7.7

27 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (48.192 OY)

KONUSU
Harvard profesörü Ted Kaczynskinin üniversiteden ayrılıp bir dağ evine yerleştikten sonra mektup yoluyla gönderdiği paketlerle gerçekleştirdiği saldırıları ve on yedi yıl sonra dergilerin otuz yedi bin kelimelik manifestosunu yayınlamasını kabul etmesiyle teslim oluşunun hikayesini anlatacak mini di ... Devamı
Harvard profesörü Ted Kaczynskinin üniversiteden ayrılıp bir dağ evine yerleştikten sonra mektup yoluyla gönderdiği paketlerle gerçekleştirdiği saldırıları ve on yedi yıl sonra dergilerin otuz yedi bin kelimelik manifestosunu yayınlamasını kabul etmesiyle teslim oluşunun hikayesini anlatacak mini diziden ilk fragman paylaşıldı. Manhunt: Unabomber isimli sekiz bölümden oluşacak mini dizinin başrollerinde Sam Worthington ve Paul Bettany yer alacak.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@senadir

1 ay önce

Kırmızı ışıkta kaldım biraz , sabrederseniz ilerleyince doyurucu da oluyor

@martiuctu

8 ay önce

6 / 10

Ted’i oynayan oyuncu süper, onun dışında vasat. Bunun olmuş versiyonu için Bkz. Mindhunter

@surrealart

10 ay önce

9.6 / 10

Muazzam bir dizi. Ted bir dahi. Bu adamı kaçırmayın.

@ireneee

11 ay önce

Yapılmak istenen güzel ama ilerlemiyor, sahnelerin çoğu fazla zorlama olmuş. Tat vermedi

@evenstar

2 yıl önce

Bir dilbilimci olarak fazlasıyla ilgimi çeken bir konuydu Unabomber vakası. Dizisinin olduğunu öğrendiğim an izlemeye başladım ve bir günde diziyi bitirdim. Neden dilbilimci olarak ilgimi çektiğini sorarsanız da FBI'ın on yıldan fazla bir süredir çözemediği bu vakayı James Fitzgerald isimli bir profilcinin dilbilimsel yaklaşımıyla, yani adli dilbilim alanını kullanmasıyla, çözmüş olması.
Bu dizide FBI'ın ne kadar kalıplara sığındığını ve yeni yaklaşımlara bakış açılarını görmüş olduk. Sadece dil kullanımı üzerinden bir vakanın çözülmesi gerçekten çok güzel hissettirdi.
Dilbilim konusunu bir kenara kaldırırsak oyunculuklar, çekimler, mekanlar, yönetmenlik her şey çok başarılıydı. Keşke bitmeseydi.

@asdf_13

3 yıl önce

7 / 10

İyi malzemenin tv yönetmenleri ve tv senaristleri tarafından ortalama dizi kalitesine düşürülmesinin başka bir örneği. Sinemayla ilgili fakat tv ye uzak duran bildiğim herkes aynı Manhunt Unabomber'da olduğu gibi kaliteli malzemeyi mahveden sanatçı adı altındaki tacirler yüzünden böyleler.

Manhunt Unabomber kötü bir dizi değil vasat bir dizi. Zaten ana konunun bu kadar iyi olduğu bir diziyi isteseniz de belli bir seviyenin altına çekemiyorsunuz. Ancak Unabomber, bu seviye düşürme için tv sektörünün çoğu klişesini barındıyor (Yönetmenler sağolsun.). Dramatik arka plan müzikleri, gereksiz yere yanısıtılan ilişkiler, basit posta koyma sekansları, üstüne kahve döküldüğü için dosyanın önemini fark etme, sınıfının en zekisi olan fbi ajanının on yıldır görülemeyen akrostişi saniyesinde görmesi gibi saçma sapan tamamen seyirciye oynayan basitlikler içeriyor. hele bir arama emri sahnesi var ki "son dakka yetişti" temalı... yani hikaye bu kadar
... Devamı
İyi malzemenin tv yönetmenleri ve tv senaristleri tarafından ortalama dizi kalitesine düşürülmesinin başka bir örneği. Sinemayla ilgili fakat tv ye uzak duran bildiğim herkes aynı Manhunt Unabomber'da olduğu gibi kaliteli malzemeyi mahveden sanatçı adı altındaki tacirler yüzünden böyleler.

Manhunt Unabomber kötü bir dizi değil vasat bir dizi. Zaten ana konunun bu kadar iyi olduğu bir diziyi isteseniz de belli bir seviyenin altına çekemiyorsunuz. Ancak Unabomber, bu seviye düşürme için tv sektörünün çoğu klişesini barındıyor (Yönetmenler sağolsun.). Dramatik arka plan müzikleri, gereksiz yere yanısıtılan ilişkiler, basit posta koyma sekansları, üstüne kahve döküldüğü için dosyanın önemini fark etme, sınıfının en zekisi olan fbi ajanının on yıldır görülemeyen akrostişi saniyesinde görmesi gibi saçma sapan tamamen seyirciye oynayan basitlikler içeriyor. hele bir arama emri sahnesi var ki "son dakka yetişti" temalı... yani hikaye bu kadar mı gerçeklikten uzaklaşır? hangi kafayla bu dizi ile True Detective'i aynı cümle içinde kullanıyorlar anlamıyorum.

Ted Kaczynski dışında etkileyici olabilen tek bir karakter dahi olmaması tamamen ayrı bir dava. Fitzgerald'ın patronlarının karakter derinliği temel fıkraları ile aynı düzeyde olabilir.

Eğer David Fincher Mindhunter'a değil de Unabomber'a el atsa yılın en iyi dizilerinden birisi olurdu. Ama bu ortalama haliyle de konudan haberdar olmak için izlemeye değer.
SPOILER

Manhunt dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Manhunt dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Manhunt dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL