Sonsuzluk Ormanı 2015

The Sea Of Trees

5.6

17 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.9 (8.649 OY)

Süre

1 Saat 50 Dk.

Tür

Dram

Ülke

ABD

Yönetmen

Senaristler

Chris Sparling

KONUSU

Arthur Brennan, yaşadığı bir trajedi sonrası Japonya'daki Fuji dağının derinliklerindeki gizemli bir ormana doğru yola çıkar. Girenin bir daha kolay kolay çıkamadığı, bir noktadan sonra geri dönüş işaretlerinin kaybolduğu bu orman intihar etmek isteyen insanların da son durağıdır. Yaşamına dair derin acılar çeken Arthur ormana girdikten kısa bir süre sonra burada yalnız olmadığını fark eder. Ormanda Takumi Nakamura isimli yolunu kaybetmiş bir adamla karşılaşır ve iki adam bu uçsuz bucaksız ormanda hayatta kalmanın özünü kavrayarak ölümden vazgeçecek ve yaşama bir kez daha bağlanacaklardır...

Arthur Brennan

Takumi Nakamura

Joan Brennan

Gabriella La...

Dr Takahashi

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@naksidil yazdı...

Cum, 16 Şub 2018, 22:31 (3 ay önce)

8.5 / 10

" Derler ki ne zaman bir ruh bu yerden kurtulup huzura kavuşursa , tam orada bir çiçek açarmış " İlişkiler üzerine (+ ve -) kutupların ruhani bağlılıkları ne yazık ki gerçekten gerçek ! Umarım filmdeki bu küöük ve güzel ayrıntıyı yakalayabilirsiniz .. Araf'ta hırpalanırken sizi çıkışa götüren tek şey , sizden uzak ama sizinle ruhu bütünleşmiş diğer yarınızın sizi gerçekten çok sevdiğini ve affettiğini hissettirdiği herkese nasip olmayan O an .. gözyaşlarınızın yeşerttiği içten bir tebessümle buluşursunuz .. Dram , gerilim ve dinginlik.. gerçekten güzeldi . " 2009 yılındaki intihar oranının bir önceki yıla göre yüzde 15 'lik arttığı kaydedilen Japonya'da, intiharların çoğu bu ormanda gerçekleşmiş. İşsizlik , iflaslar , aşk acısı gibi tetiklediği intihar eylemi, japonlar tarafından onurlu bir hareket olarak görülüyor. Bazı yıllarda yetmişin üzerinde cesedin bulunduğu da görülen aokigahara ormanında her daim insan kemikleri , ilaç kutuları , ağaçlara asılı ipler , çürümüş cesetler veya kesici aletler bulmak mümkün. Kaynaklara göre buraya bağlı orman müdürlüğünde cesetleri muhafaza etmek için özel oda bile mevcut . Tabii bu olaylar beraberinde pek çok efsane ve hayalet hikayesi de getirmiş. "

@seinfeld yazdı...

Cum, 18 Ağu 2017, 23:18 (9 ay önce)

Aokigahara Ormanı ve orada yaşananlar yani filmde de gösterilen iskeletler, hayatın değerli olduğuna dair tabelalar, çadırlar... hepsi gerçek ve ürkütücü. olayın bu ormanda geçmesi de filme bu anlamda ayrı bir hava katmış fakat verilmeye çalışılan mesaj yavan kalmış. İzlerken sıkılmadım ama filmin seyirciye ulaştırmaya çalıştığı duyguyu da pek alamadım doğrusu.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Sonsuzluk Ormanı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sonsuzluk Ormanı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sonsuzluk Ormanı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI