7.2

310 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (227.966 OY)

KONUSU
Los Angeles, Mart 1928: Genellikle çalışan sınıftan insanların oturduğu banliyö kesimlerinden birindeyiz. Telefon operatörü olarak çalışan anne Christine Collins (Oscar ödüllü Angelina Jolie), güzel bir cumartesi sabahında işe gitmek üzere evden ayrılırken dokuz yaşındaki oğlu Walter ile vedalaşır. ... Devamı
Los Angeles, Mart 1928: Genellikle çalışan sınıftan insanların oturduğu banliyö kesimlerinden birindeyiz. Telefon operatörü olarak çalışan anne Christine Collins (Oscar ödüllü Angelina Jolie), güzel bir cumartesi sabahında işe gitmek üzere evden ayrılırken dokuz yaşındaki oğlu Walter ile vedalaşır. Akşam evine döndüğünde her ebeveynin en büyük kabusuyla yüz yüze gelir: Biricik oğlu ortadan kaybolmuştur.

Polis tarafından çok yoğun bir arama çalışması başlatılır. Ancak küçük Walter hiçbir iz bırakmadan ortadan yok olmuştur. Aradan beş ay geçtikten sonra polisten haber gelir. Christinein oğlu olduğunu iddia eden bir çocuk bulunmuştur. İtibarını kurtarmak isteyen polis, anne ile oğlunun kavuşmasını medya önünde bir halkla ilişkiler etkinliği gösterisi olarak organize eder.

Yüzlerce polis, gazeteci, fotoğrafçı arasında adeta serseme dönen Christine, getirilen çocuğu evine almaya ikna olur. Ancak yüreğinin derinliğinde kendisine getirilen çocuğun oğlu Walter olmadığını bilmektedir.
Angelina Jolie

Christine ...

John Malkovich

Rev. Gusta...

Jeffrey Donovan

Captain J....

Michael Kelly

Detective ...

Colm Feore

Chief Jame...

Jason Butler Harner

Gordon Nor...

Amy Ryan

Carol Dexter

Geoff Pierson

S.S. Hahn

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
D

@dilarasdy

11 ay önce

10 / 10

Ne eksik ne fazla. Her şeyiyle tam yerinde bir film bence.Durağan olmasına rağmen sıkılmadan izliyorsunuz. Sistem eleştirisi, kadın direnişi, halkın direnişi hepsini filmde görebildik. İzletikten sonra tek aklıma gelen şey " hep yanlış giden şeylerin değişmesi için bu kadar büyük kayıplar mı yaşamalıyız ?" sorusu oldu. Eskiden de böyleymiş günümüzde de. Hadi bakalım yine de umudumuz var.

@ogunberat

2 yıl önce

7 / 10

Benim gibi dram-gerilim filmi izlemekten hoşlananlara tavsiye edebilirim. Filmin sonuna dair ortaya çıkacak merakınız ve kötülerin hakkından gelme isteğiniz film boyunca ilginizi yüksek tutacaktır.

Olayla ilgili okuma yapmak isteyenlere tavsiyem "The Wineville Chicken Coop Murders" diye araştırmaları.

http://www.theoccultmuseum.com/family-affair-gordon-northcott-wineville-chicken-coop-murders/

@dehsett

2 yıl önce

7.8 / 10

Bir zamanlar bizim ülkemizde de ''Ankara'da hakimler var'' denilirmiş. İnsanın adalete olan umudunu yeniden yeşerten bir senaryo. Dileriz bir gün bizim ülkemize yeniden adalet gelir.

@free-style

2 yıl önce

Filmin gerçek hayattan alıntı olması en etkileyici yanlarından biriydi. Tek gözüme takılan şey o dönemde bile evde iki telefon olması.

@kahramansmt

3 yıl önce

7.6 / 10

Angelina Jolie'nin dudaklarının başrolde olduğu fakat senaryonun dudakla alakasız olduğu efsane bir dram filmi... Bir erkeğin gözlerini dolduruyor, kızlar izleyin.

8/10

@jangoras

3 yıl önce

8.5 / 10

Göğsümün üzerine bir öküz oturdu bu filmi izlerken. Angelina Jolie o kadar mükemmel oynamış ki o dramın içine sizi öyle bir çekiyor ki, Bayan Collins ile beraber o dramı siz de yaşıyorsunuz. Filmde konuların işlenişi ağır ilerliyor ve film 2 saat 20 dk sürüyor. Ama daha kısa bir film çekebilmek için olayları havada bırakmaya gerek yoktu. Zaten yönetmen Eastwood da böyle düşünmüş. Imdb'de hakettiği puanın bence çok altında kalmış bunda sürenin uzun olmasının ve insanların izlerken sıkılmış olmasının etkisi vardır diye düşünüyorum. Kendi adıma uyku sorunumun olmadığı rahat bir zamanda filmi izlediğim için bir dk bile o dramdan geri kalmadığımı, oturduğum yere çakıldığımı ve film bitene kadar sonunu merakla beklediğimi söyleyebilirim. Bu filmi izleyin, izlettirin ve izlerken gerçek hayat hikayesi olduğunu unutmayın.

@iugur

4 yıl önce

10 / 10

DID YOU KILL MY SON???? DID YOU??

@ouroboros777

5 yıl önce

Filmi çok beğenen biri olarak şunu söylemek istiyorum. Bu filmi beğenmeyenleri anlarım tamam ama karantinaya alanları anlamıyorum.

@meleksaricam

5 yıl önce

Pes etmemek ... bu filmi en iyi anlatan kelime sanırım .
L

@lynenna

5 yıl önce

8.5 / 10

İzledikçe şişiyor hırslanıyor insan.

@prethorian

6 yıl önce

Gerçek hayatta katil küçükken kız çocukları gibi giydirilip yetiştirilmiş biriymiş. Küçük erkek çocuklarına bu sebeple kin ve nefret duyarak büyümüş.

@tambenlik

6 yıl önce

8.5 / 10

iyi film iyi.

@fthgzl79

6 yıl önce

Güçlülerin masumlar üzerindeki inanılmaz etkisi,masumların herşeye rağmen direnme arzuları üzerine yapılmış güzel bir dram filmi..Özellikle başrol oyuncusu Angelina harika..Filmdeki pederin gayretleri de,aklıma bizim ''dekolte giyen maceraya hazır olsun'' diyen din adamlarını getirdi..Böyle pedere can kurban

10/8,3
N

@neslihan54

8 yıl önce

çok kötü demiycem çok iyide demiycem ortaydıı

@rinustalarin

8 yıl önce

8.5 / 10

Çok daha iyi olabilirdi...

...ancak bu kadar iyi de olmayabilirdi.

Sadece 1 oyuncu (katilin yardımcısı) dışında herkese bayıldığım film. Bir de müzik kendini sürekli tekrar etmeseydi.

Bravo Eastwood. Son derece başarılı bir biyografi ve dram. Umarım daha iyilerini de görürüz :)

Bu arada filmin son 15 dakikası için bir yorum yapmak gerekirse.... Uzun süredir, muhtemelen hiç, bu kadar mükemmel bir performans izlediğimi hatırlamıyorum.

Başucu filmlerimdendir, siz dediklerime çok takılmayın. Bir filmin başyapıt olması, her zaman beğenmediklerimizle sınırlı olamaz...

Saygılar
SPOILER

Sahtekar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sahtekar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sahtekar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL