Vampir Avcısı Abraham Lincoln

(2012)

Abraham Lincoln: Vampire Hunter a.k.a Vampire Hunter

Film 1 Saat 45 Dk. Aksiyon, Fantastik ABD, Rusya 17 Ağustos 2012

6

163 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.9 (152.556 OY)

KONUSU
19yy.’da Avrupa neredeyse vampirlerin işgali altındadır. Abraham Lincoln ailesini vampirler yüzünden kaybeder, bu yüzden intikam yemini eder. Amerika topraklarına başkan seçilir. 11 Güney Eyaleti ile Washington yönetimi arasında çıkan İç Savaş, vampirler ve insanlar arasındaki geçen iktidar mücadele ... Devamı
19yy.’da Avrupa neredeyse vampirlerin işgali altındadır. Abraham Lincoln ailesini vampirler yüzünden kaybeder, bu yüzden intikam yemini eder. Amerika topraklarına başkan seçilir. 11 Güney Eyaleti ile Washington yönetimi arasında çıkan İç Savaş, vampirler ve insanlar arasındaki geçen iktidar mücadelesine dönüşecektir. Lincoln, vampirlerin kökünü kurutmaya kararlıdır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@warriorpoet

6 gün önce

7.1 / 10

Tamamen unutmuşum. Yıllar sonra tekrar izledim.
R

@rorschachv1

3 yıl önce

Vakit geçirmelik, dövüş sahneleri için izlenecek bir film bile değil açıkçası. Anthony Mackie ve Dominic Cooper'ın oyunculukları dışında filmde pek bir şey yok.

@iliiif

7 yıl önce

7.5 / 10

sadece at sahnesi hoşuma gitti
D

@digeri

8 yıl önce

Bir kariyer başlamadan nasıl bitirilir bölüm 2 (İlki için bakınız:wanted).

Yazan, yöneten, sı.ıp batıran: Timur Bekmambetov

@kumik

9 yıl önce

Dandik filme gümüş semer de vursan, dandik yine dandik.

@elendar

9 yıl önce

3.3 / 10

Şimdi bana kaybolan dakikalarımı verseler...

@slavesusar

9 yıl önce

bu hollywood bize daha neler gösterecek acaba? bu nasıl bir propaganda yeteneğidir,adamlar başkanlarını vampir avcısı yapıp yeni nesile yediriyorlar... vallahi bravo!! film nasıl derseniz,biraz dengesiz derim.şöyle ki;dövüş sahneleri çok hareketliydi ama film bazen de durdu,abd'nin gerçek tarihi vampirler kadar keyifli değildi yani :) ikili dövüş sahneleri fena değilken,savaş sahneleri çok suniiydi.bir de üç boyuta hiç gerek olmadığını düşünenlerdenim çünkü sadece gözlerimi yordu başka da bir olayı yoktu.

sonuçta film izlenir mi derseniz:abd de yaşıyor olsaydık özellikle son kısımda verilen gazı almış olacağımdan şöyle derdim: "bu basit bir vampir filmi değil,biz özgürlüğümüzü kazanmak,köleliği kaldırmak için çok savaştık,izleyin ve görün!" ama allahıma çok şükür abdde yaşamıyoruz ve ben gazı almadım,o yüzden şöyle diyorum: "estetik dövüş sahneleri vardı ama bunun için de izlenmeye değer mi bilmem!"

@airking

9 yıl önce

5.3 / 10

Arkadaşlar hayatımda kötü yönetmenin filmini izledim, kötü efektli film izledim, kötü oyunculu filmde izledim... Bu film de bu kötülerin arasında nerede ilk 5 te denebilir. Bu kadar berbat bir senaryosu olan klasik amerikan temalı saçma sapan bir filmi ilk defa izledim. Adamlar gayet güzel kavga dövüş sahneleri çekmişler. Gayet gerçekçiydi. Ama filmin hikaye kısmında tamamen saçmalamışlar.

1- Abraham Lincoln ü gayet güzel yaşlandırmışsınız da geri kalan herkeste neden Yalçın Abi yaşlandırma tekniği kullanılmış.

2-Hayatında hiç vampir filmi izlememiş biri bile vampirlerin gümüşle öleceğini bilir. :) Adam on binler katledikten sonra gümüş aklına geliyor. Bu kadar salak, gerizekalı niye gösterirler koskoca! Amerika'nın başkanını anlayamadım.

3-Her amerikan filmindeki gibi beyaz başrol siyah yan karakter.

4-Hele en güçlü, yaşlı vampiri o kadar kolay öldürmesi beni gülmekten öldürdü. Şaşırttı. Ben
... Devamı
Arkadaşlar hayatımda kötü yönetmenin filmini izledim, kötü efektli film izledim, kötü oyunculu filmde izledim... Bu film de bu kötülerin arasında nerede ilk 5 te denebilir. Bu kadar berbat bir senaryosu olan klasik amerikan temalı saçma sapan bir filmi ilk defa izledim. Adamlar gayet güzel kavga dövüş sahneleri çekmişler. Gayet gerçekçiydi. Ama filmin hikaye kısmında tamamen saçmalamışlar.

1- Abraham Lincoln ü gayet güzel yaşlandırmışsınız da geri kalan herkeste neden Yalçın Abi yaşlandırma tekniği kullanılmış.

2-Hayatında hiç vampir filmi izlememiş biri bile vampirlerin gümüşle öleceğini bilir. :) Adam on binler katledikten sonra gümüş aklına geliyor. Bu kadar salak, gerizekalı niye gösterirler koskoca! Amerika'nın başkanını anlayamadım.

3-Her amerikan filmindeki gibi beyaz başrol siyah yan karakter.

4-Hele en güçlü, yaşlı vampiri o kadar kolay öldürmesi beni gülmekten öldürdü. Şaşırttı. Ben Rocky gibi bir kaç kere yere düşmesini bekliyordum.

5- En saçma kısmına geldiğimizde, vampir vampiri öldüremiyormuş. Adam bıçak sallıyo yerçekimi mi desek mıknatıs mı desek bıçağı engelliyor. O ne arkadaş??

6- Filmin başında vampirlerin nasıl güneşte dolandığını anlatacağım sana diyor. Hiçbirşey anlatmadan geçiyor. Bir bakmışsın bütün vampirler kafasına göre takılır olmuş.

7-Koskoca orduyu yenmek için cephaneyi 50-100 bilemedin 1000 kadın taşıyor. İyiymiş. Pamuk şeker taşıyorlar sanki.


Amerikan sinemasının, yönetmelerin, yapımcıların bu filmden çıkarması gereken ders Resident Evil ın son filminde olduğu gibi buiş sadece efektle hoplamayla zıplamayla olmaz. Yönetmeni, senaristi ve yapımcısı için bir şarkı hediye etmek istiyorum. Orhan Gencebay ^^Hatasız Kul Olmaz^^

@king_of_the_bon

9 yıl önce

Hollywood un Timur Bekmambetov gibi iyi bir yönetmene olan sevgimi aazaltmasına neden olan filmdir. Timur bey amca bunlarla uğraşacağına şu Şafak Nöbeti ni çeksen artık daha hoş olmamı?!

@gandikgundik

9 yıl önce

7.1 / 10

Aşağıdaki tüm yorumlar tamamen doğru, olumsuzlukları da olumlu yanları da.

Genel olarak vampir filmi işte, ayrıntıları hakkında da diğer yorumculardan farklı bi fikrim yok.

Ama kötü eleştiriler çok fazla olduğundan ben daha ortada bir yorum yapmak istedim. Bence izlenebilir bir film, ön yargıyla bakmadan film olduğu için izleyin, kimse beyninizi yıkamaya çalışmıyor, sizi salak yerine koymuyor.Bunu yapmanın çok daha profesyonel yolları var zaten.

Sakin olun ve vampir temalı bir filmi izlemek istiyorsanız izleyin bence.Farklı bir çeşidi olmuş çünkü

@vfv

9 yıl önce

7.6 / 10

BİR BALTAYLA DEĞİL FİKİRLERLE VE İDEALLERLE SAVAŞACAĞIM... Beklentilerimin üstünde keyif aldıgım bir film oldu benim için.Vampir avcısı denilince akla hemen hemen herkes için aynı şey gelir. Bu yüzden senaryosu klişe gibi gelebilir ama diğer vampir filmlerinden farklı ve biraz politik. Ayrıca Vampirleri teknolojik silahlarla değil Baltayla avlıyor. Amerikan başkanını vampir avcısı yapma fikri size saçma gelebilir belki ama burda ki asıl amaç farklı ve cesurca bir düşünce olmuş. Abraham Lincolnün Kölelikle savaşını fantastik bir hayalgücüyle bize sunuyorlar. Film tüm hikayeyi bize müthiş bir bütünlük içinde sunuyor.Geçmiş, bugün ve gelecek... Gündüzleri avukat geceleri yargıç misali Gündüz hukuk kitapları okuyan ve gece ise Vampirleri avlayan bir Abraham Lincoln. Film teknik açıdan çok başarılı. Görsel efecktler mükemmel. Yavaş çekimler, havada süzülen mermiler ve günümüz teknolojisine alışmış olmamıza ragmen halen Vay canına dedirten dö
... Devamı
BİR BALTAYLA DEĞİL FİKİRLERLE VE İDEALLERLE SAVAŞACAĞIM... Beklentilerimin üstünde keyif aldıgım bir film oldu benim için.Vampir avcısı denilince akla hemen hemen herkes için aynı şey gelir. Bu yüzden senaryosu klişe gibi gelebilir ama diğer vampir filmlerinden farklı ve biraz politik. Ayrıca Vampirleri teknolojik silahlarla değil Baltayla avlıyor. Amerikan başkanını vampir avcısı yapma fikri size saçma gelebilir belki ama burda ki asıl amaç farklı ve cesurca bir düşünce olmuş. Abraham Lincolnün Kölelikle savaşını fantastik bir hayalgücüyle bize sunuyorlar. Film tüm hikayeyi bize müthiş bir bütünlük içinde sunuyor.Geçmiş, bugün ve gelecek... Gündüzleri avukat geceleri yargıç misali Gündüz hukuk kitapları okuyan ve gece ise Vampirleri avlayan bir Abraham Lincoln. Film teknik açıdan çok başarılı. Görsel efecktler mükemmel. Yavaş çekimler, havada süzülen mermiler ve günümüz teknolojisine alışmış olmamıza ragmen halen Vay canına dedirten dövüş sahneleri ve akıldan çıkmayan sahneleri ile bu film uzun süre hafılzalarda kalacaktır. Birde teknik ekip açısından olaya yaklaşayım.Filmin yönetmeni WANTED filminin yönetmeni.Yapımcısı ise fantastik sinemanın en iyisi TİM BURTON...BÜTÜN İNSANLAR ÖZGÜR OLANA KADAR HEPİMİZ KÖLEYİZ... 10/ 7.7

@r0cc0r

9 yıl önce

Saçma ötesi.O kadar kopuk gidiyor ki film, ne ara zengin oldu ne ara evlendi nasıl aşık oldu, ne ara avcı oldu belli değil. Zaman kaybından başa bişey değil.

@stratdoctor

9 yıl önce

6.2 / 10

Tek göze çarpan şey genel olarak bakılınca görsel efeklerin haddinden fazla iyi olduğu. Dominic Cooper renk katsada senaryo, oyunculuklar vs... hiç de iç açıcı değildi. Önyargı ile izlemeye başladım filmi. Başlangıcı iyi şeyler vaat etti fakat devamı bozdu işi. Zaman kaybı diye yazmayacağım fakat benim için zaman kaybı ve izleyiciye hiçbir şey kazandırmayan filmlerden birisidir. :)
V

@volk

9 yıl önce

1 / 10

Öncelikle belirtmek zorundayım ki filmi büyük bir önyargıyla ve tamamen artniyetle izlemeye başladım. İsminden , konusundan, fragmanından neyle karşı karşıya olduğum belliydi. Yine de izleyicisini salak yerine koymaya çalışmasaydı, ölümcül dozda sıkıcı olsa da ortada en azından bir senaryo bulunsaydı, güneş kremiyle günışığına çıkan vampirleri, feci oyunculukları ve tv filmlerinde bile çok daha iyisini bulabileceğiniz set tasarımının b ayağılığını görmezden gelebilirdim. Ki kostüm tasarımı için yorum yapmaya gerek duymuyorum. Kendi adıma milliyetçiliğin iyi bir şey olduğunu düşünürüm. Bir milletin kahramanlarını yüceltmesiyle ilgili de her hangi bir sorunum olamaz ama bu absürtlüğün nedenini anlayamadım. Aslına bakarsanız ben filmin neden 3D olduğunu dahi çözemedim. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim İncil'in yaratılış bölümünde Hz. İbrahim'e hitab eden ayetin sanki Abraham Lincoln den bahsediyormuş gibi yansıtılması m ide bulandırıcıydı.
... Devamı
Öncelikle belirtmek zorundayım ki filmi büyük bir önyargıyla ve tamamen artniyetle izlemeye başladım. İsminden , konusundan, fragmanından neyle karşı karşıya olduğum belliydi. Yine de izleyicisini salak yerine koymaya çalışmasaydı, ölümcül dozda sıkıcı olsa da ortada en azından bir senaryo bulunsaydı, güneş kremiyle günışığına çıkan vampirleri, feci oyunculukları ve tv filmlerinde bile çok daha iyisini bulabileceğiniz set tasarımının b ayağılığını görmezden gelebilirdim. Ki kostüm tasarımı için yorum yapmaya gerek duymuyorum. Kendi adıma milliyetçiliğin iyi bir şey olduğunu düşünürüm. Bir milletin kahramanlarını yüceltmesiyle ilgili de her hangi bir sorunum olamaz ama bu absürtlüğün nedenini anlayamadım. Aslına bakarsanız ben filmin neden 3D olduğunu dahi çözemedim. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim İncil'in yaratılış bölümünde Hz. İbrahim'e hitab eden ayetin sanki Abraham Lincoln den bahsediyormuş gibi yansıtılması m ide bulandırıcıydı. Pes artık yani. Velhasılıkelam, her hangi bir yenilik getirmediği gibi aslında janra dahil de olamayan, neden çekildiği meçhul, ölümcül dozda sıkıcı hani neresinden tutulsa elde kalacak bir yapım. Zaman kaybı.

@jamais_vu

9 yıl önce

4.5 / 10

Vampir Herry karakteri " Vampirle Görüşme" filminden arak gibi orada Bradcik istemeden vampir olup Kendi ırkıyla savaş halindeydi.

Bide son sahnede ensesi ile muhattap olduğumuz kişi zenci olsaydı a-ha derdim "Vampir Avcısı Obama" devam filmi geliyor :) Obama olmadığını anladık...

Konusu itibariyle mütiş bi heyacan içinde izleme isteğiyle başlasamda film bittiğinde o histen eser kalmamasını neye bağlasam bilemedim en sarsıcı kısımlarından biri - O nasıl bi yaşlandırmadır arkadaş ya - konusuna nazaran çok zayıf buldum filmi.
SPOILER

Vampir Avcısı Abraham Lincoln filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Vampir Avcısı Abraham Lincoln filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Vampir Avcısı Abraham Lincoln filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL