9.1

594 OY
PUAN VER
5

IMDb: 9.1 (89.638 OY)

KONUSU
Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından dolayı yanyana yatırılırlar. Ailelerinin doğar doğmaz birbirlerini buldular sözü üzerine beşik kertmesi yapılan bebekler, isimlerini de efsane aşıklar Leyla ve Mecnun’dan alırlar. Aradan 25 yıl geçer. Bir sabah ailesi Mecnu ... Devamı
Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından dolayı yanyana yatırılırlar. Ailelerinin doğar doğmaz birbirlerini buldular sözü üzerine beşik kertmesi yapılan bebekler, isimlerini de efsane aşıklar Leyla ve Mecnun’dan alırlar. Aradan 25 yıl geçer. Bir sabah ailesi Mecnun’a durumu anlatır ve Leyla’yı istemeye giderler. Mecnun başta bu durumdan rahatsızlık duysa da Leyla’yı görür görmez aşık olur. Onu etkilemek için ne yapacağını bilemeyen Mecnun, bir gece rüyasında aksakallı dedeyi görür. Aksakallı dedenin rüyalarından çıkıp Mecnun’la beraber yaşamaya başlamasıyla da işler karışır.
Ali Atay

Mecnun Çınar

Melis Birkan

Leyla Yedinci

Ahmet Mümtaz Taylan

İskender Ç...

Serkan Keskin

Ismail Abi

Osman Sonant

Yavuz Hırsız

Cengiz Bozkurt

Erdal Bakkal

Köksal Engür

Aksakalli ...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
P

@pavlus

1 yıl önce

10 / 10

Türkiye de yapılmış iyi dizi.

@nurisenrecper

5 yıl önce

10 / 10

Başucu filmlerimin de başucudur bu dizi.Bu dizi yaşamdaki her duyguyu hissettirir insana...

Mecnun olmak seçimimiz değil kaderimizdir der dedemiz sonunda lakın var olmamız da bizim seçimimiz değildir nedir ne değildir bilinmez.

@redmullet

6 yıl önce

10 / 10

Hiç sıkılmadan baştan sona 2 kez bitirdiğim, 3. kez bitirsem yine sıkılmayacağım mizahla hüznü birleştirme konusunda gördüğüm en başarılı eser. Onur Ünlü’nün başyapıtı. İlk 5 bölüm geçip karakterler oturmaya başladıktan sonra işin oyunculuğun çok daha ötesine geçtiği Türk sinemasının görüp görebileceği en başarılı dizi. O gemi bir gün gelecek...
G

@gizemtopaloglu

6 yıl önce

10 / 10

Hayatım da tek izlediğim ve keyif aldığım dizi,keşke bitmeseydi.

@cibicik

6 yıl önce

8.7 / 10

Müthiş bir dizi. Mecnunu İsmail Abisi leylası iskenderi erdalıyla harika bir ekip işi. Yeri geldi ağlattı yeri geldi güldürdü. Türk dizi tarihinin gördüğü en iyi finali yaptılar. İnsanın bi yerine oturdu final, ağırlık oldu.

@kaktusum

6 yıl önce

9.8 / 10

varlığının tiryakisi yokluğunun delisi olduğumuz efsane dizi

@emelus

7 yıl önce

10 / 10

anlatmaya kelimelerin yetmeyeceği gerçekten bir çok güzide insanın emeklerini ve içtenliğini buluşturan seyirciyide içine katan insanı aptal yerine koymayan düşünmye dostluğa aşka ve sevgiye ne kadar önem veriyorsa paraya ve güce o kadar önem vermeyen sevenlerin sevilenlerin bekleyenlerin absürt komedisi bizi bırakıp neden gittiklerini galiba hiç anlayamayacağım ama onları çok özlüyorum

@meyziyade

7 yıl önce

8 / 10

yayınlanan 104. bölüm hüzünlere gark etti. çok güzeldi ya, keşke devam etseydi!

@lenin

7 yıl önce

9.5 / 10

türk dizi tarihinin gelmiş geçmiş en güldüren ve senaryosu en özgün dizi olsa gerek. Yanılmıyorsam IMDB'de top50'de yer almıştır.

"L&M" oyuncuları gezi parkı eylemlerine katıldığı özgürlükleri için mücadele ettikleri için diziyide yayından kaldırdılar haliyle. Yıktılar erdal baggalı..

Aynı kadro "Ben de Özledim" diye bir diziye başladılar gel gelelim 13. bölümde final yapacak.

çok özledik ismail abi..

@canb13

8 yıl önce

10 / 10

Dünyanın bize sunduğu en güzel hediyeydi Leyla ile Mecnun. Ne sadece "bir hikaye", ne dışı tüm albenisiyle gözümüzü boyama uğraşındayken içi salt boşluktan ibaret bir "yapım", ne de tüm samimiyetsizliğiyle, karanlığıyla ve kararlılığıyla hayatımıza çullanan diğer varlık veya yargıdan herhangi biri. Leyla ile Mecnun'a kadar hepimiz yaşadıklarımızı, yaşayamadıklarımızı ve çözemediklerimizi biriktirdik. Bekledik. Bekledik. Bekledik. Zamanı geldi ve sonunda "bizi bize anlattılar."

İşte bu yüzden Leyla ile Mecnun'a verdiğimiz değeri, insanların büyük bir kısmı hiç bir zaman anlayamayacak. Ama biz, artık gönül rahatlığıyla; rengarenk bir gökkuşağı gibi göğe sarılabileceğiz.

Unutmadan;

O gemi bi' gün gelecek İsmail Abi!
R

@refidun

8 yıl önce

9.2 / 10

hiç kuşkusuz türk sinema- dizi tarihinin en özgün eserlerinden biri.

eser diyorum bak diziyi filmi geçmiş şeyler bunlar sanat.

diğerleri içinbkz:

kaygısızlar

sıdıka

@brigante

8 yıl önce

İlk fırsatta evimde boş duran akvaryumu doldurup içine japon balığı atıyorum ve adını İsmail Abi koyuyorum.Arada bir de seslenirim İsmail Abiii diye...

@yulunga

8 yıl önce

9.5 / 10

ben de özledim adlı dizide yayınlanamayan finalini görmüş olduk ucundan. bir taraftan iyi ki yayından kaldırılmış diye düşündüm açıkçası çünkü bu halde bile öküz gibi oturdu içime devam edip de bu sonu bize izletselerdi depresyona girerdim muhtemelen. hep mutlu sonlar görmekten bıktığımdan baştacı ederdim öyle sonu ben yine de(biraz mazoşistlik de var galiba). böyle efsane bir sonu bize çok gören trt'ye lanetler yağacaktır eminim.

@stiff

8 yıl önce

9.6 / 10

O final olmazdı, hiç hoşuma gitmezdi. Bir dizi/filmin sonunda en sevmediğim olaydır "Aslında her şey rüyaydı" olayı... Seyirciyi enayi yerine koymaktır. Üstelik bu kadar benimsenmiş bir diziyken... Burak Aksak’ın betimlemeleri müthiş ama o final olmazdı. Hani kendi çölünde kaybolanların hikayesi ? Diziyi sevdiğimiz için o finalde gözyaşları sel olacaktı ama o final Leyla ile Mecnun finali olamaz. Finali iyi çekememişler, sinir krizi geçirebilirdim. Zaten izlediğimiz son bölüm de kötüydü. O öldü, bu öldü, herkes öldü. Nasıl kurtaracaktı acaba Burak Aksak ? Anlatırken yine çok güzel anlattı, yine etkileyici anlattı. Ama anlatılan final dizinin tüm bölümleriyle uyuşmuyor.

@elfelda

8 yıl önce

Acımasızca gelecek ama böyle bitmesi daha iyiydi. Kimse memnun edilebilir değil. -Ki bu ilk sezonlarından sonra buruk bir tatla izleyen kitleden olduğum için herşeyin belirsiz noktasında kalması benim için acı olsada katlanılır kılıyor.

Çünkü ben halen Mecnunun sadece Leyloş'a aşık olduğunu, gerisinin teferruat olarak kaldığını. Erdal Baggal'ın çeçiği ve Nurten sonrasında alabileceği karakteri değil o pis paragözlüğü ile kaldığı ve İsmail Abinin İsmail Abim gibi kaldığı zamanlar olarak kalmasını istiyordum. Arda yaramı deşmek bile istemiyorum...
SPOILER

Leyla ile Mecnun dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Leyla ile Mecnun dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Leyla ile Mecnun dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL