6.2

149 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.3 (209.685 OY)

KONUSU
Kutuplardaki buzların eridiği geleceğin dünyasındayız. Heryer sularla kaplı. Ayak basacak kuru bir kara parçası bulmak imkansız. Hayatta kalmayı başarmış olan insanlar suların üzerine inşa ettikleri bir araya tutturulmuş çelik yığını şehirciklerde, ilkel yaşamlar sürüyorlar.

Şehirler genellikle iht
... Devamı
Kutuplardaki buzların eridiği geleceğin dünyasındayız. Heryer sularla kaplı. Ayak basacak kuru bir kara parçası bulmak imkansız. Hayatta kalmayı başarmış olan insanlar suların üzerine inşa ettikleri bir araya tutturulmuş çelik yığını şehirciklerde, ilkel yaşamlar sürüyorlar.

Şehirler genellikle ihtiyar heyetleri tarafından yönetiliyor ve karaların suyla kaplandığına değil, su tarafından süpürüldüğüne inanıyorlar. Kendisine İnfazcı diyen bir adam kanunu temsil ediyor. İnsanların en büyük korkusu ise yağmacı çeteleri.

Bu yağmacılardan kaçan Denizci küçük yelkenlisiyle bu şehirlerden birine varmayı başarır. İhtiyar heyeti Denizci’nin şehrin kadınlarını hamile bırakmasını ister. Oysa Denizci’nin aklında sadece, varlığına bir gün her nasılsa ulaşacağına inandığı son kara parçası vardır. Yağmacıların saldırısı bu insanların kaderini birleştirecektir.

Kevin Costner’ın yapımcılığını üstlendiği Su Dünyası, ticari bir proje olarak, belki de Hollywood’un yakın tarihinde en çok kötülenmiş ve alaya alınmış projedir. Gerçekten 175 milyon dolara malolmuş ve gişede hüsrana uğramış olan bu filmin, sadece yanlış anlaşıldığına ve aslında kült mertebesine ulaştığına inanan marjinal bir zümrenin varlığını da kabul etmek gerekir.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@blackbrust

1 yıl önce

Bu Kült eseri bogaziçililer pek sever. Gercekten marjinal bir hikaye.

@hogwarts

1 yıl önce

Küçükken seyredip sevdiğim iyi filmlerden biri.Yeniden seyrettim demekki vakti gelmiş.Boya kalemleri ve çizimler hala seviyorum.

@tiamath

3 yıl önce

7 / 10

Bence hak ettiği değeri görememiş bir film. Gerek senaryosu gerek çekildiği yıla göre görseli ve oyunculuklarıyla kendini defalarca izlettirmiş bir filmdir. Su altında kalmış ve ufacık bir kara parçasının bile herşeyden daha kıymetli olduğu bir dönemde insanların birbirleri ile olan mücadelesine farklı bakış açıları getirmiş bir film.
M

@mervenur94

3 yıl önce

6.6 / 10

Canım babamın en sevdiği filmdi...
F

@filmdahi

9 yıl önce

7 / 10

Mad Max’in Bir Tersi 7/10

@hakanderin

11 yıl önce

Bundan 8,10 yıl önce Tgrt kanalında geceleri haftada 2,3 kez verilirdi bu film, kanalın jokeriydi. O zamanlar hep bölük pörçük izlemiştim hep, sonunda. Bence güzel film birçok saçma senaryolu filmden iyi. Mesela bu alanda aklıma gelen ilk saçma film Yarından Sonra.

@onur4444

12 yıl önce

9 / 10

Kevin Costner’ın sesini dublaj yapan kişi alkışı hakediyor...gerçekten müthiş teşekkür ederim ona... ses ona çok yakışmış...
B

@biberim

13 yıl önce

6.5 / 10

tv de en az beş defa izlemişimdir.dünyanın sular altında kaldığı ve bir avuç toprağın bile altın kadar değerli olduğu bir dönem anlatılmaktadır bu filmde.kevin costner sevenler ekran başınaaa.
D

@drunkwiththefis

15 yıl önce

Bu filmi izledim demeye bile elim gitmiyor. Öyle ki aklımda hiçbir şey bırakmayacak şekilde beynimin derinliklerine itmişim. Sevgili Kevin bir kurtlarla dans ettin, bir robin hood oldun geldin burada iki dans ettin anladım da hafızamın derinliklerinden çıkardığım sahneleri hatırladıkça ne kadar kötü bir perfomansın olduğunu söylüyorum. Postman hakkında konuşmuyorum bile... Neyse şuaralar Deniz Baykal’ın gündemindesin, savunmanı git ona yap:)

love actuallydeki Billy Mack hareketini yapıyorum senin için de su dünyası. ıyy ıyyy
SPOILER

Su Dünyası filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Su Dünyası filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Su Dünyası filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL