6.7

247 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.2 (218.387 OY)

KONUSU
William Parrish, oldukça zengin bir medya patronudur. Çok düzenli giden aile hayatı günün birinde karmakarışık olur. Çünkü Joe Black adında bir adam çıkmış ve Parrish’in güzel kızı Suzan’a aşık olmuştur. Ansızın gündeme gelen bu romantik ilişkinin sonuçları, hem Suzan hem de diğer aile bireyleri açı ... Devamı
William Parrish, oldukça zengin bir medya patronudur. Çok düzenli giden aile hayatı günün birinde karmakarışık olur. Çünkü Joe Black adında bir adam çıkmış ve Parrish’in güzel kızı Suzan’a aşık olmuştur. Ansızın gündeme gelen bu romantik ilişkinin sonuçları, hem Suzan hem de diğer aile bireyleri açısından çok karmaşık ve acı sonuçlar doğuracaktır. Kızının kalbini çalan bu genç ve yakışıklı delikanlı, gerçekte kimdir? Black ile Suzan arasındaki ilişki özel bir bağlılığa dönüşürken, Parrish de yavaş yavaş yaşamına veda etmeye hazırlanır. Fakat yaklaşmakta olan ayrılık herkes için üzücü olacak gibidir. İlgi çekici bir senaryoya sahip olan yapım, özellikle oyuncularının performansları ile dikkat çekiyor. Yaklaşık üç saat sürmesine rağmen izleyiciyi kendisine bağlayan ve etkisini sonuna kadar sürdüren başarılı bir film Joe Black.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@cruachan

2 hafta önce

3.8 / 10

Ingmar Bergman’ın Yedinci Mühür (1957) isimli filminden esinlenilmiş gibi sanki, Oyuncu performansları çok iyi ama konu olarak saçma kurgusunda işlenişte mantık hatası çok, sahne geçişleride çok uzun tutulmuş süresi gereksiz uzun bu yüzden, kendini izletiyor merak uyandırıyor olsada bazı yerlerde sıkabiliyor, ve sonunu hiç beğenmedim, saçma bulup az puanı yapıştırdığımız korku filmlerinden pek farkı yok, genel olarak oyunculuklar dışında sevemedim ve 1998 den 2021’e kadarda ertelediğim için hiç pişman değilim, spoiler: ama fıstık ezmesi tatlı ve güzeldi birde keşke canım çekmeseydi diş iltihabına ağrısına sebep olmaz umarım bu film.

@duendevs

4 yıl önce

Ölümü en iyi anlatan nadide filmlerden.
S

@sebakckelmas

6 yıl önce

Tek kelimeyle mükemmel

@otlu_kek

7 yıl önce

küçükken evde cdsi vardı ve heralde bi yüz kere izlemişimdir.Başka film olmadığı için sürekli aynı filmleri açtığım günlerdi :) neyse film o yaşlarda bana çok güzel geliyordu ama şimdi izlesem aynı etkiyi yaratmayacağını biliyorum.Bebek yüzlü brad’in fıstık ezmesi yemesi ve final sahnesi aklımdan çıkmıcak:)

@tanjusengun

7 yıl önce

9.2 / 10

Büyüleyici..

@directorabbit

8 yıl önce

9 / 10

Doğrusu böyle bir filmle karşılaşacağımı düşünmemiştim. Garip sıcak sevgi dolu, gizemli. Filmin kendisi bir çekim gücüne sahip yalnızca Joe Black değil.

@alejandro06

9 yıl önce

7.4 / 10

çok hoş, güzel bir film, fıstık ezmesini kaşıklaması çok tatlı :)

@mocuishle

9 yıl önce

7 / 10

Ölümden kaçış yoktur.Uzun zamandır bir izleme isteği oluşturan m.j.b ’ i en sonunda izlemeye fırsat bulabildim.Hayatta herkesin yaşayacağı görceği ve son bulcağı bir yaşam vardır.Sonu ölüm ile biten bir yaşamdır bu.Bazen yapmış olduğumuz iyilikler bazen de yapmış olduğumuz kötülükler.Fakat iş sona doğru yaklaştığında eskiden yapamadığımız olayları yapmak , yapmış olduğumuz kötülükleri iyiye çeviren bir oyundur bu ölüm.Herkes benim için daha erken diyebilir.Ama biliyoruz ki buna karar veren biz değiliz.İnsan son günlerinde sevmediği kişileri tanımadığı kişilere bile daha sıcak davranır.Arkasında bir şey bırakmadığından emin olmak için.Meet Joe Black ise bizlere ölüm ’ ü çok iyi bir şekilde ve içine biraz da gizem katarak göstermiş oldu.Filmi izledikten sonra kendime ben bu filmi daha önce nasıl izleyemedim diye sordum ve durdum.Sanırım hem ders veren hem de bir aşk ’ ı anlatan bu gizem ve dram dolu filmin üstüne çıkabilecek bir yapım old
... Devamı
Ölümden kaçış yoktur.Uzun zamandır bir izleme isteği oluşturan m.j.b ’ i en sonunda izlemeye fırsat bulabildim.Hayatta herkesin yaşayacağı görceği ve son bulcağı bir yaşam vardır.Sonu ölüm ile biten bir yaşamdır bu.Bazen yapmış olduğumuz iyilikler bazen de yapmış olduğumuz kötülükler.Fakat iş sona doğru yaklaştığında eskiden yapamadığımız olayları yapmak , yapmış olduğumuz kötülükleri iyiye çeviren bir oyundur bu ölüm.Herkes benim için daha erken diyebilir.Ama biliyoruz ki buna karar veren biz değiliz.İnsan son günlerinde sevmediği kişileri tanımadığı kişilere bile daha sıcak davranır.Arkasında bir şey bırakmadığından emin olmak için.Meet Joe Black ise bizlere ölüm ’ ü çok iyi bir şekilde ve içine biraz da gizem katarak göstermiş oldu.Filmi izledikten sonra kendime ben bu filmi daha önce nasıl izleyemedim diye sordum ve durdum.Sanırım hem ders veren hem de bir aşk ’ ı anlatan bu gizem ve dram dolu filmin üstüne çıkabilecek bir yapım olduğunu düşünmüyorum.Oyuncular tarafına baktığımıza göre filmi burada Brad Pitt’ in götürdüğünü söylemek mümkündür.2 ayrı karakteri oynamak biraz yetenek isteyen bir iştir.Anthony hopkins hakkında bir söz söylememize gerek yok hepimiz onun bir efsane olduğunu zaten biliyoruz.Ama Claire Forlani ’nin bu oyun içinde seçilmiş en iyi kadın oyuncu olduğunuda söyliyebilirim.Doğal olan güzelliği ve filmde göstermiş olduğu o harika bakışlar ile Ölüm ’ ü kendisine nasıl aşık etmesin ki.Kesinlikle tavsiye ettiğim filmlerin başında geliyor bu sefer.İyi Seyirler dilerim..

@consuela

12 yıl önce

8.9 / 10

Brad Pitt’in başrol oynadığı en uzun film dalında ödülü kucaklayacak bir Benjamin Button varken bu filme uzun denmesi tuhaf geldi bana :)Mesela o film de güzeldi ama yer yer fazla baydı beni. Bu ise tekrar tekrar severek izlediğim bir film. Zevklerin kişiden kişiye ne kadar değişkenlik gösterdiğini bir kez daha ortaya koymuş bulunmaktayım kendi içimde :)
M

@milly_desalmado

12 yıl önce

fıstık ezmesi yiyesimizi getiren bir filmdir. etrafında haz alman gereken o kadar şey varken karamsarlığa gerek yok:)))
SPOILER

Joe Black filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Joe Black filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Joe Black filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL