7.3

248 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.9 (232.882 OY)

KONUSU
Uyuşturucu işinden içeri girmiş Porto Riko’lu eski bir mahkum olan Carlito Brigante (Al Pacino), düzenbaz avukatı ve dostu (Sean Penn) sayesinde serbest kaldığında tek isteği suç dünyasından uzak kalmak ve Bahamalar’da kurmayı hayal ettiği kendi işi için, dürüstçe çalışıp para biriktirmektir. Aklını ... Devamı
Uyuşturucu işinden içeri girmiş Porto Riko’lu eski bir mahkum olan Carlito Brigante (Al Pacino), düzenbaz avukatı ve dostu (Sean Penn) sayesinde serbest kaldığında tek isteği suç dünyasından uzak kalmak ve Bahamalar’da kurmayı hayal ettiği kendi işi için, dürüstçe çalışıp para biriktirmektir. Aklının bir köşesinde eski sevgilisiyle (Penelope Ann Miller) bir şekilde barışıp mutlu olmak da vardır. Ancak eski karanlık dünyasından çıkıp gelen "delikanlılık" kuralları ve yanlış yönlenmiş bağlılıklar peşini bırakmayınca geri sürüklenmeye başlar.

Usta yönetmen De Palma’nın filminde bir çok esaslı isim rol alıyor. John Leguizamo, bağlılığını ispatlamaya çalışan yeni yetme bir gangsteri canlandırırken; Viggo Mortensen ve Luis Guzman Carlito’nun eski günlerden iki arkadaşı olarak karşımıza çıkıyor.

10 yıl önce Pacino’yu Scareface’te yönetmiş olan De Palma, bu filmi içerik olarak diğerinin devamı gibi çekmiş adeta. Tahmin edileceği üzere bir kez daha özenli çekimler ve gerilimli sahneler var. En akılda kalanı ise Grand Central Station’daki soluk kesen kovalamaca sahnesi.

Olaylar, 1975 yılının Manhattan’ında ve Carlito’nun işlettiği bir gece kulübü civarında geçtiği için devrin klasik disko müziği film soundtrack’ine iyice işlemiş durumda.

Filmin bir başka ilginç yanı da, eski New York yargıçlarından Edwin Torres’in Doğu Harlem’deki kendi çocukluğunu anlattığı iki kitabından uyarlanmış olması.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
U

@umitakcali

1 yıl önce

Bu filmin bendeki yeri ayrı. Her izleyişimde o finaldeki sahnenin yaşanacağını bile bile içimin hâlâ gitmesi ve buruk bir şekilde filmin etkisinde kalmam yitmeyecek gibi. Her izleyici Carlito'nun mutlu olmasını istemiştir çünkü hak ediyordu. Bu filmde saf bir aşk var. Carlito ve Gial birbirlerini gerçekten de seven bir çiftti. Carlito'nun hapishaneden çıkmasını sağlayan kıvırcık aliye ayar olmamak elde değil. Her şeyin içine etti.

Carlito'nun hapishaneden çıktıktan sonra inatla insanlara inanmaya güvenmeye devam etmesi onun bu kötü dünyadaki ihaneti kabullenemeyişinden olsa gerek. Bu delikanlı adam ömrü boyunca kimseyi satmamış. Racon onun her şeyi. Müthiş bir kişilik. Aşka bakış açısı içinde bir yerde sevgiye muhtaç küçük bir çocuğun yatması beni derinden etkileyen unsurlardan biri. Al Pacino'nun her filmi güzeldir ama bu filmi çok özel. Herkes kendinden bir şey bulabilir.
K

@korkutan

1 yıl önce

Valla yarıda bıraktım, o kadar büyük uyuşturucu baronu hapse giriyor, çıkıyor tövbe ettim diyor, normal bir yaşam sürmeye çalışıyor, inandırıcı gelmedi hikaye bende kapattım.
Bu tarz insanlardan bu naiflik beklenemez, bu naifliğe sahip olanlar zaten o kadar yükselemez!

@zemzem

1 yıl önce

Çok ayrı bir film. mafya filmlerini seviyorsanız mutlaka bakın. Son 30-40 dakikası enfesti.

@mecnun_cgs

3 yıl önce

10 / 10

Çok efsane film izlemeyen bin pişman.

@ege_undag

3 yıl önce

8.5 / 10

Her izleyişimde aynı tadı kat be kat aldığım film. Abartıdan uzak, sade işlenişiyle en sıkı mafya filmlerindendir kanımca.

@tiamath

4 yıl önce

7.5 / 10

Uyuşturucu suçundan hapse girmiş olan Carlito, hapiste geçirdiği beş yılın sonunda bir daha buraya düşmemek üzere geçmişine perde çeker. Fakat dışarı çıktığında işler hiç hayal ettiği gibi ilerlemez. Çünkü kişinin geçmişi kolay kolay peşini bırakmaz. Carlito'nun emeklilik projesi için beladan uzak durdukça belanın ona nasıl bulaştığını izliyoruz. Al Pacino'nun oyunculuğu tarif edilemez. Penelope ve Sean Penn'de oyunculuk başarısında kendisini yakalamış diyebilirim. Penelope'nin dans sahneleri çok iyiydi.

Film biraz gereksiz uzun. İki saat tam kıvamında olabilirdi. Birde şu mekana başka bir soundtrack daha ayarlanabilirdi. Ne zaman gece kulübüne geçilse aynı şarkıyı duymaktan bık gelmişti. Birde "you're so beatiful" içinde aynı şeyi söyleyebilirim. Filmin içerisinde ayrıca ihanet unsuruda güzel işlenmiş durumda.
M

@mg28

5 yıl önce

8 / 10

Ne olursa olsun,dostlarına kazık atma Al Pacino
J

@josephwhite

8 yıl önce

8.6 / 10

Çok geç izlenmiş filmlerden biri benim için, her şeyi ile çok güzel, yumuşatılmış bir mafya filmi. Nasıl olmuş da bu kadar az ödül almış !
K

@kultursuz

9 yıl önce

al pacino keşke türk olsaydı böle ne bilim beyaz show'a okana filan çıksaydı her mimiğini lafını gözümüzü kırpmadan dinleseydik,izleseydik.her pacino filminin ayrı ayrı özelliği var benim için ama hiç bi filminde bu kadar üzülmemiştim yani mafya filmi olmasa nerdeyse ağladım dicem:)

@bedirhans

10 yıl önce

8 / 10

Filmde herşey yerli yerinde. Sevilen, ama hayatını mahvetmekten korkulan güzel kadın, para ve hırs yüzünden yolunu şaşırmış insanlar, sırf söz verildiği için yapılması gereken şeyler, kan, uyuşturucu ve amerikan doları. Al Pacino da var.

Mükemmel olduğunu söyleyemem ama izlerken güzel vakit geçireceğiniz bi mafya filmi.

@millennium

11 yıl önce

8.3 / 10

Bu film değişimi anlatıyor,geçmişe sünger çekmenin ne kadar zor olduğunu.Geçmişimiz sürekli bizim peşimizden geliyor asla yakamızdan düşmüyor.Özellikle de unutmak istediğimizde...

Al Pacino bataklıktan kurtulmak isteyen bir suçluya tam anlamıyla hayat vermiş.Her filminde benzer suçlu karakterleri canlandırıyormuş gibi gözüküp onlara farklı farklı derinlikler katmak kolay iş değil hakkını vermek gerek.Sırf bu yüzden bile kesinlikle izlenmeli.

Avukat ise ayrı bir dünya,sırf o karaktere bile Sean Penn ayrı bir film çekebilirmiş o derece başarılı canlandırmış.

@smaug

12 yıl önce

Brian De Palma'nın çok az bilinen filmlerinden. Film 2 buçuk saat boyunca ekrana kilitliyor, zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz bile. Al Pacino oynadığı her filmde olduğu gibi bu filme de ayrı bir hava katmış. Bu film kesinlikle daha fazla saygıyı hak ediyor.

@crackby

15 yıl önce

Sean Penn'i alışılmışın dışındaki halinde seyrederken hazmetmekte biraz zorlandım.Ama çok başarılıydı.Film genel anlamda biraz Al Pacino'yu dışlar gibi.Onu sevmedim.
SPOILER

Carlito'nun Yolu filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Carlito'nun Yolu filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Carlito'nun Yolu filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL