Büyük Hazine

(2004)

National Treasure

Film 2 Saat 11 Dk. Aksiyon, Macera ABD 24 Aralık 2004

6.5

193 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.9 (357.887 OY)

KONUSU
Benjamin Franklin Gates, hayatını Orta Doğu Kökenli Tapınak Şovalyeleri hazinesini bulmaya adamıştır. Ailesinde kuşaklar boyunca süren bu hazine avcılığında arama sırası artık ondadır.

Paha biçilemez hazinenin Kuzey Amerika? da bir yerlerde olduğuna dair efsaneler vardır. Ben yaptığı araştırmalarda
... Devamı
Benjamin Franklin Gates, hayatını Orta Doğu Kökenli Tapınak Şovalyeleri hazinesini bulmaya adamıştır. Ailesinde kuşaklar boyunca süren bu hazine avcılığında arama sırası artık ondadır.

Paha biçilemez hazinenin Kuzey Amerika? da bir yerlerde olduğuna dair efsaneler vardır. Ben yaptığı araştırmalarda elde ettiği ip uçlarını birleştirince hazinenin yerini gösteren haritanın Bağımsızlık Bildirgesi? nin arkasında olduğu sonucuna varır. Ulaşılmaz zenginlik hayallerinde yalnız değildir. En büyük rakibi para için her şeyi yapmaya hazır olan Ian Howe? dur.

Amerika? nın en önemli belgesinin başkalarının eline geçmesini önlemek için büyük soygun planını yapmaya başlar. Belgeyi herkesten önce çalmalı ve haritaya, oradan da hazineye ulaşan O olmalıdır. Tarihin bu en büyük soygununu gerçekleştirirken bir takım desteklere ihtiyacı olacaktır. Ulusal Arşivler yetkilisi Abigail Chase ve zekasını teknolojide konuşturan geç Riley ile işbirliği yapar.

Macera dolu bir serüvene çıkan Ben Gates? in Oscar ödüllü aktör Nicolas Cage tarafından başarıyla canlandırıldığı film, görkemli ve heyecanlı bir soygunu sinemaseverlerle buluşturuyor?.
Nicolas Cage

Benjamin F...

Diane Kruger

Abigail Chase

Justin Bartha

Riley Poole

Sean Bean

Ian Howe

Jon Voight

Patrick Gates

Harvey Keitel

Peter Sadusky

Christopher Plummer

John Adams...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@vfv

12 yıl önce

8.6 / 10

İlklerin yeri her zaman farklıdır tabiki. Büyük hazine kendi türünde en iyiler arasındadır kesinlikle. Belli bir çizgisi vvar, sıradan değil, zeki ve ciddi. 2. filmde aynı şekilde. Şimdi 3. filmi bekliyorum.Yıllardır bekliyoruz tabi yapımcılar çok meşguler bir yanlar karayip korsanları bir yandan büyük hazine.Hepsi büyük maliyetli bi hayli zaman alan filmler tabi hepsini de ilerleyen zamanlarda göreceğiz. 10/ 8.5

@maytere

14 yıl önce

8.5 / 10

harikaydi cok begendim izlemekte tereddut etmeyin
B

@bavitsole

15 yıl önce

7 / 10

Güzel bir film devamını da izleyin derim.
W

@weliaht

16 yıl önce

10 / 10

Az sonra okuyacaklarınızdan sonra bu filmi alıp izlerseniz, ve beklediğinizi bulamazsanız ne olur kızmayın bana :)

İzledikten sonra uzun süre etkisinden kurtulamadığım filmdir. Hakkında günlerce araştırma yaptığım, bunun sayesinde Amerika kuruluş tarihi hakkında hatırı sayılır bir bilgi edindiğim, Benjamin Franklin'i, Thomas Jefferson'u, Kurucu babaları ilk kez orada öğrendiğim, Teknoloji hastalığımı geliştiren ve akışı içerisinde tatlı-sert bir aşk hikayesini de götüren filmdir..Boş vaktiniz varsa izleyin, beğenirseniz serinin devamı için "bkz: Büyük Hazine 2", bunu da izleyin..
SPOILER

Büyük Hazine filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Büyük Hazine filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Büyük Hazine filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL