Terminatör 2: Mahşer Günü

(1991)

Terminator 2: Judgment Day

Film 2 Saat 17 Dk. Aksiyon, Macera ABD, Fransa 25 Ekim 1991

7.9

408 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.6 (1.180.673 OY)

KONUSU
Sarah Connor’ın Skynet tarafından gelecekten gönderilen Terminator’ın elinden kurtulmasından on yıl kadar sonra bu kez, T-1000 modeli yeni bir Terminator, insan direnişçilerin gelecekteki lideri ve Sarah’nın oğlu John Connor’ı hedef alır. Ölümcül T-1000 kendini istediği şekle sokabilmesiyle yok edil ... Devamı
Sarah Connor’ın Skynet tarafından gelecekten gönderilen Terminator’ın elinden kurtulmasından on yıl kadar sonra bu kez, T-1000 modeli yeni bir Terminator, insan direnişçilerin gelecekteki lideri ve Sarah’nın oğlu John Connor’ı hedef alır. Ölümcül T-1000 kendini istediği şekle sokabilmesiyle yok edilmesi neredeyse imkansız bir düşmandır. İnsanlığın geri kalanını yok etmekle görevlendirilen Terminator’ların varlığından haberdar tek insan olan Sarah, bir akıl hastanesine kapatılmıştır. Direnişçiler, geçmişe T-800 modeli bir Terminator göndermeyi başarırlar. T-800’ün görevi Sarah’yı akıl hastanesinden kaçırmak ve John’u T-1000’e karşı korumaktır. Özgürlüğüne kavuşan ve yanına T-800’ü ve John’u da alan Sarah’nın amacı, gelecekte dünyayı kontrolü altına alacak bir yapay zeka sistemi geliştirecek olan Cyberdyne firmasının en önemli beyni olan Miles Dyson’ı, gelecekteki felaketleri önlemek için keşiflerini yok etmeye ikna etmektir. Yok Edici serisinin düşük bütçeli ilk filminden 7 yıl sonra çok daha geniş bir bütçeyle çekilen Terminator 2, bol miktardaki bilgisayar animasyonu kullanarak elde edilmiş görüntüyle kamera görüntülerini akıcı bir şekilde bir arada kullanan ilk filmlerden biriydi. Özellikle T-1000’in şekil değiştirdiği sahnelerde kullanılan morphing tekniğiyle öncü bir statü kazanan Terminator, En İyi Ses, Ses Efekti, Görsel Efekt ve Makyaj dallarında Oscar kazanmıştı.
Arnold Schwarzenegger

The Termin...

Edward Furlong

John Connor

Linda Hamilton

Sarah Connor

Joe Morton

Dr. Miles ...

Earl Boen

Dr. Peter ...

S. Epatha Merkerson

Tarissa Dyson

Castulo Guerra

Enrique Sa...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@yokitosama

4 ay önce

8.5 / 10

Erkekleri bile hüngür hüngür ağlatan tam anlamıyla " e-f-s-a-n-e " olan, serinin en iyi filmidir.

@samsaara

3 yıl önce

ilk başta birinci filmin çakması gibi geldi ama bence ilk filmden daha iyi bile olabilir. Özellikle sarah connera bayıldım. Robotun çocukla iletişimine ve insanları kavrama çabasına bayıldım.
2

@216

4 yıl önce

10 / 10

Terminatör filmlerini çok küçükken izlemiştim. Seriyi baştan izlemeye karar verdim ve ilk iki filmin ne kadar muhteşem olduğunun tekrar farkına vardım. Daha önce hiç izlememiş ama son 10 - 15 yılın bilim - kurgu sinemasına az çok hakim bir seyirci için çok klişe bir film olabilir, ki bu gayet normaldir çünkü klişeyi yaratan bu filmin kendisidir. James Cameron’a Arnold Civardagezer’in kazık gibi bir oyuncu oluşunu kendi lehine çevirdiği için selam ve saygılar.

@tiamath

5 yıl önce

8.5 / 10

Eski serinin en iyi filmi denilebilir. Klasiğin modası gerçekten hiç geçmiyor :)

@hrarchon

5 yıl önce

Hasta La Vista, Bebeğim! ;-)
D

@deniz_agnostik

5 yıl önce

Dünyada bilimkurgu sinemasının dönüm noktası olan filmdir bence

@sine08

1 yıl önce

NİRVANASIDIR,BİR İNSAN BUNU NASIL HAYAL EDİP FİLM YAPABİLİR,NASIL BİR VİZYONDUR,İŞTE İSPATI,İLK KEZ TVDE ÇOCUKKEN İZLEDİĞİMDE HERKES GİBİ T2 NİN GİRİŞ SAHNESİNİ AĞZIM AÇIK İZLEMİŞTİM,YETİŞKİN OLDUĞUMDA FİLM ARŞİVİMİ YAPMAYA BAŞLADIĞIMDA BU FİLMİN PEŞİNE DÜŞTÜM EVET PEŞİNE DÜŞTÜM,NE BULDUM UZUN VERSİYONUNU BULDUM SONUNDA,TÜM SERİSİ ARŞİVİMİN EN KIYMETLİLERİNDEN..

@comeche

6 yıl önce

Serinin bence de halen en iyisi, Ayrıca tüm zamanların en etkileyici filmlerinin başlarında yer alır. Benim ise çocukluğumun başucu filmlerinden..
M

@munzevi

10 yıl önce

8 / 10

En az ilki kadar iyi bir yapım Kıyamet Günü. Yine dillere destan efekt kullanımı... Cameron abi gerçektende teknolojinin nasıl kullanılacağını, ondan mümkün olduğunca nasıl verim alabileceğini en iyi bilenlerden. Şöyle ki; koy bu filmi önümüzdeki haftaya, sırıtmaz, o derece etkin ve sağlam.

İzleyin..
B

@batanga

10 yıl önce

Tüm zaman yolculuğu içeren filmlerde olduğu gibi über mantık hatası içere bir film aslında. Seviyoruz o başka ama çok bariz bir hata var. Ya hu kadının en delice olduğu zamana niye yolluyon bu makinaları? Sarah abla belliki cevval bir kadın, o halde çocukluğuna gönder yada anasına babasına gönder sülalesini kurut yav. yoksa daha geri gitmiyor mu makina?

@nickimyokbenim

10 yıl önce

7.9 / 10

Şahsi fikrim: Sinema tarihinde ikincisi ilkinden daha güzel olan sadece iki filmden biri. Diğeri de Evil Dead!
N

@nezlelikelebek

11 yıl önce

9.9 / 10

No Fate..!! Filmin ana teması ..Görsellik özgün senaryo mükemmel oyunculuk ve Bilimkurguda olması gereken herşey...Hele başlangıçta ''Lütfen demeyi unuttun'' repliğine çok gülmüştüm ..mükkemmel ötesi bir film..

@vfv

11 yıl önce

Başyapıt kelimesinin en çok yakıştığı filmlerden biridir. Sinemada çığır açan 2 filmden biri diye hitap edilir genelde. Terminatör 2 ve Matrıx. Terminatör serisi çok eski yıllarda yapılmış olmasına rağmen modern tekniklerle bile daha iyisi yapılamayacak bir filmdir. Çağın ötesinde olan filmlerden biri. Bu filmde kullanılan teknikler ve yöntemler ilk defa sinemada kullanılmıştır. James Cameron zaten çok büyük bir isim. Bir marka. Yenilikçi. Terminatör 2 ile sinemada başardıklarından sonra Avatar filmiyle de 3D teknolojisinin yayılmasını sağlamıştır. Her sahnesiyle büyüleyen filmde Arnold Scwardzeneger in Terminatör rolü için daha iyi bir seçim olamayacağı gerçeğini de tekrar görüyoruz. Kötü rolde İse Robert Patrıck. Belki de kariyerinin en iyi performansını bu filmde gösteriyor. Bu filmden sonra çıkan 3. film de bu filmin izinden gitmiş olsa da bu film yapıldığı yıl, Sinemaya kattıkları, yenilikçi anlayışı ve orjinallik konusunda her zam
... Devamı
Başyapıt kelimesinin en çok yakıştığı filmlerden biridir. Sinemada çığır açan 2 filmden biri diye hitap edilir genelde. Terminatör 2 ve Matrıx. Terminatör serisi çok eski yıllarda yapılmış olmasına rağmen modern tekniklerle bile daha iyisi yapılamayacak bir filmdir. Çağın ötesinde olan filmlerden biri. Bu filmde kullanılan teknikler ve yöntemler ilk defa sinemada kullanılmıştır. James Cameron zaten çok büyük bir isim. Bir marka. Yenilikçi. Terminatör 2 ile sinemada başardıklarından sonra Avatar filmiyle de 3D teknolojisinin yayılmasını sağlamıştır. Her sahnesiyle büyüleyen filmde Arnold Scwardzeneger in Terminatör rolü için daha iyi bir seçim olamayacağı gerçeğini de tekrar görüyoruz. Kötü rolde İse Robert Patrıck. Belki de kariyerinin en iyi performansını bu filmde gösteriyor. Bu filmden sonra çıkan 3. film de bu filmin izinden gitmiş olsa da bu film yapıldığı yıl, Sinemaya kattıkları, yenilikçi anlayışı ve orjinallik konusunda her zaman serinin en iyisi olarak kalacaktır. 10/ 10
C

@cm101mmxi

12 yıl önce

İlk filmin devamını çok iyi bir şekilde getirmişler. Sinemada çığır açan sinema tarihinin en iyi filmleri arasında gösterilen bir film.

@niccarrey

12 yıl önce

Terminatör serisinin en iyi filmi bana göre budur.Günümüzde yapılan terminatör devam filmi bile bu filmin düzeyine erişememiştir. Filmin son kısmını yıllar geçse bile unutamam sanırım.

@thegmnk

12 yıl önce

9 / 10

Biraz sönük açılsa da, sonları muhteşem bir filmdir. Hele en son sahneyi izlerken tüylerim doksan derecelikdümdüz bir açıyla titriyordu.

DININIIIIII DINININI TITIS TITIS TITIS
SPOILER

Terminatör 2: Mahşer Günü filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Terminatör 2: Mahşer Günü filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Terminatör 2: Mahşer Günü filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL