak bunlar yinede filmin önüne geçmiyor.

Gece film bittikten sonra eve dönerken pek hoş olmayan durumlar yaşadım. Her türlü korkulacak bir film yani.

Puanım: 7
X

@xalil15

9 yıl önce

10 / 10

korkunç değil amamekanları ve oyunculukları güzel

bu tarz Türk korku filmleri içinde izlenmeye en değeri

süpriz sonla bitiyor

@holyghost90

9 yıl önce

7.5 / 10

Hasan Karacadağın bütün filmlerine nazaran gerilimi daha fazla çektiği son filmi.Senaryoda her filminde olduğu gibi yine yaratıcılık yok.Bir cin vakası filmindeki benzer konuların üzerine ekleyerek yeniden çekmiş.Hatta onun devamı gibide diyebilirim.Efektler yine çok göze batıyor.Fakat köyde geçen sahneler gerçekten başarılıydı.Korku filminde öyle çok senaryo aramayan fakat korkmak izteyen izleyiciler için ideal.
V

@volk

9 yıl önce

9.9 / 10

Tek eleştirim içine cin kaçan kızımızın ablası rolündeki oyuncu için. Çok kötü. Ben oynasam inanın daha iyi bir iş çıkarırım. Bunun dışında korkutuculuk dozu yüksek, eli yüzü düzgün bir yapım. Ben oldukça beğendim tavsiye ederim.

@mongolia

9 yıl önce

ya ben niye hic korkmadım tek bir sahnede etkilendim cobanın cin karısıyla tarladan geecerken

@sapayolkatili

10 yıl önce

hasan karacadağ yine yapacağını yapmış... neden heryer karanlık neden herkes sürekli çığlık halinde insanlar kaçabilirken çaresiz değillerken neden bu kadar çaresiz gibi görünmeye çalışıyorlar lütfen artık biraz gelişin ve geliştirin kendinizi...

@kbrygn

10 yıl önce

6.8 / 10

film çok uzun sürdü bi ara nereye bağlayacaklarını bile anlamadım gel gitlerle doluydu yine de yönetmenin emeğine sağlık :)

@havlayankuzu

10 yıl önce

7 / 10

Çok uzun.

Çok gürültülü.

Çok karanlık.

Çok saldırgan.

Çok cinli.

Çok "yaşanmış" :)

Ama evvelki Karacadağ filmlerinin aksine oyunculuk ve senaryonun çok daha derli toplu olduğu bir film.

Cin kavramına takıntılı bir şekilde bağlı,belirli bir insan grubu için,izlemesi kronik sorunlara sebebiyet verecektir,sanıyorum.

Ama en azından gergin bir film. Bunu kabul edelim. Rezil,rüsva,dandik gundik bir çöplük değil.
M

@muslumduralmaz

10 yıl önce

dabbe serisini ilk baştan beri hep keyifle izlemişimdir. 2. film hariç hepsini beğendim. bu film ise diğerlerine oranla çok çok üst düzey olmuş. hani hiçbirini izlemeyin ama bunu kesinlikle izleyin derim, diğerlerinden ayırarak izleyin farklı bir filmmiş gibi.
SPOILER

Dabbe: Cin Çarpması filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Dabbe: Cin Çarpması filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Dabbe: Cin Çarpması filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL