Carlito'nun Yolu Yorumları

Carlito'nun Yolu filmi detayları

U

@umitakcali

1 ay önce

Bu filmin bendeki yeri ayrı. Her izleyişimde o finaldeki sahnenin yaşanacağını bile bile içimin hâlâ gitmesi ve buruk bir şekilde filmin etkisinde kalmam yitmeyecek gibi. Her izleyici Carlito'nun mutlu olmasını istemiştir çünkü hak ediyordu. Bu filmde saf bir aşk var. Carlito ve Gial birbirlerini gerçekten de seven bir çiftti. Carlito'nun hapishaneden çıkmasını sağlayan kıvırcık aliye ayar olmamak elde değil. Her şeyin içine etti.

Carlito'nun hapishaneden çıktıktan sonra inatla insanlara inanmaya güvenmeye devam etmesi onun bu kötü dünyadaki ihaneti kabullenemeyişinden olsa gerek. Bu delikanlı adam ömrü boyunca kimseyi satmamış. Racon onun her şeyi. Müthiş bir kişilik. Aşka bakış açısı içinde bir yerde sevgiye muhtaç küçük bir çocuğun yatması beni derinden etkileyen unsurlardan biri. Al Pacino'nun her filmi güzeldir ama bu filmi çok özel. Herkes kendinden bir şey bulabilir.

@ham

1 ay önce

Valla yarıda bıraktım, o kadar büyük uyuşturucu baronu hapse giriyor, çıkıyor tövbe ettim diyor, normal bir yaşam sürmeye çalışıyor, inandırıcı gelmedi hikaye bende kapattım.
Bu tarz insanlardan bu naiflik beklenemez, bu naifliğe sahip olanlar zaten o kadar yükselemez!

@zemzem

8 ay önce

Çok ayrı bir film. mafya filmlerini seviyorsanız mutlaka bakın. Son 30-40 dakikası enfesti.

@mecnun_cgs

2 yıl önce

10 / 10

Çok efsane film izlemeyen bin pişman.

@ege_undag

2 yıl önce

8.5 / 10

Her izleyişimde aynı tadı kat be kat aldığım film. Abartıdan uzak, sade işlenişiyle en sıkı mafya filmlerindendir kanımca.

@tiamath

3 yıl önce

7.5 / 10

Uyuşturucu suçundan hapse girmiş olan Carlito, hapiste geçirdiği beş yılın sonunda bir daha buraya düşmemek üzere geçmişine perde çeker. Fakat dışarı çıktığında işler hiç hayal ettiği gibi ilerlemez. Çünkü kişinin geçmişi kolay kolay peşini bırakmaz. Carlito'nun emeklilik projesi için beladan uzak durdukça belanın ona nasıl bulaştığını izliyoruz. Al Pacino'nun oyunculuğu tarif edilemez. Penelope ve Sean Penn'de oyunculuk başarısında kendisini yakalamış diyebilirim. Penelope'nin dans sahneleri çok iyiydi.

Film biraz gereksiz uzun. İki saat tam kıvamında olabilirdi. Birde şu mekana başka bir soundtrack daha ayarlanabilirdi. Ne zaman gece kulübüne geçilse aynı şarkıyı duymaktan bık gelmişti. Birde "you're so beatiful" içinde aynı şeyi söyleyebilirim. Filmin içerisinde ayrıca ihanet unsuruda güzel işlenmiş durumda.
M

@mg28

4 yıl önce

8 / 10

Ne olursa olsun,dostlarına kazık atma Al Pacino
J

@josephwhite

7 yıl önce

8.6 / 10

Çok geç izlenmiş filmlerden biri benim için, her şeyi ile çok güzel, yumuşatılmış bir mafya filmi. Nasıl olmuş da bu kadar az ödül almış !
K

@kultursuz

8 yıl önce

al pacino keşke türk olsaydı böle ne bilim beyaz show'a okana filan çıksaydı her mimiğini lafını gözümüzü kırpmadan dinleseydik,izleseydik.her pacino filminin ayrı ayrı özelliği var benim için ama hiç bi filminde bu kadar üzülmemiştim yani mafya filmi olmasa nerdeyse ağladım dicem:)

@bedirhans

9 yıl önce

8 / 10

Filmde herşey yerli yerinde. Sevilen, ama hayatını mahvetmekten korkulan güzel kadın, para ve hırs yüzünden yolunu şaşırmış insanlar, sırf söz verildiği için yapılması gereken şeyler, kan, uyuşturucu ve amerikan doları. Al Pacino da var.

Mükemmel olduğunu söyleyemem ama izlerken güzel vakit geçireceğiniz bi mafya filmi.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL