7

42 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.9 (18.363 OY)

KONUSU
Liseli bir Fransız kız, Mekong nehrindeki bir vapurda zengin bir Çinli ile tanışır ve onun birlikte yolculuk etme teklifini kabul eder. Sonrasında genç kız, adamın garsoniyerine gidecek ve ilk aşkı orada yaşayacaktır. Irklar arası sürtüşmenin, para ve statü gibi değerlerin şekillendirdiği bu tutku d ... Devamı
Liseli bir Fransız kız, Mekong nehrindeki bir vapurda zengin bir Çinli ile tanışır ve onun birlikte yolculuk etme teklifini kabul eder. Sonrasında genç kız, adamın garsoniyerine gidecek ve ilk aşkı orada yaşayacaktır. Irklar arası sürtüşmenin, para ve statü gibi değerlerin şekillendirdiği bu tutku dolu ilişki, Çinli adam için ömür boyu unutulmayacak gerçek aşk anlamını taşıyacaktır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

5 ay önce

6.5 / 10

Garip bir aşk hikayesi. Yatılı bir okulda okumak amacıyla sömürge topraklarına gelen genç bir kızın, vapurda iken tanıştığı varlıklı bir çinli adamla yaşadığı gizemli bir aşkı konu almaktadır. Bazı duyguların ne kadar anlamsız bir şekilde şekillenebileceği anlatılmış. İnsanların herşeyin yolunda gideceğini zannederken nasıl birden kendilerini yoksullukta bulabileceklerine güzel değinilmiş. Kızın kolej ortamı güzel yansıtılmış ve müzikler filme harika uymuş. Filmde kızın kardeşleri ile ilgili yaşadıklarına fazla yer verilmemiş. Mesela kız abimi öldürmek küçük kardeşimi kurtarmak istiyorum diyor. Abisi ile bu derece nefreti körükleyecek ne yaşadığına değinilmeliydi diye düşünüyorum. Çinli adamı çok sönük tanıtmışlar. Bir noktada kız, benden önceki kadınlara davrandığın gibi davran diyor. Burası için adamın geçmişinden bir sahne alınıp yada adamın aklından o günlerle ilgili geçenlere 1-2 dakikalık gönderme yapılsaydı bazı taşlar daha iyi y
... Devamı
Garip bir aşk hikayesi. Yatılı bir okulda okumak amacıyla sömürge topraklarına gelen genç bir kızın, vapurda iken tanıştığı varlıklı bir çinli adamla yaşadığı gizemli bir aşkı konu almaktadır. Bazı duyguların ne kadar anlamsız bir şekilde şekillenebileceği anlatılmış. İnsanların herşeyin yolunda gideceğini zannederken nasıl birden kendilerini yoksullukta bulabileceklerine güzel değinilmiş. Kızın kolej ortamı güzel yansıtılmış ve müzikler filme harika uymuş. Filmde kızın kardeşleri ile ilgili yaşadıklarına fazla yer verilmemiş. Mesela kız abimi öldürmek küçük kardeşimi kurtarmak istiyorum diyor. Abisi ile bu derece nefreti körükleyecek ne yaşadığına değinilmeliydi diye düşünüyorum. Çinli adamı çok sönük tanıtmışlar. Bir noktada kız, benden önceki kadınlara davrandığın gibi davran diyor. Burası için adamın geçmişinden bir sahne alınıp yada adamın aklından o günlerle ilgili geçenlere 1-2 dakikalık gönderme yapılsaydı bazı taşlar daha iyi yerine oturabilirdi.

@iamgzde

10 ay önce

Müzikler gerçekten güzeldi. Çok buruk bir yanı da vardı, anlam veremediğiniz çıkarımları da.

@naksidil

3 yıl önce

7.5 / 10

" Merak ve tutkunun altında ," fark edilemediği için inkar edilen,duru ,özlem dolu kocaman bir sevginin varlığı o kadar güzel hissettirilmiş ki .. Masalsı bir gerçekten uyanmak ; damağımızda buruk bir tat bıraktı ..

@konayuki

6 yıl önce

8.2 / 10

ruhunuza iyi gelecek müzikler eşliğinde ruha iyi gelmeyecek bir hikayenin başlangıcı..
aşk sadece aşktır ve inanılmaz olsa da çirkinliklerle kapatılmaya çalışılsa da gerçekse kalplere dokunmayı başaracaktır..
bir tarafta fazla yoksul, fazla küçük, ama bir o kadar da güçlü olmaya çalışan Fransız kız, diğer tarafta bütün zenginliğine rağmen kendini güçsüz hissedecek Çinli bir adam.. dünya ise fazla beyaz ve kapital.. bir arada kalmanın imkansızlığında yalanlarla besledikleri ilişkilerine en samimi duygularla tanık olabileceksiniz ve kabinizin acımasının önüne geçemeyeceksiniz.. gerçek aşk gibi kolayca unutamayacağınız başarılı ve etkileyici bir film ..

@enik-kral

6 yıl önce

sesli bir kitap dinliyormuş gibi hissetiren filmi erotik sahnelerden rahatsız olmuyorsanız izlemenizi öneririm. kabul etmek zorunda oldukları gerçekler yüzünden, kendilerine yalanlar söylerek teselli eden aşıkların hikayesi...

@snm

10 yıl önce

filmi izlemeden önce kitabı okumanızı tavsiye ederim. tabi ki her uyarlama filmde olduğu gibi kitabın tadı ayrı. ama beni en çok etkileyen ise müzikleri oldu :)
SPOILER

Sevgili filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sevgili filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sevgili filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL