6.5

293 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.1 (345.652 OY)

KONUSU
Bir şehir efsanesi şeklinde, izleyenlerin yedi gün içinde ölümüne yol açan, korkunç görüntülerle dolu gizemli bir video kasetin varlığından bahsedilmektedir. Dört gencin şüpheli ölümü üzerine gazeteci Rachel, bu sırrı çözmeye soyunur. Genç kadın, araştırmaları sırasında oğlu ile birlikte kaseti izle ... Devamı
Bir şehir efsanesi şeklinde, izleyenlerin yedi gün içinde ölümüne yol açan, korkunç görüntülerle dolu gizemli bir video kasetin varlığından bahsedilmektedir. Dört gencin şüpheli ölümü üzerine gazeteci Rachel, bu sırrı çözmeye soyunur. Genç kadın, araştırmaları sırasında oğlu ile birlikte kaseti izleyince, hayatlarını kurtarmak için zamana karşı gerilim dolu, amansız bir yarış başlar. Film, yönetmen Hideo Nakata’nın 1998 yılında çektiği Ringu isimli filmin yeniden çevirimi. Sözkonusu film, Japon sinema tarihinin en çok hasılat getiren filmleri arasında yer almakta. Yapım, hikayenin ötesini berisini anlatan devam filmleriyle birlikte kısa sürede bir efsaneye dönüştü. Sinema tarihinin en korkunç son beş dakika’larından birine sahip olan film, şimdi de Amerikan versiyonuyla karşımızda.
Naomi Watts

Rachel Keller

David Dorfman

Aidan Keller

Brian Cox

Richard Mo...

Jane Alexander

Dr. Grasnik

Lindsay Frost

Ruth Embry

Amber Tamblyn

Katie Embry

Rachael Bella

Rebecca Ko...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@nidamafi

1 yıl önce

KADIN KUYUYA DÜŞTÜÜÜ!!!!!!!!

@horsehead

8 yıl önce

10 / 10

Küçükken izlediğim ve 2 yıl etkisinden çıkamadığım bir film.Aradan yıllar geçmesine rağmen filmi açamıyorum.Benim için en korkunç film.
Film baya iyi ama kitabını okuyun çok çok çok daha iyi

@yesilimtrak

9 yıl önce

Bu filmi izlemeden önce scary movie serilerini izlemeyin efendim zira film ne korkutuyor ne de geriyor gülüyorsunuz aksine.
S

@setenayfb

10 yıl önce

4 / 10

İlk izlediklerimden korku türünde. Korkmuştum zamanında ama artık etkilemiyor tabi ki.

@okan_adam

12 yıl önce

10 / 10

Nasıl başarmışlarsa ilk filminyeniden çevriminibir şekilde kıvırmışlar. Fakat ikinci film katiyen olmamış. Dünyada çok büyük bir kitle özellikle de bizim ülkemizher zamanki gibi popülere kayma mantığıyla bir şekilde The Ring filmini izledi. Sonra ikincisinde amaaan deyip kapattı konuyu.Kesinlikle yanlış.Filmin orjinali olan Ringu hem kat ve kat daha ürkütücüdür hem de seri boyunca sürekli bıraktığı ve açıkladığı ardı sıra gelen soru işaretleriylemükemmel ibir şleyişe sahiptir. Yapmanız gerekenRingu(1998), Ringu 2(1999), Ringu 0: Basudei(2000) filmlerini bu sıra ile izlemektir. Bu üçleme gerçekten bir çığır açmış bütün korku sinemasını kökünden değiştirmiştir. Ayrıca efektleri de her Hollywood filminde illa kullanılır. Orjinallerini bilmezseniz vay be ne güzel yapmış adamlar der, gerçek dahilerin hakkını yersiniz. İyi seyirler.
N

@normanstansfiel

13 yıl önce

3 boyutlu çekilip öyle izlenebilseydi sinema tarihinin baş yapıtları arasına en yukarlardan girebilirdi. simdide korku sineması için bir baş yapıt ama bide 3 boyutlu gözlükle o malum sahne izlenilmiş olsa salonu düşünemiyorum bile :D

@aheyahey

14 yıl önce

9.9 / 10

tüm zamanların en iyi korku filmi
SPOILER

Halka filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Halka filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Halka filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL