6.8

192 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.5 (7.271 OY)

KONUSU
Töre kurallarına kurban gitmek üzere olan genç bir kız, Meryem... Bir gün baygın bir şekilde göl kenarında bulunması sonucu, ailesi tarafından hüküm verilir: Meryem'in namusu kirlenmiştir ve öldürülecektir! Bu görevin, yakın akrabalarından olan Cemal'e verilmesi ile ikilinin ölüme doğru yolculukları ... Devamı
Töre kurallarına kurban gitmek üzere olan genç bir kız, Meryem... Bir gün baygın bir şekilde göl kenarında bulunması sonucu, ailesi tarafından hüküm verilir: Meryem'in namusu kirlenmiştir ve öldürülecektir! Bu görevin, yakın akrabalarından olan Cemal'e verilmesi ile ikilinin ölüme doğru yolculukları başlar.

Cemal, kendisine verilen görevin haklılığı konusunda ne kadar kararlı görünse de cezayı gerçekleştirmekte bir türlü başarılı olamaz. Bir gün bir tesadüf eseri yollarının Profesör İrfan Kurudal'la kesişmesi, üçü için de bir daha geri dönüşün olmayacağı bir dönüm noktası olacaktır. Ölüm'e giden yolculuğun rotası, acaba Mutluluk'a doğru mu dönecektir?

Zülfü Livaneli'nin pek çok dile de çevrilmiş dünyaca ünlü romanı Mutluluk, Abdullah Oğuz'un yönetmenliğinde sonunda beyazperdeye de aktarıldı.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@iamgzde

1 yıl önce

Kitabını iki günde okuduğum, Cemal kurgusunun farklı işlendiği ve Özgü Namal'ın oyunculuğu sayesinde aklımdaki yeri kitapla birleşen bir film olmuş. Zülfü Livaneli neyi kötü yazabilir ki! İnşallah daha çok yazar, inşallah Serenad ı da görebilecek zamanımız olur.
D

@doris

6 yıl önce

Theo Angelopoulos'un "Harika bir roman!" dediği enfes kitaptan uyarlanmış, çok sevdim.

@fadik

7 yıl önce

7.5 / 10

bu filmi belkide 20kez izlemişimdir her defasında aynı sahneden etkilenmişimdir o da irfan (talat bulut )nın annesiyle konuştuğu sahne...

@bnbnbnbnbn

8 yıl önce

hikaye güzel ama film için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. arkada sürekli dramatik bir müziğin olması, çekimler ve sahne geçişleri bana film değil de bir dizi izliyormuşum gibi bir his verdi.

@claxs

9 yıl önce

cok guzel film ya.müthiş.oyunculuklara bayıldım.

@lowen

9 yıl önce

7.3 / 10

Zülfü Livaneli'nin aynı adlı romanından uyarlanan çok iyi bir dram filmi,Türk dram filmleri içerisinde kesinlikle ayrı bir yeri var..Talat Bulut kilit bir rolde ve rolünün hakkını fazlasıyla vermiş..Özgü Namal ise kariyerindeki en iyi performanslarından birini sergilemiş..

@endaksiorea

9 yıl önce

7 / 10

herkes kitabı filme tercih ettiğini söyler durur bu sefer de ben bunu söylüyorum ama yine de izlenir.. önce kitap okunmuşsa güzel ; çünkü filmde izlediği tiplemeleri kitabı okurken göz önüne getirip durmak hoş olmaz keza yüzeyseller
G

@gordion-knot

10 yıl önce

1 / 10

sabah sabah dinden imandan çıkartan nane.

yahu kakalamışlar resmen. çok uyanık bunlar ha, yat kalk yürü iki as kes numarası.. sonra birden, bu kadar yeter hadi içelim güzelleşelim hazır yattayız alemimize bakalım moduna geçiyo ve orda aheste aheste birbirlerine nazlarını izliyoruz.....

!!! huuu sizin ordan görünmüyor mu arkadaşlar!!!

bu livaneli de ne boş çıktı ya! hayatımın hayalkırıklığıdır bu adam. şu yazdığı hikayeye bak.

bi uzaklaşın az a yettiniz valla!!

@metehan

11 yıl önce

9 / 10

Çok etkilenmiştim kitabından. Malumunuz kitaptan perdeye aktarımda hep karşılaşılan durumdur tatminsizlik. Kişiden kişiye değişiyor muhakkak hayaller. Hayal gücü sınırsız elbette her insanın. Fakat bu film bu kategoride çok farklı ve çok özel. Meryem karakteri sanırım bundan başka bir şekilde olamazdı. Kitabı okuyan bir çok kişinin Meryem'ini bulup koymuşlar yansıtmışlar perdeye. Dolayısıyla ben hem kitabından hem de filminden tatmin olanlardanım. Başta Zülfü Livaneli ve Abdullah Oğuz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür eder, saygılarımı sunarım.
G

@gamgam

11 yıl önce

ÖzGü NAMAL\'a Şahsım tarafından 10 puan verilmiş film.
SPOILER

Mutluluk filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Mutluluk filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Mutluluk filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL