7.4

380 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.1 (917.258 OY)

KONUSU
2029 yılının kıyamet-sonrası Los Angeles’ında Skynet adlı yapay zeka ürünü bilgisayar sistemi 1990’larda büyük bölümünü yok ettiği insan ırkının kurtulmayı başaran direnişçilerine karşı savaşmaktadır.

Direnişçiler Skynet’e karşı başarıya ulaşmadan hemen önce Skynet savaşçı Terminator’larından birin
... Devamı
2029 yılının kıyamet-sonrası Los Angeles’ında Skynet adlı yapay zeka ürünü bilgisayar sistemi 1990’larda büyük bölümünü yok ettiği insan ırkının kurtulmayı başaran direnişçilerine karşı savaşmaktadır.

Direnişçiler Skynet’e karşı başarıya ulaşmadan hemen önce Skynet savaşçı Terminator’larından birine zamanda yolculuk yaptırarak onu geçmişe göndermeyi başarır. Terminator’ın görevi direnişçilerin başı olan John Connor’ın annesi Sarah Connor’ı öldürmektir...

1980’lerin en popüler popüler bilim-kurgu tasarımları olarak hatırlanan nükleer yıkım, kıyamet-sonrası dünya, insan görünümlü cyborg’lar gibi fikirlerin gerçekleştirilmesinin tarihi itibariyle teknik açıdan en mükemmel örneğini teşkil eden Terminator, filmin yönetmeni ve yardımcı yazarı James Cameron’ı dünya çapında üne kavuşturmış ve aksiyon filmleriyle yıldızlaşan Arnold Schwarzenegger’in ününü sabitleştirmesini sağlamıştı.
Linda Hamilton

Sarah Connor

Michael Biehn

Kyle Reese

Arnold Schwarzenegger

The Termin...

Lance Henriksen

Detective ...

Paul Winfield

Lieutenant...

Bess Motta

Ginger Ven...

Rick Rossovich

Matt Buchanan

Earl Boen

Dr. Peter ...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@serifayaz

7 ay önce

84'te adamların yaptığı film'e bak 2023 ye girdik daha böyle 1 tane film yapamadık.Yazıklar olsun.Sonra amerika kötü yok faşist bilmem ne.Bizimkiler 20 yıldır cinli filmler yapıp milletin beynini yıkasın! Oda bilinçli yapılıyor tabi sağ muhafazakar(!) topluluğu uyutmak için.

@samsaara

3 yıl önce

sınavlarım biter bitmez ilk izlediğim film bu oldu tekrar keyif aldım. Ne kadar iyi açıklanırsa açıklansın zaman hakkında ki filmler her zaman kafamda soru işareti bırakıyor.

@hrarchon

4 yıl önce

Efsane serinin başlangıcı. Kendisinden sonraki filmler için olmazsa olmaz.

@musketier

4 yıl önce

8 / 10

Terminatör, döneminin kültüdür. Filmler ve yapay zek ya da robotlar arasında artık bir klasik hline gelmiş "yapay zeknın insanlığın başına iş açması" mevzusunun atalarından biridir. Ayrıca Arnold abimiz gibi kaliteli oyuncuları da vardır. Aynı şekilde yönetmenimiz James Cameron, gönüllerde, "Titanic" ya da "Avatar" gibi filmlerle hafızamızda da yer edinmiştir.

Tek problemi Türkçe dublajının berbat olması. "Yeniden seslendirilip piyasa sürülse ne muazzam olur ulan!" dedirtmişliği vardır ill. Yine de değerini eksiltmeye yetmiyor. Tüm bilim kurgu severlerin izlemesi gerektiğini düşünüyorum.

@hrarchon

5 yıl önce

Terminator serisinin ilk filmi. İkinci ve diğerlerini anlamak adına önemlidir.
C

@cm101mmxi

11 yıl önce

Dönemin imkanlarını zorlayıp dönemin ötesinde olduğunu düşündüğüm unutulmaz filmlerden biridir. Arnold Scwardzeneger Terminatör filmine yakışıyor.

@vfv

12 yıl önce

Terminatör çok eski bir yapım olsada tazeliğini korumaktadır.

@niccarrey

12 yıl önce

Yılların eskitemediği film. Küçüklüğümden beri kaç defa izledim bilmiyorum.Yine olsa yine izlerim.

@gergingergedan

12 yıl önce

9 / 10

Filmin tek hatasının tarih verimiş olması olarak görüyorum. BECAUSE

Biz ne zaman uçan arabalarla seyhat eder uzaylıların var olduğu kesin olarak ıspatlanana kadar geçerliğinden hiç birşey kaybetmeyeceğine inandığım nadir bilim-kurgulardandır.

1980 li yıllarda nekadar uzak geliyormuş 2029 -na kaldı 17 sene.
B

@biberim

13 yıl önce

10 / 10

gece televizyonda yayınlandıktan sonra sabah okulda bütün öğrencilerin diline düşen ve günlerce okulda konuşulan film olmuştu.ben henüz ilkokula gidiyordum.izlediğimde gece korkudan uyuyamamıştım.gerçekten o dönemin şartlarıyla çekilmiş en mükemmel bilimkurgu gerilim filmiydi.

@lowen

13 yıl önce

8.3 / 10

Üzerinden 25 yıl geçmiş ama etkisinden hiçbir şey kaybetmemiş bir başyapıt.Linda Hamilton ın gördüğü rüyadan ilk izlediğimde çok etkilenmiş ve çok korkmuştum...

@raphalleon

14 yıl önce

8.2 / 10

James Cameron'un ürettiği başyapıtlardan birisi. O dönemde bilimkurgu deyince aklımıza gelen ilk film.
SPOILER

The Terminator filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

The Terminator filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

The Terminator filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL