6.4

316 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.8 (242.886 OY)

KONUSU
Mike Enslin, doğaüstü olaylar üzerine kitaplar yazan başarılı bir yazardır. Yine doğaüstü olaylara odaklanan son kitabı için araştırma yaparken Dolphin Oteli'nin 1408 numaralı odasında bir takım gizemli olayların olduğunu keşfeder.

Geçmişte kitapları için yaptığı çalışmalardan elde ettiği bilgilerd
... Devamı
Mike Enslin, doğaüstü olaylar üzerine kitaplar yazan başarılı bir yazardır. Yine doğaüstü olaylara odaklanan son kitabı için araştırma yaparken Dolphin Oteli'nin 1408 numaralı odasında bir takım gizemli olayların olduğunu keşfeder.

Geçmişte kitapları için yaptığı çalışmalardan elde ettiği bilgilerden, 1408'in önemli bir mit olduğunu anlayacaktır. Otel yöneticisi Mr. Olin'in de olaylara karışması ile herşey ürkütücü bir boyuta varır. 1408'in korkutucu geçmişini çözmeye çalışmak, hiç de kolay olmayacaktır.

Stephen King'in 1408 isimli kısa öyküsünden uyarlanarak beyazperdeye aktarılan film, John Cusack ve Samuel L. Jackson gibi güçlü isimleri barındırıyor. 1408'in, ünlü korku romancısının en beğenilen öykülerinden biri olduğu düşünülürse filmin nasıl olacağı da merak konusu... Şeytana Karşı ve Raydan Çıkanlar gibi etkileyici gerilim filmlerinden sonra yönetmen Mikael Hafström'ün kesinlikle güven yarattığını söyleyebiliriz.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@rohrshack

1 yıl önce

Korku ve gerilim filmlerini sevmeyen birisi olarak kolay kolay bu tarz filmleri izlemem, ama hem oyuncu kadrosu hem de yorumlar sayesinde izledim ve pişman değilim. Çok mu üst düzey, hayır. Oyunculuklar iyi ve film sizi düşündürebiliyor mu, evet. Ayrıca film biraz da psikolojik çıkarımlar içeriyor.

@linquter

1 yıl önce

Kolay kolay korku gerilim filimlerinde gerilen bir insan değilimdir ancak beni bile gerdi. Mükemmel bir film değil ama konu gerilim olunca seviyeyi biliyorsunuz, o yüzden gayet başarılı buldum.

Filmin en uyuz olduğum noktası sonu, zira alternatif sonları var ve alternatif sonlardan nefret ediyorum. Bkz: The Mist.

@roverandom

4 yıl önce

Filmi konusunu okumadan afişine bakarak izlemek istemiştim. Afişteki anahtarı görmemişim. Western bi film sanmıştım Oysa, kapalı alanda geçen bi film olduğunu filmi izleyince farkettim.

İki sene önce izleme listeme eklemiştim. İki sene sonra izlediğimde western filmi değilmiş olduğunu anladım.

Ben ne kadar salakmışım oysa.

Film, insana merak saldığı kadar klişeden de ölücek. imdb notunu hakediyo.

@psychoist

5 yıl önce

5.3 / 10

Değişik bir senaryosu olduğu için izlenebilir. Biraz geriliyim iyi gelir diyenler için güzel bir film. Çok korkutmuyor ama adrenalini arttırıyor.

sonuna kadar hayaletler gerçekten var mı, yoksa film aslında psikolojik film miymiş, anlamadım.

@serkan-aydemir

5 yıl önce

8 / 10

Korku filmi kısırlığında elinize geçecek en iyi film diyebilirim. Fazla da beklentiye girmeyin, ama gerçekten iyi bir film.
B

@blondesoul

5 yıl önce

Büyük heveslerle oturdum başına sonunda şöyle sahne var böyle sahne var bu kadar övgüye değmezmiş açıkçası. Farklı bi senaryo olsa bile vasatlıktan kurtaramamış.
D

@doris

5 yıl önce

Tek mekanda çekilmiş filmlerin en iyisi!

@denizindelisi

6 yıl önce

stephen king'in everything's eventual adlı romanından uyarlanmış film.

sarıyor.. geriyor... korkutuyor yer yer.

john kusack'in oyunculuğu muhteşem.

halisünasyonlar filme ayrı bi tat katıyor ayrıca.

filme 10 üzerinden 10 kurukafa veriyorum. (son sahneyi hatırlayan anlar)

@mrsdance

6 yıl önce

Sadece bir otel odasında geçen bir film heralde bundan daha fazla geremezdi beni. Filmden sonraki psikolojim çok karmaşıktı hala filmi düşünüyordum. Çok etkilendim.

@strangelove

7 yıl önce

açık söylemek gerekirse filmin uyarlandığı stephen king öyküsü, filmden çok daha fazla korkutmuştu.

@ferhad

7 yıl önce

7.2 / 10

enteresan ve güzel bir film kaçırmayın. Hele o sigara olayı fena :)

@pnarpnar

7 yıl önce

işte en sevdiğim film türü. prsikolojik gerilim, gizem, kafa karıştıran ilerleyiş ve sürpriz son. korkutmaktan ziyade sizi acayip geriyor bu film.

@ibodirector

7 yıl önce

Mikael Hafström'ün en sevdiğim filmidir 1408. Bir otel odasına girdikten sonra o odanın içinden çıkamama fikri yeterince orijinal diye düşünüyorum. Kaldı ki, sadece bir odanın içerisinde sayısız gerilim unsuru yaratabilmek de bir yönetmen başarısıdır. John Cusack'in oyunculuğunu normalde beğenmememe rağmen çıkardığı tek kişilik dev kadro misali oyun, kariyerinin en iyi performansıdır ve filmin gerilimini yansıtmasında en önemli faktörlerin başında gelmektedir. Finalini çok severim, efsanedir benim için. O son bakış çıkmaz bir türlü hafızamdan. Bir ara director's cut versiyonunda alternatif bir final yer alıyordu. İşte o final basbayağı kötüdür, iyi ki orijinal finalde karar kılmışlar dedirtir.

@uygunmudur

8 yıl önce

cok bunaltici bir hikayesi var, sirf korku filmi yapalim demisler diye cekilmis bir film. tavsiye etmem
B

@boddah

8 yıl önce

büyük umutlarla izlemeye başladığım, fakat ne yazık ki beni hayal kırıklığana uğratan bir filmdir kendisi, yaratıcı olarak aklımda kalan wayy bak bu iyi one oldu dediğim iki sahne var toplamda...bilemiyorum vasat olmuş, konusunu düşünürken ne kadar güzel olabilirmiş diip durdum film boyunca...böyle...
SPOILER

1408 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

1408 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

1408 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL