5.1

39 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.2 (18.748 OY)

KONUSU

Yakın gelecekte, şehir devletlerine benzer bir idari yapı kurulmuş ve giriş çıkışlar 'papel' adı verilen özel bir belgeyle kontrol edilmektedir. Papel sahibi olmayanlar şehirler arasında seyahat edememektedir. Şehirlerın dışındaki çöllerde ise kaçaklar ve sürgünler yaşamaktadır.Bir sigorta müfettişi olan William, sahte Papel ticaretini soruşturmak üzere Şangay'a gönderilir. Araştırması devam ederken Maria adlı bir şüpheliye ulaşır. Kadının suçlu olduğunu bilmesine rağmen ona aşık olur ve suçu gizler. Aralarındaki ilişki, William'ın Papel'inin süresi dolana kadar, yani sadece 24 saat için de olsa çok tutkulu yaşanır. Kadını tekrar görebilmek için kaçak belgelerle seyahat etmeye razı olan William, onunla birlikte çöle kaçar. Fakat ilişkileri, kanunlara uygun olmayan bir hamilelik yüzünden tamamen sarpa saracaktır...

SPOILER

TÜM YORUMLAR (3)

@sinebiyat yazdı...

Per, 12 Eki 2017, 14:38 (10 ay önce)

0.1 / 10

Eminim ki bu filmi çektikten sonra yönetmen bile kendi kendine "bu ne be" demiştir. Okuldayken derste izlemiştik. Bitirene kadar 5-6 kez mola vermiştik. Her özgün şeyin güzel olmadığının bir kanıtıdır bu film.

@batubasal yazdı...

Pzt, 23 Şub 2015, 14:25 (3 yıl önce)

7 / 10

Zamani icin iyi bir distopyadir, temposu biraz dusuktur ancak hak ettigi takdiri almamis bir film oldugunu dusunuyorum.

@beriberibulue yazdı...

Pzt, 17 Ağu 2009, 21:39 (9 yıl önce)

9 / 10

Başrolde Tim Robbins olması zaten filmi izlemeden bi hoşnutluk duygusu yaratıyor. Oyunculuk,özgünlük ve filmde kullanılan müzikler göz önüne alındığında her şey kusursuz.   !--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--! Hafıza sildirme olayının ne zaman gerçekleşeceğini ciddi ciddi merak eden biri olarak derin düşüncelere dalmış durumdayım. Ayrıca Code 46 olayına biraz daha değinselermiş keşke. Son olarak karışık bir dil kullanılması gerçekten akıllıca.!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!      

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Kod 46 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kod 46 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kod 46 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI