9.1

623 OY
PUAN VER
5

Imdb: 9.1 (95.637 OY)

KONUSU
Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından dolayı yanyana yatırılırlar. Ailelerinin doğar doğmaz birbirlerini buldular sözü üzerine beşik kertmesi yapılan bebekler, isimlerini de efsane aşıklar Leyla ve Mecnun’dan alırlar. Aradan 25 yıl geçer. Bir sabah ailesi Mecnu ... Devamı
Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından dolayı yanyana yatırılırlar. Ailelerinin doğar doğmaz birbirlerini buldular sözü üzerine beşik kertmesi yapılan bebekler, isimlerini de efsane aşıklar Leyla ve Mecnun’dan alırlar. Aradan 25 yıl geçer. Bir sabah ailesi Mecnun’a durumu anlatır ve Leyla’yı istemeye giderler. Mecnun başta bu durumdan rahatsızlık duysa da Leyla’yı görür görmez aşık olur. Onu etkilemek için ne yapacağını bilemeyen Mecnun, bir gece rüyasında aksakallı dedeyi görür. Aksakallı dedenin rüyalarından çıkıp Mecnun’la beraber yaşamaya başlamasıyla da işler karışır.
Ali Atay

Mecnun Çınar

Serkan Keskin

İsmail Abi

Ahmet Mümtaz Taylan

İskender Ç...

Cengiz Bozkurt

Erdal Bakkal

Osman Sonant

Yavuz Hırsız

Köksal Engür

Aksakallı ...

Nalan Kuruçim

Nurten Bakkal

İştar Gökseven

Metin Yılmaz

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

Daha fazla yanıt göster

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@timeuponaonce

8 ay önce

8 yıl önce final yapmadan ekranlara veda etmişti. 8 yıl sonra dijital bir platformda tekrar dönüş yaptı. Yarım kalan hikayeler tamamlanmaya mecburdu ama bu seferde derin izler bırakarak hem dedeyi (Köksal Engür) hem yine yarım bir şekilde diziyi kaybettik. Yine seyircinin ve hatta belki senarist Burak Aksak'ın bile içine sinmeyecek ama yine de güzel denebilecek bir finalle dizi ikinci kez apar topar yarım bir şekilde bitti. Herkes gitti. Hem de hoşça kal diyerek. Hoşça kal diyen geri dönmüyor ama kim bilir belki bir gün bu seyirci yine onu geri getirmeyi ve yarım kalan hikayeyi tamamlatmayı başarır.

@stiff

8 ay önce

9.6 / 10

L&M sezon finali için çok iyi, dizi finali için kötü bölümdü. Yarım kalmışlıkla başladıkları diziyi yarım bir finalle bitirdiler.
T

@talha89

2 yıl önce

5 / 10

İçine film, kitap, müzik göndermeleri serpiştirilmiş, ergenler için yapılmış bol geyik muhabbetli, arabesk absürd diyebileceğimiz komedi dizisi. Yani absürdlük de denemez. Absürdlük adı altında bolca zırvalık var.
Ama hakkını yemeyelim, Gülse Birsel'in dizilerinde yaptığı gibi üst sınıf gözüyle orta sınıfa dışarıdan bir bakış yok. (Orta sınıftan üst sınıfa geçmeye çalışanların durumlarını da baya iğneliyor) Ama burada kendi mahallesinde yaşayan başka yerde gözü olmayan alt-orta sınıf insanların gözüyle alt-orta sınıf anlatılmış yani daha samimi ve olduğu gibi anlatılmış. Hataları ve kusurlarıyla beraber aşkları, hüzünleri, hayalleri, umutları, dostlukları olan karakterler. Sanırım bu yüzden geniş bir hayran tabakası var. İnsan kendisi ile özdeşleştirebileceği bir çok şeyi bulabilir dizide. Ama ne yalan söyleyeyim, dizide çok fazla gevezelik ve zırvalık var. Çok boş muhabbet dönüyor. Benim için kaygısızlar dizisi absürd komedi alanında
... Devamı
İçine film, kitap, müzik göndermeleri serpiştirilmiş, ergenler için yapılmış bol geyik muhabbetli, arabesk absürd diyebileceğimiz komedi dizisi. Yani absürdlük de denemez. Absürdlük adı altında bolca zırvalık var.
Ama hakkını yemeyelim, Gülse Birsel'in dizilerinde yaptığı gibi üst sınıf gözüyle orta sınıfa dışarıdan bir bakış yok. (Orta sınıftan üst sınıfa geçmeye çalışanların durumlarını da baya iğneliyor) Ama burada kendi mahallesinde yaşayan başka yerde gözü olmayan alt-orta sınıf insanların gözüyle alt-orta sınıf anlatılmış yani daha samimi ve olduğu gibi anlatılmış. Hataları ve kusurlarıyla beraber aşkları, hüzünleri, hayalleri, umutları, dostlukları olan karakterler. Sanırım bu yüzden geniş bir hayran tabakası var. İnsan kendisi ile özdeşleştirebileceği bir çok şeyi bulabilir dizide. Ama ne yalan söyleyeyim, dizide çok fazla gevezelik ve zırvalık var. Çok boş muhabbet dönüyor. Benim için kaygısızlar dizisi absürd komedi alanındaki liderliğini koruyor hala. Bir de Mecnun karakteri gördüğüm en boş dizi karakteri, bomboş bir teneke. Boş tenekeden çok ses çıkar hesabı, gevezelikte zirvede. Sürekli bir söylenme, hiçbir şeyi beğenmeme, lafı uzattıkça uzatan biri. Durmadan bir şeylerden yakınıyor, başkaları daha ağzını açmadan "Allah aşkına bir sus" deyip kendisi yaydıra yaydıra konuşuyor. İlk sezon ilk Leyla varken yine bir izlenirliği vardı. Ama sonra iyice zırvalığa dönüştü.

@ayazwho

2 yıl önce

https://www.imdb.com/title/tt1831164/ratings/?ref_=tt_ov_rt

diziyi oylayanların yaşlarına bak bakayım ergen mi değil mi anlarsın.
P

@pavlus

3 yıl önce

10 / 10

Türkiye de yapılmış iyi dizi.

@nurisenrecper

8 yıl önce

10 / 10

Başucu filmlerimin de başucudur bu dizi.Bu dizi yaşamdaki her duyguyu hissettirir insana...

Mecnun olmak seçimimiz değil kaderimizdir der dedemiz sonunda lakın var olmamız da bizim seçimimiz değildir nedir ne değildir bilinmez.
R

@redmullet

9 yıl önce

10 / 10

Hiç sıkılmadan baştan sona 2 kez bitirdiğim, 3. kez bitirsem yine sıkılmayacağım mizahla hüznü birleştirme konusunda gördüğüm en başarılı eser. Onur Ünlü’nün başyapıtı. İlk 5 bölüm geçip karakterler oturmaya başladıktan sonra işin oyunculuğun çok daha ötesine geçtiği Türk sinemasının görüp görebileceği en başarılı dizi. O gemi bir gün gelecek...
G

@gizemtopaloglu

9 yıl önce

10 / 10

Hayatım da tek izlediğim ve keyif aldığım dizi,keşke bitmeseydi.

@cibicik

9 yıl önce

8.7 / 10

Müthiş bir dizi. Mecnunu İsmail Abisi leylası iskenderi erdalıyla harika bir ekip işi. Yeri geldi ağlattı yeri geldi güldürdü. Türk dizi tarihinin gördüğü en iyi finali yaptılar. İnsanın bi yerine oturdu final, ağırlık oldu.

@kaktusum

9 yıl önce

9.8 / 10

varlığının tiryakisi yokluğunun delisi olduğumuz efsane dizi

@emelus

10 yıl önce

10 / 10

anlatmaya kelimelerin yetmeyeceği gerçekten bir çok güzide insanın emeklerini ve içtenliğini buluşturan seyirciyide içine katan insanı aptal yerine koymayan düşünmye dostluğa aşka ve sevgiye ne kadar önem veriyorsa paraya ve güce o kadar önem vermeyen sevenlerin sevilenlerin bekleyenlerin absürt komedisi bizi bırakıp neden gittiklerini galiba hiç anlayamayacağım ama onları çok özlüyorum

@meyziyade

10 yıl önce

8 / 10

yayınlanan 104. bölüm hüzünlere gark etti. çok güzeldi ya, keşke devam etseydi!

@lenin

10 yıl önce

9.5 / 10

türk dizi tarihinin gelmiş geçmiş en güldüren ve senaryosu en özgün dizi olsa gerek. Yanılmıyorsam IMDB'de top50'de yer almıştır.

"L&M" oyuncuları gezi parkı eylemlerine katıldığı özgürlükleri için mücadele ettikleri için diziyide yayından kaldırdılar haliyle. Yıktılar erdal baggalı..

Aynı kadro "Ben de Özledim" diye bir diziye başladılar gel gelelim 13. bölümde final yapacak.

çok özledik ismail abi..

@canb13

10 yıl önce

10 / 10

Dünyanın bize sunduğu en güzel hediyeydi Leyla ile Mecnun. Ne sadece "bir hikaye", ne dışı tüm albenisiyle gözümüzü boyama uğraşındayken içi salt boşluktan ibaret bir "yapım", ne de tüm samimiyetsizliğiyle, karanlığıyla ve kararlılığıyla hayatımıza çullanan diğer varlık veya yargıdan herhangi biri. Leyla ile Mecnun'a kadar hepimiz yaşadıklarımızı, yaşayamadıklarımızı ve çözemediklerimizi biriktirdik. Bekledik. Bekledik. Bekledik. Zamanı geldi ve sonunda "bizi bize anlattılar."

İşte bu yüzden Leyla ile Mecnun'a verdiğimiz değeri, insanların büyük bir kısmı hiç bir zaman anlayamayacak. Ama biz, artık gönül rahatlığıyla; rengarenk bir gökkuşağı gibi göğe sarılabileceğiz.

Unutmadan;

O gemi bi' gün gelecek İsmail Abi!
R

@refidun

10 yıl önce

9.2 / 10

hiç kuşkusuz türk sinema- dizi tarihinin en özgün eserlerinden biri.

eser diyorum bak diziyi filmi geçmiş şeyler bunlar sanat.

diğerleri içinbkz:

kaygısızlar

sıdıka

@brigante

10 yıl önce

İlk fırsatta evimde boş duran akvaryumu doldurup içine japon balığı atıyorum ve adını İsmail Abi koyuyorum.Arada bir de seslenirim İsmail Abiii diye...
SPOILER

Leyla ile Mecnun dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Leyla ile Mecnun dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Leyla ile Mecnun dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL