6.9

384 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.8 (436.165 OY)

KONUSU
Bir ev kadını ve uyuşturucu bağımlısı kocası Birbirine aşık iki polis dedektifi Afrika-Amerikalı bir yönetmen ve karısı Meksikalı bir çilingir İki araba hırsızı Orta yaşlı Koreli bir çift ve çaylak bir polisLos Angelesın günlük monotonluğunda birbirinden habersiz yaşayan sıradan insanlar 36 saat içi ... Devamı
Bir ev kadını ve uyuşturucu bağımlısı kocası Birbirine aşık iki polis dedektifi Afrika-Amerikalı bir yönetmen ve karısı Meksikalı bir çilingir İki araba hırsızı Orta yaşlı Koreli bir çift ve çaylak bir polisLos Angelesın günlük monotonluğunda birbirinden habersiz yaşayan sıradan insanlar 36 saat içinde birbirleriyle tanışırlar. Bu birbirinden farklı hayatları nasıl bir öykü bir araya getirir?Irk farklılıklarının ne kadar önemsiz olduğunu, suçlu ve saldırganın, siyahla beyaz kadar yakın, bir o kadar da uzak, olduğunu savunan, doğruyla yanlışın görecesinde kaybolan bir film. Eleştirmenlerin büyük beğenisini toplayan filmde, insanlığın gölgesinde kalan gerçekler gün ışığına çıkıyor...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@hrarchon

2 yıl önce

Irkçılık üzerine en sevdiklerimden biridir. Hayatlarımızın nasıl çarpıştığını anlatır. Kesinlikle başucu filmlerimden biri.

@cerenezgi

7 yıl önce

"Ettiğini bulma" olayını gözümüze gözümüze sokmuşlar. Eğer 9 yaşında olsaydım çok öğretici bir film olabilirdi.Ne yazık ki 9 yaşında değilim. Siz de değilseniz uzak durun.
N

@necdet_kediseve

8 yıl önce

5 / 10

verilecek mesajlar izleyicinin gözüne ancak bu kadar sokulur. alt metin falan hiçbir şey yok, bol bol yeşilçam tesadüfleri doldurulmuş. ırkçılık meselesinin ekmeğini yemiş ve oscar'ı kapmış yönetmenimiz haggis, hepsi bu.
B

@bir_savasci_bir

9 yıl önce

10 / 10

Enfes bir filmdir. Anlamak isteyenler için anlamın kendisidir.

@dilaraendican

10 yıl önce

8.7 / 10

Dahiyane bir film..Pekçok değişik karaktere, ve yaşam tarzına sahip kişilerin, kaderin ağlarını örüp, bir araya getirmesiyle, kendilerini önceden asla tasavvur edemeyecekleri hiç ummadıkları olayların içinde bulmasına dair..eşsiz bir film.."Ne kadar güç, para, kariyer ve imtiyaza sahip olursanız olun, aslında hepiniz etten ve kemikten yaratılmış basit canlılarsınız." şeklinde, filme gizlenmiş bir "izleyiciye mesaj"da göza çarpıyor..Ben bu tür filmleri, sadece bir film gözüyle değil, Dünyanın hal ve gidişatının raydan çıkmaması adına yapılmış, İnsanlığı "olumlu" ya doğru yönlendiren, toplumsal mesaj içerikli yapımlar olarak görüyorum..Film; hem birbiri ardına verdiği müthiş mesajlarla, hemde herbiri bir diğeriyle yarışan mükemmele yakın oyuncu performanslarıyla, ve senaristin yönetmenle birlikte ortaya çıkardığı film şeridi üzerine yansımış, kimi zaman yoğun aksiyon, kimi zaman da duygu yüklü sahneleriyle kaçırılmaması gereken, gerçek bi
... Devamı
Dahiyane bir film..Pekçok değişik karaktere, ve yaşam tarzına sahip kişilerin, kaderin ağlarını örüp, bir araya getirmesiyle, kendilerini önceden asla tasavvur edemeyecekleri hiç ummadıkları olayların içinde bulmasına dair..eşsiz bir film.."Ne kadar güç, para, kariyer ve imtiyaza sahip olursanız olun, aslında hepiniz etten ve kemikten yaratılmış basit canlılarsınız." şeklinde, filme gizlenmiş bir "izleyiciye mesaj"da göza çarpıyor..Ben bu tür filmleri, sadece bir film gözüyle değil, Dünyanın hal ve gidişatının raydan çıkmaması adına yapılmış, İnsanlığı "olumlu" ya doğru yönlendiren, toplumsal mesaj içerikli yapımlar olarak görüyorum..Film; hem birbiri ardına verdiği müthiş mesajlarla, hemde herbiri bir diğeriyle yarışan mükemmele yakın oyuncu performanslarıyla, ve senaristin yönetmenle birlikte ortaya çıkardığı film şeridi üzerine yansımış, kimi zaman yoğun aksiyon, kimi zaman da duygu yüklü sahneleriyle kaçırılmaması gereken, gerçek bir başyapıt, gelmiş geçmiş en iyi filmler listesine rahatlıkla girebilecek müthiş bir yapım.. 87/100

@alejandro06

10 yıl önce

8.2 / 10

Bence oldukça başarılı hayatı, insanları anlatan güzel bir film..

@stiff

10 yıl önce

6.8 / 10

Sıradışı bir film olduğunu, fakat "En İyi Film" oscarı alacak kapasitede olmadığını düşünüyorum. Birbirinden bağımsız hikayeleri birbirine bağlamak ve mesaj vermek için çok kasmışlar gibi geldi bana... Aslında hikayelerin tek tek işlenişi oldukça etkileyici. Bazı sahnelerde müzikler etkileyici. Oyuncu kadrosu oldukça iyi. Mütevazı bir bütçeden bahsedilmiş ama o bütçeyle iyi oyuncular oynatılmış. Irkçılıkla alakalı olduğu söyleniyordu ama sadece ırkçılık konusuyla ele alınmış bir film değil.

@horrorpheliac

10 yıl önce

Amerika veya Dünya üzerindeki herhangi bir 'gelişmiş' adı altında anılan ülke.. Aslında her ne kadar, modernizm, teknolojik ilerleme olsa da insanların düşünce yapılarını değiştiren şeyler ne yazık ki bunlar değil. Amerikada durum hala bu şekilde ve film bizlere bunu çok iyi bir görsellik ile sunuyor. Tokat gibi her şeyi gözler önüne sermiş. Tabi buna benzeyen çok fazla film var deyip bu filmi yermek olmamalı. Önemli olan içine girebilmek ve etkilenmek ve gerçekten bunu başarmış bir film olmuş.
S

@serendipity

10 yıl önce

Yani guzel, etkilyeci sahneleri vardi ama tum kliseleri dayayinca olmuyo ne yaparsan yap.

Her seyin cogu zarar :P

@metinarslan127

11 yıl önce

Irkçılık ana tema olmasaydı oscar alamazdı diye düşünüyorum. Amerikalıların kendileri yaratıp, şiddetle karşı çıktığı birşey haline gelen ırkçılık üzerine ne film yapsanız severler, oscar da verirler. 2005 yılının oscarını Crash'ten bilmem kaç kat daha fazla hakeden V for Vandetta aday bile olamamıştır. Neden? Amerika devrimi sevmez çünkü. Filmden ziyade çok azını haklı bulduğum oscarlara bir eleştiri oldu. Ama eğer bu filmi sevdiyseniz 21 Grams'i tavsiye edip bu filmi unutturabilirim.

@max_manus

11 yıl önce

9 / 10

Filmi tek kelime ile anlat deseler, "hayat" derim. "Hayat" sanki bir yapboz gibi parçalara ayrılmış, birbirine kenetlenen her bir parça da ayrı bir olayı/duyguyu/rengi betimlemiş. Muazzam bir anlatım, büyülendim desem abartmış olmam sanırım. Hele ki müzikleri şahaneydi, insanın ruhunu dinlendiriyor, filmi hissettiriyor.

Hikayeler çok iyi kurgulanmış, etkileyiciydi, oyuncular da çok dengeli kullanılmış, hiç bir şey filmin önüne geçmemiş. Tam tadında leziz bir yemek gibi. Ama damak tadına uymayanlara işkence olur uyarısını da yapmadan geçmeyeyim.
B

@biberim

11 yıl önce

9 / 10

oscar ı fazlasıyla hakeden bir başyapıtolmuş.farklı hayatlar farklı konumlar ancak hepsinin yaşamlarının bir noktada kesiştiği anlar. aynı zamandaırkçılığa verilen en güzel cevapların olduğu sahneler. ırkçılık kavramına gelince neden insanlar ten rengine göre ayrıştırılıyor ve neden buna ırkçılık deniyor.çünkü ırk dediğiniz zaman tek bir kavramı ele almış oluyorsunuz. sanki ayrım yapılan o insanlar insan değilde başka bir canlıymış muamelesine maruz kalıyor.bu kabul edilebilir birşey değildir. bana göre bu ayrımı yapanlar ırkçılığı hakediyor çünkü benim gözümde ırkçılık yapan kişiler insan ırkından değildir .
X

@xxx

12 yıl önce

kötü film. oscar hak etmiyor

@poormf

12 yıl önce

6.5 / 10

Irkçılık, nefret, güzellik, arkadaşlık, güven, sevgi gibi duygu ve kavramları aynı potada eritebilen, başarılı sahneleri olan ama, umuda veiyiliğe dair güzel mesajlar vereyim derken yer yer inandırıcılığını yitiren, fazla abartılmaması gereken film.

6.5/10
E

@efenndisiz

12 yıl önce

film ırkçılığı gerçekten iyi işlemiş. geniş oyuncu kadrosu da filmin artılarından biri. o kadar geniş bir kadroya sahip ki sandra bullock için izlediğim filmde doğru dürüst göremedim bile kadını. sahneler gerçekten iyi olmuş. önyargı denilen duvarı kırmamız gerektiği gayet güzel anlatılmış.

---spoiler değil ama spoiler gibi gibi---

her şey iyi güzel de ırkçılığı anlatıyorsun diye hiç mi ırkçı olmayan biri bulunmaz filmde. tüm kadro ırkçı arkadaş. bu yüzden sahneler bana biraz zorlama geldi. hiç ırkçılığa maruz kalmadım, gerçekten neler yaşıyorlar bilemem ama durumun film içerisinde fazla abartıldığını düşünüyorum.

---spoiler değil ama spoiler gibi gibi---
SPOILER

Çarpışma filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Çarpışma filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Çarpışma filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL