6.9

138 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (473.267 OY)

KONUSU
Fransa kırsalında ailesiyle birlikte yaşayan Belle hayat dolu bir kızdır. Bir gün babasının ormanda yolu şaşırması sonucunda kendilerini lanetli bir şatonun önünde, şatonun sahibi olan yaratığın insafına terk edilmiş olarak bulurlar.

Yaratık, genç kızı alıkoyar ve ona çok sert davranır.

Fakat aslı
... Devamı
Fransa kırsalında ailesiyle birlikte yaşayan Belle hayat dolu bir kızdır. Bir gün babasının ormanda yolu şaşırması sonucunda kendilerini lanetli bir şatonun önünde, şatonun sahibi olan yaratığın insafına terk edilmiş olarak bulurlar.

Yaratık, genç kızı alıkoyar ve ona çok sert davranır.

Fakat aslında o "sevmeyi bilmediği için" lanetlenmiş bir prensdir.

İmax teknolojisiyle hazırlanan bu film sadece Ankara Odeon Cineplex Arçelik Imax sinemasında gösteriliyor.
Paige O'Hara

Belle (ses)

Robby Benson

Beast (ses)

Richard White

Gaston (ses)

Jerry Orbach

Lumiere (ses)

David Ogden Stiers

Cogsworth ...

Angela Lansbury

Mrs. Potts...

Rex Everhart

Maurice (ses)

Jesse Corti

Lefou (ses)

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

4 yıl önce

6 / 10

izlemiş olduğum belki en eski animasyondur diyebilirim. Keyifli vakit geçirmek için bir çok duyguyu farklı açılardan işleyen hoş bir filmdir. Çocuklarınız veya küçük kardeşleriniz de iyi gider. Bu arada bir çok yere sağlam gönderme niteliğinde olan şu replik iyidir : siz kadınların fazla okuması hiç iyi değil, bu düşünmenize neden olur.

@havlayankuzu

12 yıl önce

Monarkların, tebasına yönelik algılarıyla hazırlanmış. Bundan dolayı, Çirkin'in aldığı cezanın faturası, tüm bir şatoya kesilir. Monark ve teba arasındaki eşya-sahip ilişkisinin en somut hali bu animasyondur. Teba; eşyadır,maldır,çalışan,üretim aracının sahibi değil bizzat kendisidir. İşçi,bir tür üretim aracıdır zaten ve bundan dolayı,hiçbir şeye sahip olamaz,sahip olunur. Bundan dolayı,hizmetçi teyze çaydanlık,çocukları da çay bardağı olabilirler. Bundan dolayı,kahya biri saat,bir diğeri şamdandır. Eşya ve sahipleri arasındaki bağ, yöneten ve yönetilen arasındaki bağ gibidir.
A

@asyagurgun

13 yıl önce

İzlemesi çok keyiflidir , walt disneyin çıkardığı ne varsa izlemis biriyim ( the lion king, pocohontas,cinderella,snow white and the seven dwarfs,Ariel,Bambi, Anastasia vb. ) ama istisnasız ve şüphesiz en zarifi en güzeli ... ( ama çocuklugu böyle fimler masallarla geçmiş kız çocuklarının büyüdüklerinde karşılastıkları öküzleri, hayvanları aslında içinde başka bir beyefendi barındırdığını onu ortaya çıkarmak için çok sevmesi gerektiği bilinci aşıladığı için de yasaklanması gerekir böyle + 18 filan olmalıdır : P )

@fkhrm_217

13 yıl önce

academy ödüllerine en iyi film dalında aday olan ilk animasyonmuş kendisi, o zamanlar en iyi animasyon diye bi kategori yokmuş. çocukluk hafızasını tazeledikten sonra diyebilirim ki gelmiş geçmiş en iyi animasyonlardan, miniklere olduğu kadar büyüklere de hitap eden tam anlamıyla bir disney peri masalı.

bütün eşyalar iyi hoş da fincan chip nası tatlı bişeydi öyle. bir de hikayedeki herkes bize fransız olarak tanıtılırken fransız aksanlı, kıl bıyıklı bi masa saatinin işlevini çözemedim, ha sevdim, ayrı. 1946 yapımı "la belle et la bete" e göre aşık olma aşaması daha inandırıcı, diğerinin aksine ikna etti beni.

çocukluğumun pazarlarını hatırlattı bana, belli aralıklarla pazar günleri çıkardı televizyonda. tekrar izlediğime mutluyum, kesinlikle arşive eklenmeli.
SPOILER

Güzel Ve Çirkin filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Güzel Ve Çirkin filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Güzel Ve Çirkin filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL