6.7

187 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.9 (131.841 OY)

KONUSU
Isaac Davis çok meşhur ve zengin bir TV senaristidir. Yaptığı iştens çok sıkılmış ve en büyük hayali olan ciddi bir kitap yazma işine girişmiştir. Kitabın ilk bölümü Manhattan’a dair sevdiği şeyler üzerinedir ama şehre o kadar aşıktır ki bir türlü ikinci bölüme geçemez.

Kahramanımızın başındaki bir
... Devamı
Isaac Davis çok meşhur ve zengin bir TV senaristidir. Yaptığı iştens çok sıkılmış ve en büyük hayali olan ciddi bir kitap yazma işine girişmiştir. Kitabın ilk bölümü Manhattan’a dair sevdiği şeyler üzerinedir ama şehre o kadar aşıktır ki bir türlü ikinci bölüme geçemez.

Kahramanımızın başındaki bir başka dert ise eski karısıdır. Şimdi lezbiyen olmuş ve 17 yaşındaki Tracy’le birlikte yaşayan kadın yeni yayınladığı kitabında Isaac’le ilişkilerini gözler önüne sermiştir.

En yakın arkadaşı Yale ise evli olduğu halde bir ilişki yaşadığı Mary’den ayrılıp, kadını Isaac’e kakalamaya çalışmaktadır. Tüm bu karmaşa Isaac’in başedebileceğinden çok daha fazladır. Terapistiyle telefon görüşmeleri, kendi nevrozları ve insan ilişkileri içinde devinip durur.

Manhattan, Woody Alllen’ın büyük elmada yaşayan tiplemeler etrafında gezindiği ve fona da bu kadar çok sevdiği şehrin siyah beyaz görüntülerini koyduğu bir yapım. İki melek, Diane Keaton ve Meryll Streep, Baba filmlerinin de ödüllü kameramanı olan Gordon Willis’in eşsiz görüntüleri eşliğinde filme renk katıyorlar.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@berat_k

11 ay önce

7.7 / 10

İnce mizahla süslenmiş müthiş replikler. Hayat akmaya devam ediyor. Koca binalı çekici Manhattan manzarası eşliğinde sarmal ilişkiler ve içinden çıkılmaz döngüler. Çok yaşa Woody Allen!

@socratessagan

11 ay önce

Benim şahsi olarak en sevdiğim, kendimi içinde bulduğum Allen filmi. Annie Hall da çok güzel ama Manhattan çok daha kişisel gibi. Sonuçta Allen'ın aşık olduğu şehir ön planda: New York.

@filmist

11 ay önce

6.5 / 10

Kadın erkek ilişkilerini daha çok cinsellik üzerinden anlatan filmlerden biri.
Ağır ilerliyor ama bol diyaloglu .
Pek beğendiğim söylenemez.

@erutururu

6 yıl önce

Woody Allen'ın hemen her filminde rast geldiğimiz şu ''Ayaküstü entelektüel gevezelik'' ekolünün zirve yaptığı film olsa gerek. Basit bir sokak yürüyüşü sahnesine Mozart'tan Bergman'a uzanan bir diyaloğu ustaca yedirmek = being Woody Allen...

@enik_kral

7 yıl önce

herhalde woody allen'in en geveze en çenesi düşük filmidir ...

@freudjuice

7 yıl önce

8.2 / 10

Kadın erkek ilişkilerinin aslında ne kadar güvensiz olduğunu ve ince bir çizgi üzerinde durduğunu hissettiren bir film. Woody Allen klasik bir metropol entellektüeli rolünde siyah beyaz bir 'Manhattan' rüyasıda sunuyor izleyiciye. Anlayamadığım tek nokta eğer okuduğum bilgi yanlış değilse filmde 17 yaşındaki kız rolünü oynayan Maria Hemingway bu rol ile oscar'a aday gösterilmiş. Bazı sahnelerde oyunculuğuyla ilgili kısa kesitler sunsada yine de oynadığı o donuk ve mat kadın rolüyle oscara aday gösterilmeyi hakettiğini düşünmüyorum.
Z

@zeytinekmek

7 yıl önce

Bu filmde de yansıttığı şehir ve onun ışıklı sokaklarıyla, incelikli mizah duygusu ve dokundurmalarıylaWoody Allen. Kendisiyle bir pazar sabahı yürüyüşe çıkmak ne keyifli olurdu. :) Bir sonraki filmini İstanbul'da çekse keşke. Manhattan Köprüsü yerine Boğaz Köprüsü olsa.
SPOILER

Manhattan filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Manhattan filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Manhattan filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL