8.1

200 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.6 (21.370 OY)

KONUSU
İşler Güçler, üç ana karakterini gerçek hayattan, birebir gerçek isimleriyle ödünç alıp, onların etrafını kendi evreniyle sarıp sarmalayan, modern bir yalan aslında. Seyirciyi kendi merakıyla baş başa bırakıyor. Kullandığı çok basit bir tuzak var: Ne kadar gerçeğim?

İşler Güçler muzip muzip sırıtıy
... Devamı
İşler Güçler, üç ana karakterini gerçek hayattan, birebir gerçek isimleriyle ödünç alıp, onların etrafını kendi evreniyle sarıp sarmalayan, modern bir yalan aslında. Seyirciyi kendi merakıyla baş başa bırakıyor. Kullandığı çok basit bir tuzak var: Ne kadar gerçeğim?

İşler Güçler muzip muzip sırıtıyor seyircisine. Yalan söylediğinin kendisi de farkında, seyircisi de. Ama bir yalanı hoş görmek için gerekli olan mizah eşiğinin sınırlarında dolaşıyor yapabildiğince. Seyirciyi inandıracak kadar gerçek, seyircinin hoş görebileceği kadar saçma. Ama komik, her zaman komik.

Limon Film-Hayri Aslanın yapımcılığında hayata geçen dizinin yönetmenliğini ve senaristliğini Selçuk Aydemir üstleniyor.

Ahmet, oyunculuk serüvenine başrol ile başlamış ama kariyeri boyunca bir daha başrol oynayamamış, eski günlerinin özleminde bir oyuncudur. Murat, geç girdiği sektörde tüm yeteneklerine ve çalışkanlığına rağmen bir türlü hak ettiği saygıyı göremediğini düşünmektedir. Sadi ise, gümrük memurluğunu bırakıp oyuncu olmaya gelmiş ve bir daha memuriyete dönmemek için gözünü karartmış her şeyi yapabilecek biridir. Üç yakın arkadaş, kendi filmlerini çekmek istemektedirler ancak kimse kendilerine yapımcı olmak istemez. Üçlü çareyi filmi finanse edecek parayı biriktirip kendi filmlerinin yapımcısı olmakta bulur. Sırf para kazanmak için Meslek Hikayeleri adlı belgeselin sunuculuğunu kabul ederler.

Meslek Hikayeleri başlarda basit bir iş gibidir ancak talihsizlikler yakalarını bir türlü bırakmaz. Çektikleri bölümler bir türlü yayın onayı alamamaktadır. Para kazanmak için girdikleri belgesel sunuculuğu kabusları olmaya başlar

Start TV’de

Yayın Tarihi: 28 Haziran Perşembe

Yayın Saati: 22.00

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
Defalarca izlediğim ve izleyeceğim bir dizi oyunculuk çok iyi. Favorim Salih abi karakteri

@bay_orcun

11 yıl önce

Bitmemeliydin sen yaa bitmemeliydin sonradan keşfettim hergün her bölümünü izledim işte tvde eli ayağı düzgün hiç bişey kalmıyor , Dizi kötü reyting mi alıyor du hayır ama tasarlanan buydu uzatmadan bitirdiler keşke uzatsalardı keşke cılkı çıksaydı yine izlerdik seni yaa ilk 40 bölümün hatrına Selçuk Aydemir gel bi güzellik yap bize Üsküdara Giderken ile kapıyı açıp gelişme kısmınada işler güçleri bırakıp gitme gel geniş geniş takılalım =)))

@bazinngaa

11 yıl önce

10 / 10

Sırf It's Always Sunny İn Philadelphia dizisinden bahsettiğin için bile sevebilirdim seni ama bana seni sevmem için o kadar harikulade sebepler verdin ki şimdi hangisini saysam eksik kalacakmış gibi hissediyorum İşler Güçler.İlk olarak Selçuk Aydemir ve zekası diyip girizgah yapmak istiyorum zira tüm diyaloglar,çekilen sahneler,kamera arkasında da gördüğümüz gibi oyuncuları yönlendirmesi,seçilen müzikler,yapılan efektler,sahne geçişleri,dizi içinde çekilen dizi/filmler hepsi bu eşsiz zekanın ürünleri.Büyük ihtimal dizinin yapımının her aşamasında her kırıntısında onun müdahalesi vardır.İyiki de olmuş.Selçuk Aydemir'in yanında Onay Durgun ve Osman Edip Tekin'i de anmamak olmaz.Güldürdü mü dibine kadar bizi kahkahalara boğan,üzdü mü de hepimizi derinden yaralayan,herkesçe bilinen konuları,hepimizin yaşadığı vakaları burnunun ucundan,tepeden bakarak değil de bizden biriymiş gibi anlatan,gündemi takip edip esprilerinde doksandan golü çakan
... Devamı
Sırf It's Always Sunny İn Philadelphia dizisinden bahsettiğin için bile sevebilirdim seni ama bana seni sevmem için o kadar harikulade sebepler verdin ki şimdi hangisini saysam eksik kalacakmış gibi hissediyorum İşler Güçler.İlk olarak Selçuk Aydemir ve zekası diyip girizgah yapmak istiyorum zira tüm diyaloglar,çekilen sahneler,kamera arkasında da gördüğümüz gibi oyuncuları yönlendirmesi,seçilen müzikler,yapılan efektler,sahne geçişleri,dizi içinde çekilen dizi/filmler hepsi bu eşsiz zekanın ürünleri.Büyük ihtimal dizinin yapımının her aşamasında her kırıntısında onun müdahalesi vardır.İyiki de olmuş.Selçuk Aydemir'in yanında Onay Durgun ve Osman Edip Tekin'i de anmamak olmaz.Güldürdü mü dibine kadar bizi kahkahalara boğan,üzdü mü de hepimizi derinden yaralayan,herkesçe bilinen konuları,hepimizin yaşadığı vakaları burnunun ucundan,tepeden bakarak değil de bizden biriymiş gibi anlatan,gündemi takip edip esprilerinde doksandan golü çakan bir dizidir İşler Güçler.Ve tabii ki bu senaryonun izleyicilere sempatik ve samimi bir şekilde ulaşmasındaki en büyük roller de oyunculara aittir ki İşler Güçler bu konuda da hiç sıkıntı yaşamamıştır.Ahmet Kural,Murat Cemcir,Sadi Celil Cengiz başta olmak üzere benim için büyük bir zaman diliminde Salih Abi,Vedat,Rüstem Abi,Boomcu Onur,Feride,Zehra,Yapımcı Hakkı ve Şenol olarak kalacak olan oyuncular ve adını sayamadıklarım muhteşem bir iş çıkarmışlardır.Hepsini ayrı ayrı sevmiş ve bir bağ kurmuştum.Tam Türk dizi sektöründe umutlar tükenmeye başlamışken gelen ve bizlere leziz bir ziyafet sunan dizim, tv izleme sebebimden biriydin.Diğeri de Behzat Ç. idi.Şİmdi ikisi de bitti büyük bir boşluk oluştu ama umuyorum Selçuk Aydemir çıtayı bu kadar yükseltmişken zirvede bırakmaz da o muhteşem işlerine devam eder.En azından Çalgı Çengi 2 nin vizyona girmesini sabırsızlıkla beklediğim kesin.Şu da varki bu mükemmel işi baştan tekrar izleme olanağım oluştuğu için de ayrıca seviniyorum.Velhasıl-ı kelam o çok sevdiğim fıstık sarması gibiydin be İşler Güçler.Hani tadına doyduğuma bir türlü inanmadığım ve hep istediğim lakin biraz daha yersem beni bayacağını bildiğim tatlı gibi.

Son olarak final dahil bazı bölümlerde çalan o şahane müziği benim gibi arayanlar olmuşsa diye şunu da bırakalım şuraya:

http://grooveshark.com/s/12+Bar+Heart+A/5c1IWR?src=5

@mrsdance

11 yıl önce

İzlediğim en güzel dizilerden biriydi. Kalitesi tartışılmaz. Televizyonlarımızda yayınlanan bir çok diziden daha kaliteliydi, eğlenceliydi. Bitmesi üzücü oldu.

@amip

11 yıl önce

9.2 / 10

komedi dizilerinden farklı olarak muzur bir zekayla yazılmış, avrupa yakasından sonra(uzatılmış bölümleri hariç) hayli çok güldüğüm kendi alanında,saf komedi tek dizidir.

@abakkal

12 yıl önce

Çoğumuzun malumu, Leyla İle Mecnun'un kuzen dizisidir... Ama ayrım ve karşılaştırmaya gerek yoktur zannımca... Komiktir, zeka ve yetenek ürünüdür...

@lowen

12 yıl önce

9 / 10

Üsküdar'a Giderken ile ağzımızabir parmak bal çalan Selçuk Aydemir,sıkı durun bu daha başlangıç mesajını vermişti.Son dönemde her bölümünü izlediğim tek dizi İşler Güçler.Umarım ne Avrupa Yakası gibi uzadıkça kabak tadı oluşumuna gider,ne de Üsküdar'a Giderken gibi tadını damağımızda bırakıp erkenden gitmez.
S

@socratesss

12 yıl önce

Ve sonunda bir dizi mukemmele ulastı!!! 9.7 imdb puanı nedir ya.. Curb your enthusiasm den daha iyi diziymis meger.. Bahhsen su john waynenlere..
Z

@zbzvadie_glalon

12 yıl önce

8 / 10

dizi iyi güzel de murat cemcir sen niçin öyle hamuşsun be arkadaş. önceki işlerinden biliyoruz senin ordaki en konuşkan ve gülük insan olman lazım. yani nerde üsküdara giderkendeki çalgı çengideki ramazan güzeldirdeki murat cemcir nerde bu. kendini oynayınca olmuyor bi karaktere girmen lazım senin, role girince ne kadar orijinal olduğunu biliyoruz. böyle sıkıntılı oluyor.

@raphalleon

12 yıl önce

9.3 / 10

İzlerken karın kaslarınızın baklava şekline bürünmesinde katkısı olacak son zamanların en komik dizilerinden birisi. Özellikle Ahmet Kural'ın mimiklerini taktir-e şayan bulmaktayım. Ayrıca, orjinal espriler de bu işin tuzu biberi oluyor. Oyunculuklar zaten komedi açısından baktığımızda fevkaledenin fevkinde.

@bazinngaa

12 yıl önce

10 / 10

-Yaa arkadaş daktiloyla yazı mı yazıyo masaj mı yapıyo belli değil yaa !!

- Salih abi giriyon mu iddiasına bakalım kim önce varacak finish'e :)


Manyak herifler yav :))

@elendar

12 yıl önce

8 / 10

Alttan çok ince espriler, diziyi gerçekten güzelleştirmiş. Ama şu patron rolü, özellikle de kanal sahibi ile muhabbetleri; insanı hayattan soğutuyor.

@lamaensevdigimh

12 yıl önce

reytingler artsın diye iki televizyonu acıp izlediğim ayrıca Star'ın web tv sinide açıyorum işte böyle şeyler yaptıran dizidir.

1. bölümdeki çay kaşığını yutan murat cemcirle ahmet kuralın hastanedeki mr.bombastice ek olarak 7. bölümde murat cemcirin içindeki kaşığın tekrar harekete geçmesiyle i like to move it i gördük.

bir yerde anlatım bozukluğu var ama

@kiwi

12 yıl önce

10 / 10

Üsküdara Giderken zorunlu final yaptığında tekrar başlasın diye az mail atmadım kanala, sonrasında çaresiz kabulleniş tabii.Neyse İşler Güçler yetişti de yine izlenebilecek bi dizimiz oldu.Murat,Ahmet ve Sadi'nin doğallığı tavan yapmış, kendi hikayelerini anlatıyorlar hissini çok güzel geçiriyorlar izleyene, oyuncuların uyumu çok güzel,esprileri yine öyle,oyunculuklar zaten harika,bi yerlere ince ince gönderdikleri mesajlar olağanüstü kısaca bayılıyorumkendilerine.net=)

Vedat gibi puanımı da vereyim tam olsun on üzerindeen 9 yok yok 10.

@senbonzakura_ka

12 yıl önce

dizi müziği altı yaşındaki kuzenimin bile diline dolanan dizidir: 'ne gada da datlı bi o gada farklı ne gada da pişkin hayata ilişkin ne gada dadeğişik bi o gada ilginç yakalayamayabilirsen üzülme senhayatın olmuş işlergüçler...'
SPOILER

İşler Güçler dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

İşler Güçler dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

İşler Güçler dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL