Daima Lilya

(2002)

Lilya 4-Ever a.k.a Lilja 4-ever

Film 1 Saat 49 Dk. Polisiye, Dram İsveç, Danimarka 15 Ağustos 2003

7.7

271 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.8 (48.440 OY)

KONUSU
16 yaşındaki Lilya, eski Sovyetler Birliği’nde varoşlarda yaşamaktadır. Annesi tarafından terkedilen genç kız, kendisine baskı uygulayan teyzesinin yanında kalmaktadır. Çıkış yolunu ise arkadaşlarıyla vakit geçirmekte bulur.

Andrei?ye aşık olup onun peşinden İsveç’e gitmeye karar verir. Eski iğrenç
... Devamı
16 yaşındaki Lilya, eski Sovyetler Birliği’nde varoşlarda yaşamaktadır. Annesi tarafından terkedilen genç kız, kendisine baskı uygulayan teyzesinin yanında kalmaktadır. Çıkış yolunu ise arkadaşlarıyla vakit geçirmekte bulur.

Andrei?ye aşık olup onun peşinden İsveç’e gitmeye karar verir. Eski iğrenç yaşamından kurtulup cennet ülkede yeni bir sayfa açmayı planlamaktadır. Fakat, yaşam onu bir seks köleliğine doğru itecek ve hayatın her yerde aynı olduğunu kavramasını sağlayacaktır.

Lukas Moodysson?un hüzünlü son çalışması, yetişkinlerin gençleri istismar temesi üzerine etkileyici ve güçlü bir yapım. Yapım isabetli bir kararla ülkemizde de vizyona giriyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@thecherrynight

7 ay önce

10 / 10

lilya… “Zambak çiçeğinin tatlı ve masum güzelliği ona taze yaşam ve yeniden doğuşun birlikteliğini vermiştir”

çok etkilenip neden ağladığımı hiç bilmeden o kadar çok ağlamıştım ki bu filme bir kenara not almışım hislerimi. şimdi yazdığım o notu bulunca buraya bir hatıra bırakmak istedim, hâlâ kendimle neyi özdeşleştirip ne bulduğumu bilmiyorum bu filmde çünkü çok bağ kurmuştum ve içimde göremediğim hüzünlü bir şeye değinmişçesine ağlamıştım. belki de yaşamı yaşamayı gerçek anlamda huzurla yaşamayı ne kadar özlediğimi ve uzak kaldığımı hatırlattı bana bu film. lilya’nınki de yaşayamadığı bir yaşamdı, kaçırdığı bir yaşam…
tüm bu kişisel yorumların dışında film basit bi dramdan ibaret değil kendine çeken ve sürükleyen bi yanı var. lilyayla birlikte siz de mücadele ediyorsunuz sanki

@masquerade

1 yıl önce

En son ne zaman ağladığımı hatırlamıyorum sene olmuştur belki de. Bir çok dram filmi izledim aşinayım bu tarz hüzünlü filmlere çoğunda da duygulanırım bir hüzün karamsarlık basar beni fakat bu film nasıl başardı bilmiyorum ama az önce sümüklerim akana kadar ağladım filmin bitmesiyle birlikte arkadaki müziğinde etkisiyle çok fena oldum. Bana filmde esas darbe vuran şey volodjanın sahneleri oldu neden bilmiyorum ama volodja bana daha yakın geldi filme onun gözünden bakmak istedim. Ağlamak insanı rahatlatıyor bu tarz filmleri kolay kolay bulamıyorum izlediğim için büyük keyif aldım.

@zemzem

2 yıl önce

10 / 10

Bir kez daha izlemeye cesaret edemiyorum.

@fthgzl79

3 yıl önce

6.5 / 10

İzledikten iki gün sonra unutacağımız filmlerden. Çünkü böyle ’acı’ filmleri değil de,aksiyonu ya da oscarlı oyuncuları olan filmleri hatırlamak isteriz.
Sıradan bir film gibi gözükse de, sizi gerçekten karamsar/pesimist/mizantropist yapabilecek bir derinliği var filmin.
Ben mizantropistim, antihümanistim, çocuk yapılmasına karşıyım. Bu filmde de durduğum noktanın doğruluğunu gördüm açıkcası.
A

@aglamalikbaby

3 yıl önce

10 / 10

ağlama elif

@ksantippe

3 yıl önce

tam da rammstein’ın mein herz brennt diye haykırdığı yerde bir müddet kalıyorsunuz.. evet kalbim yanıyor..

@fnk

3 yıl önce

böyle ciğerim çıka çıka ağlamıştım. Yani o kadar da dram filmi geçmişim vardır hiç böyle olmamıştım. Olayın işleyişini insanın içine oturtur cinsten kurmuşlar. Bu yüzdendir ki boğazınıza bir yumru otururcasına ağlayıveriyor insan. Yani en azında bende böyle gelişti olaylar. İyi seyirler dilerim izleme arifesinde olan herkese. Yanınızda yörenizde peçete falan bulundurun bu arada .
A

@aysaaw

4 yıl önce

1 / 10

kaç sene önce izlemiştim, hala arada aklıma gelir. gerçekten çok etkileyici bir film. 20+ olmalı bence.

@kbrcktlbs

10 ay önce

hocam etkileyiciyse neden 1 verdiniz

@zagros

5 yıl önce

insanlara olan güvenimi sarsan bir filmdi, nasıl bu kadar basit bir biçimde yalan söylenir ki? akıl almıyor ...

@barista

7 yıl önce

8.3 / 10

16 yaşında ''s*ktir et'' kafasında olan bi kızın umut ve umutsuzluk arasındaki mükemmel bi FİLİM.

Sosyalist dönemin sosyo-kültürel yapısından, özgürlük ile yaşam amacı arasına kadar geniş, çarpıcı, yorum dolu bi ŞAHESER.
R

@richard_harro

7 yıl önce

daha film başlarken bunun bir kurtuşun değil dibe vuruşun filmi olduğunu yönetmen bize hissettiriyor..bir insanın adım adım düşüşünü,umutlarının öldürülüşünü acımasız bir şekilde aktarmış..

@ustunkoru

7 yıl önce

6 / 10

atlaya zıplaya izledim, sıkıyor çünkü surprizi yok.. konu da sahneler de klişelerle doldurulmuş maalesef.. iskandinav depresifliğine bile razıydım ama darlayamadı bile beni. müzikler de kendi kendine öfkeleniyor gibiydi filmden bağımsızdı. 6/10

@ustilago

8 yıl önce

özetle dünyayı bok götürüyor.

@ucurumdakisoz

9 yıl önce

sovyet komünizmini çokça iğneleyen ve bunun yanı sıra karşıtını da ne olduğunu kadın bedeninin sömürüsü ve istismarı üzerinden gösteren bir film...insanın akvaryumdaki balık gibi önce hiçleşmesi ve o hiçleşmenin sonucu daha büyük daha rengarenk görünen başka bir akvaryumda yok olması...biraz sıkılmadım değil ancak kendimce anlamlar çıkardım..pası sildik az biraz.

@flyemreyts

9 yıl önce

5 / 10

Neden bu kadar övüldüğünü anlamadığım bir film. İzlerken birçok kere filmi kapatmanın eşiğinden döndüm. İzleyecek olanlar film hakkında büyük beklentiye girmemeli bence. Şu filme "özgün senaryo" etiketini yapıştıranları da yadırgadım açıkçası. Klişenin ağa babası.
SPOILER

Daima Lilya filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Daima Lilya filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Daima Lilya filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL