7.4

65 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.3 (166.741 OY)

KONUSU
Çocukluğunda yaşadıklarının karanlık gölgesi altında yaşayan Danny, travmalarıyla boğuşmaktan yorgun düşmüş ve alkole bağımlı hale gelmiştir. Babasının umutsuzluk, alkolizm ve şiddetli mirasından kurtulmak için çabalayıp duran Danny, New Hampshire kasabasında, onu ayakta tutan bir destek grubuyla ye ... Devamı
Çocukluğunda yaşadıklarının karanlık gölgesi altında yaşayan Danny, travmalarıyla boğuşmaktan yorgun düşmüş ve alkole bağımlı hale gelmiştir. Babasının umutsuzluk, alkolizm ve şiddetli mirasından kurtulmak için çabalayıp duran Danny, New Hampshire kasabasında, onu ayakta tutan bir destek grubuyla yerleşir ve "parlama" gücü sayesinde ölenlerin son anlarında onlara huzur verebildiği bir bakım evi işine girer. Bu arada Amerika’nın dört bir yanındaki otoyollarda, True Knot adı verilen bir topluluğun üyeleri refah arayışında dolaşıp durmaktadır. Çoğunlukla zararsız ve yaşlı görünen bu grupla ilgili gerçek ise oldukça korkunçtur. Danny, kendisiyle benzer yeteneklere sahip bir kız olan Abra Stone ile psişik bağ kurduğunda, bu grubun yetenekli olanları hedef aldığını fark eder. Bu grup yetenek sahibi çocukların işkence gördükleri sırada çıkan "parıltılarının buharını" teneffüs ederek yarı ölümsüz hale gelmişlerdir. Gördüğü en yüksek psişik güce sahip olan Abra, Danny’i şeytanlarıyla yüzleştirecek ve kendi ruhu için bir savaşa sürükleyecektir.
Ewan McGregor

Danny Torr...

Kyliegh Curran

Abra Stone

Rebecca Ferguson

Rose the Hat

Katie Parker

Silent Sarey

Cliff Curtis

Billy Freeman

Carl Lumbly

Dick Halloran

Carel Struycken

Grampa Flick

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
S

@semihtzu

7 ay önce

7.2 / 10

Ehh işte... breaking bad dizisinin bitiminden sonra devamı niteliğinde çıkan El Camino filmindeki hissiyatlarımı anımsadım. Bir efsanenin devamını getirme cesaretini gösterenlere selam olsun ama beklenti o kadar yüksek ki hazin ve mutlak bir hayal kırıklığı kaçınılmaz. Evet, Stephen King kitapları filmler için büyük bir potansiyel, zamanında Kubrick gibi bir zeka Shiningin parlamasına sebep oldu. Bu filmde onun devamı izleyin shining hatrına, çok da kötü değil ama söylemeye bile gerek yok El Camino’nun BB ye yaptığı gibi sadece efsaneye yollama yaptığı anlarda Bi tebessüme sebep verebilme potansiyeli için izleyin

@ege_undag

9 ay önce

6.9 / 10

Shining’in devamı falan değil baya Alacakaranlık serisi olmuş bence. Kubrick’in ekmeğini yemeye çalışmış tamam da hiç mi özgün bir şey koyamadınız! Yine de çok beklentiye girilmeden izlenebilir.
Ayrıca bu kadar sıradan bir hikayeye ve bu hikayenin son derece basit işlenişe göre gereksiz uzun bir film olmuş.

@maximumgore

11 ay önce

8.8 / 10

Mike Flanagan çok başarılı bir iş çıkarmış. Senaryo ve kurgu da ona ait.

@gokhanbaskan

1 yıl önce

8.3 / 10

Mike Flanagan yine döktürmüş.

@seyma_sahin

1 yıl önce

Film devam filmi olduğundan tek başına izlenmemeli tamamen birincisiyle bağlantılı olan Harika bir film. Ortalara doğru biraz sıkıcı ilerlersede daha sonrasında tam bir gerilim.

@paranoidea

1 yıl önce

5.5 / 10

Bir shining hayranı olarak ciddi hayal kırıklığı yaşadım. Bu filme Shining’in devamı diyebilmek için shining’i hiç anlamamış olmak lazım. Psikolojik ve paranormal öğelerin iç içe geçmesi Shining’in en belirgin özelliğidir. Bu filmde hicbir psikolojik öğe yok, tamamen paranormal olaylar üzerine kurulmuş. Karakterlerin altı hiç doldurulmamış, hiçbir karakteri anlayıp içselleştiremiyor izleyici. Filmde mantık hataları bol, hikaye tutarlı değil. Ve ayrıca Ewan McGregor dışındaki oyuncuların oyunculuğu da bana göre vasat. Shining’e göndermelerin verdiği nostaljik mutluluk haricinde hoşuma gitmeyen bir film oldu.

@serkanaydemir

1 yıl önce

5 / 10

Ciddi bir uyarıdır!

Film tamamen Kubrick adını alıp prim yapmış ama içi bomboş olan bir senaryoyla karşımıza çıkmıştır. Oldukça sıkıcı bir işlenişle oldukça sıkıcı bir oyunculuk eklenirse ahanda ortaya bu film çıkar. Fragmanı ile dikkat çeken ama içi olmayan yapımlar vardır ya işte bu o. İsteyen kızabilir ama bu filmi beğenenler korku filminden anlamayan kafalardır. Elle tutulur bir yanı yok. 3. sınıf bir dizinin son bölümü gibi geldi hatta izlerken. Ewan McGregor ve Mike Flanagan film izleme hayatımda önemli yere sahip kişiler de neden böyle bir şey ortaya çıkartma gayreti içine girmişler gerçekten şaşardım. Tepedeki Ev ile zirve yaptığı bu dönemde özellikle Mike adına üzücü bir durum.

Sakın aldığı puana aldanıp izleme.
4-5 puanlık bir korku filmiymiş gibi başla.
Sonra zaten film anca iyi gelecektir.
İyi seyirler.

.
SPOILER

Doktor Uyku filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Doktor Uyku filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Doktor Uyku filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL