Hırçın Sevgilim

(2001)

My Sassy Girl a.k.a Yeopgijeogin geunyeo

Film 2 Saat 17 Dk. Komedi, Dram Güney Kore 27 Temmuz 2001

7.7

383 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (50.741 OY)

KONUSU
Kyun-woo bir akşam evine dönerken metroda güzel bir kıza rastlar. Ne var ki kız kör kütük sarhoştur ve ayakta bile duramamaktadır. Kız trenin önüne düşmekten kurtaran Kyun-woo, bindikleri trende de kıza destek olmaya çalışır.

Trendeki diğer yolcular baygın olduğu için onu taşıyan Kyun-woo’nun kızı
... Devamı
Kyun-woo bir akşam evine dönerken metroda güzel bir kıza rastlar. Ne var ki kız kör kütük sarhoştur ve ayakta bile duramamaktadır. Kız trenin önüne düşmekten kurtaran Kyun-woo, bindikleri trende de kıza destek olmaya çalışır.

Trendeki diğer yolcular baygın olduğu için onu taşıyan Kyun-woo’nun kızın erkek arkadaşı olduğunu düşünürler, bu nedenle çocuk da kızı bırakıp gidemez. Bu karar insanın da hayatında bir dönüm noktası olacaktır.

Ho-sik Kim’in internette yayınladığı kendi anılarına dayanan hikayelerinin kitap haline getirilen aynı isimli romanından uyarlanan film, Günye Kore’nin en iyi romantik-komedilerinden biri olarak kabul ediliyor.
Kim In-mun

Kyun-woo's...

Song Ok-suk

Kyun-woo's...

Han Jin-hee

The Girl's...

Kim Il-Woo

Quintuplets

Seo Dong-won

Army Deserter

Yoo Soon-chul

Old Man (u...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@wingsofgod

3 yıl önce

daha genç olsam daha çok beğenebilirdim ama şimdi ki fikirlerimle tam bir bencillik olarak görüyorum.

@sarhosatlarzama

9 yıl önce

uzakdoğu sinemasının yüz karalarından bir film. bu filmin ardından "aaa uzakdoğu’da ne güzel filmler yapıyormuş bi bakayım hele" diyenler, hayal kırıklığına uğrayacaklardır.

son söyleyeceğimi baştan diyeyim. bu filmi beğenen erkek varsa, harbiden bi siktirsin gitsin abi. yok yok, burada son derece ciddiyim. şaka maka değil. ama buna karşın kadınların son derece beğendiğini düşünüyorum bu filmi. neden?

kız eski sevgilisini unutamadığı için 7/24 trip atacak; topuklu ayakkabısı vurduğu için esas oğlanla ayakkabılarını değiştirmek isteyecek, esas oğlan topuklu ayakkabıyı giymeyince gene trip atacak, sonra o amına koduum esas oğlanı topuklu ayakkabıyı giyecek, kız da "ay bugün içime don giymedim biliyor musun, hadi yakalasana beni kikiki" deyip kaçacak. bu ne lan? harbiden bu neydi? bitmiyor ki ama bununla...kız erkeği tokat manyağı yapacak, o dangalak esas oğlan da acıyorsa acımıyormuş gibi, acımamışsa da acıyormuş gibi yapacak. nasıl y
... Devamı
uzakdoğu sinemasının yüz karalarından bir film. bu filmin ardından "aaa uzakdoğu’da ne güzel filmler yapıyormuş bi bakayım hele" diyenler, hayal kırıklığına uğrayacaklardır.

son söyleyeceğimi baştan diyeyim. bu filmi beğenen erkek varsa, harbiden bi siktirsin gitsin abi. yok yok, burada son derece ciddiyim. şaka maka değil. ama buna karşın kadınların son derece beğendiğini düşünüyorum bu filmi. neden?

kız eski sevgilisini unutamadığı için 7/24 trip atacak; topuklu ayakkabısı vurduğu için esas oğlanla ayakkabılarını değiştirmek isteyecek, esas oğlan topuklu ayakkabıyı giymeyince gene trip atacak, sonra o amına koduum esas oğlanı topuklu ayakkabıyı giyecek, kız da "ay bugün içime don giymedim biliyor musun, hadi yakalasana beni kikiki" deyip kaçacak. bu ne lan? harbiden bu neydi? bitmiyor ki ama bununla...kız erkeği tokat manyağı yapacak, o dangalak esas oğlan da acıyorsa acımıyormuş gibi, acımamışsa da acıyormuş gibi yapacak. nasıl yani ya?! kız çocuğu arayacak "neyden hoşlanıyorsun, ne yapmamı istersin? hmmm tamam yapacam, sen de o saatte bana gül getir" diyecek ve tabi ki esas oğlan bunu ikiletmeden yapacak. vesaire vesaire vesaire...

e bu filmi kadınlar beğenmesin de kim beğensin pardon yani ama beğenen erkeklere de harbiden bilemiyorum ne yapmalı, ne demeli? eğer sizin aşktan anladığınız bu filmde anlatıldığı şekildeyse, ben sizin aşkınızın da anlayışınızın da ta amına koyayım amirim afedersin. hatta affetme amk. bak gene sinirlendim...tamam bırak beni ya, bırak...sakinim!
Z

@zeseya

9 yıl önce

Bence izlemeyen kalmamıştır,kaldıysa da 'DAHA NE BEKLİYORSUNUUZ AHALİ?'

Eğer ''aaah çekikler bye'' gözüyle bakıyorsanız ,ister önyargıyla ister önyargısız yaklaşın filmi kesinlikle beğeneceksiniz. Yani gönül rahatlığıyla öneriyorum. Her şeyden önce çok sıcak bir filmdi,kahkahalar atarak güldüğüm çok sahnesi oldu. Bunun nedeni belki de başrol kızımızdır çok sıcak bir oyunculuğu vardı çünkü.

Filmi şahsen çok severek ve sıkılmadan izledim. Eğer siz izlerken sıkılmaya başladıysanız merak etmeyin birazdan bir şeyler olacaktır ve kahkalarınız duygu patlamalarınız birbirine karışacaktır. Fırtına öncesi sessizlik gibi düşünebilirsiniz bunu.Güvenin bana tam olarak keyfinizi yerinize getirecek türden bir film. İyi seyirler :)

@kiyoi

9 yıl önce

GERÇEK BİR HİKAYEDEN KURGULANAN FİLMİN SONU MUTLU BİTSE DE GERÇEK HAYAT YOLLARINI ASLA BİRLEŞTİRMİYOR.BELKİ 15 KERE İZLMİŞLİĞİM VARDIR. AYRICA BAŞROLDEKİ KZI GERÇEKTEN ÇOK SEVİYORUM.

@basribabam

10 yıl önce

6.5 / 10

Zavallı aptal bir ergen ile hastalık derecesinde dengesiz bir kızın absürt maceraları. Kız sevimsiz; ikide bir oğlanı tokatlıyor, aşağılıyor, gülünç durumlara düşürüyor; oğlan ise karaktersiz; pişmiş kelle gibi ilişkiye devam ediyor. Komik mi; değil, romantik mi; değil.

Bu kadar yüksek puanı nasıl almış hayret.

Vakit kaybı. 65/100
H

@hggurak

10 yıl önce

"Kore filmi diye önyargılı yaklaştım" diyenlere 'mal' diyerek, "mal mal" yorumlar yapmayınız lütfen...
C

@cembatmaz

10 yıl önce

10 / 10

Koreli film'i diye ön yargılı yaklaştığım ama izledikten sonra daha önce neden izlemedim diye pişmanlık duyduğum hüzünlendiren bir o kadarda güldüren on numara beş yıldız film :)

@otlu_kek

11 yıl önce

7.8 / 10

romantik komedi türünü pek sevmem normalde ama bu filmin çoğu yerinde kahkaha attım.Bunu da güney korelilerin çok şapşal mimiklerine bağlıyorum: ) aynısını bir türk yapımında izlesem sevmezdim heralde gerçekten çok şirin insanlar yahu.

sondaki tesadüfle biraz yıkılsam da filmin romantik komedi olduğunu hatırlayınca pek de sesimi çıkaramadım haliyle.Genelde bu tarz filmler hep tesadüflere,mutlu sonlara bağlanıyor:) Bir de kızın bazı hareketleri gerçekten irrite edici değil mi yahu? çocuğa topuklu ayakkabı giydirmeler,sürekli tokatlamalar filan.Daha da kötüsü ölen sevgilisinin yaptıklarını çocuktan beklemesi.Benim açımdan kızın karakteri hakkaten bir iticiliğe sahip.Kendisi de söylüyor zaten.Hala küçük bir kız çocuğuyum diye.Hakkaten de öyle davranıyor film boyunca.Filmi sevmemi sağlayan sanırım erkek tarafı ve onun şapşal halleriydi.
B

@babanneminkaoti

11 yıl önce

5.9 / 10

abartılmış filmdir. net. hollywood filmlerinden tek farkı çekildiği ülke. eğlenceli zaman geçirtir belki ama sinema bu mu, değil. illa romantik film izlenecekse

bkz: im ujli

@edwardpacino

12 yıl önce

8.2 / 10

önce eğlendirip güldüren sonra duygu seline kaptıran bir film.gianna jun mükemmel bi oyunculuk sergilemiş.karakter o kadar hırçın çılgın olsada bi okadar tatlı çekici.hele ağlama sahneleri mükemmel.
D

@derf

12 yıl önce

9.1 / 10

Başta kore filmi ne kadar olabilir ki diye ön yargılı bir şekilde izlemeye başladım ama harika bir film çıktı karşıma çok etkileyiciydi tavsiye ederim

@nerepla

12 yıl önce

8.9 / 10

çok güzel bir film. hem komik hayatın içinden ama yerinde bir o kadarda duygusal bir başyapıt

japon çekik gözlü filmi diye izlememiştim (aslında kore ama benim gözümde hepsi aynı) bir arkadaşın baskısıyla izledim ve daha önce izlemediğime pişman oldum

herkesin izlemesi gereken bir film bence

@firewall

12 yıl önce

8.2 / 10

Bende herkes gibi öncelikle geç izlediğimi itaraf ediyorum. 1 yıldan uzun süredir arşivimde duran bir filmdi. Filmin tüm övgülerini biliyordum ve g. kore filmlerinin almış olduğu övgüleri sonuna kadar hak ettiklerine inanıyorum fakat bir türlü izlemedim.

Sonunda bu geceye nasip oldu.

Eğer daha önceden izlemiş olsa idim birçok arkadaşın dediği gibi muslukları açmış olurdum. özellikle de mrveakalin arkadaşımızın bahsettiği sahnede. yalnız kendi ruh halimden dolayı film içerisinde ne güldüm nede ağladım :|

Filmi kafanız boş iken izlemenizi başlarda bolca keyif alıp sonunda hüzünlenmeden ağlamanızı tavsiye ederim. İzmeyenlere iyi seyirler...

@hhk

12 yıl önce

9.5 / 10

Film seyre gelenlere enfes bir lezzet sunuyor... Sonunda hissettiklerinizi yoğun bir şekilde yaşamanızı sağlayacak çok fazla oyunsal ahenk, yönetmenin bıyıkaltı gülüşüyle önünüze seriliyor... Keyifli ve her daim heyecanlı, merakınız doruklarda dopdolu iki buçuk saatlik muhteşem gösteri... Mutlaka izlenmeli, izlettirilmeli canımıniçi...

Bir de filmde hiç öpüşme olmadı. Hem de aşk filminde!

@antimatter

12 yıl önce

romantik komedidir diye geçiştirdik heralde ki bu zamana kadar izlememişiz. komedinin ve dramın hasıymış, önde bayrak taşıyanıymış. ayrıca kore de yaşasak yabancılık çekmeyiz zannımca.
SPOILER

Hırçın Sevgilim filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Hırçın Sevgilim filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Hırçın Sevgilim filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL