6.5

65 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (21.031 OY)

KONUSU
Ethan Hawke ve Julie Delphy’li Before Sunrise filminin yönetmeni Richard Linklater, pejmürde bir otel odasında geçen öyküyü, Stephen Belber?ın oyunundan uyarlamış. Liseden beri görüşmeyen Vince ve Johnny, yıllar sonra bir otel odasında biraraya gelip eski güzel günleri anarlar. Sohbet, eski bir teca ... Devamı
Ethan Hawke ve Julie Delphy’li Before Sunrise filminin yönetmeni Richard Linklater, pejmürde bir otel odasında geçen öyküyü, Stephen Belber?ın oyunundan uyarlamış. Liseden beri görüşmeyen Vince ve Johnny, yıllar sonra bir otel odasında biraraya gelip eski güzel günleri anarlar. Sohbet, eski bir tecavüz konusunun açılmasıyla renk değiştirmeye başlar. Aralarındaki konuşma içinden çıkılmaz bir hal almaya başladığında, üçüncü kişi de vakit kaybetmeden şenliğe katılacaktır. Dijital kamerayla, 150.000$’ın altına çekilen film, 2001 Sundance Film Festivali’nde gösterildi.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@klaket35

11 ay önce

6.5 / 10

Tek mekanlı filmler içinde gayet eliyüzü düzgün bi film. Sonuna kadar merak içinde izlenebiliyor. Oyunculuklar da gayet başarılı. Finali ise ayrı bi hava katmış. Filmin tiyatro oyunundan uyarlama olduğunu da belirteyim.

@zopa1971

9 yıl önce

7 / 10

Bu filmi sevdiyseniz "12 Angry Men" i de seversiniz. İzlemeden ölme filimlerdendir kendisi.

@hesanal

14 yıl önce

Tek bir oda da film çekmek 96 dakika süren ve izleyiciyi sıkmayacak bir senaryo ve kurguya sahip olmak. Düşününce yapılması gerçekten zor işlerden birisi bu sanırım. "Tape" filminin ekibi bunu başarmış gibi gözüküyor. Yönetmen, senarist ve üç oyuncusu ile bunu fazlasıyla başarmış.
O

@omerturhan

16 yıl önce

Bütün filmi dar alana hapsetmek ve dialoglar anlık sekanslarla dışarıyı seyircinin hayal gücüne bırakmak veya tamamen dışarısını unutturmak Hitchcock\'un sinemaya katkısıdır. Yönetmene de oyunculara da çok iş düşer çünkü sizi destekleyecek hiçbir yan unsur yoktur. Richard Linklater küçük bir otel odası ve üç oyuncuyla kotardığı bu filmle çok kaliteli bir film çekiyor ve... siz dışarıyı tamamen unutuyorsunuz.
O

@onder

16 yıl önce

Belber\'in müthiş zekasıyla ince ince işlenmiş bir senaryo, Linklater\'ın yönetmenliğiyle üst düzey bir filmin ortaya çıkmasını sağlamış. Tek bir odada geçmesine rağmen bunu ne filmin başında, ne de sonunda hissedebiliyorsunuz. Hawke ve Thurman ise oyunculuklarıyla bunda yeterince pay sahibiler diyebilirim.
SPOILER

Kaset filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kaset filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kaset filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL