Benim İçin Üzülme

(2006)

Don't Worry, I'm Fine a.k.a Je vais bien, ne t'en fais pas

Film 1 Saat 32 Dk. Dram Fransa

7.2

160 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (11.329 OY)

KONUSU
Lili, İspanya tatilinden dönüşte, ikiz erkek kardeşinin babası ile tartışmalarından sonra evi terk ettiğini öğrenir. Ailesinin bu olayı hafife almasını ve babasının umursamaz tavrını onaylamaz. Lili umutsuzca kardeşinin telefonunu bekler fakat herhangi bir haber çıkmaz. Bir süre sonra Lili depresyon ... Devamı
Lili, İspanya tatilinden dönüşte, ikiz erkek kardeşinin babası ile tartışmalarından sonra evi terk ettiğini öğrenir. Ailesinin bu olayı hafife almasını ve babasının umursamaz tavrını onaylamaz. Lili umutsuzca kardeşinin telefonunu bekler fakat herhangi bir haber çıkmaz. Bir süre sonra Lili depresyona girer ve yemek yememeye başlar. Beklenmedik bir anda kardeşinin gönderdiği kartpostal eline ulaşır.
Mélanie Laurent

Élise 'Lil...

Kad Merad

Paul Tellier

Isabelle Renauld

Isabelle T...

Julien Boisselier

Thomas aka...

Simon Buret

Antoine, L...

Christophe Rossignon

The hallwa...

Thibault de Montalembert

Psikiyatrist

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@comeche

5 yıl önce

Başta soundtrack ve ödüllendirilmiş oyunculuğun hakkını vermek lazım; şahaneler. Bunlar pozitif noktalar, lakin filmden ekseriyeti teşkil eden insanlarla aynı keyfi aldığımı söyleyemem. Senaryo bana göre fazlasıyla durağan, temelsiz; genel örgüsü inandırıcılıktan öte idi. Lili'nin, kardeşinin yokluğundaki halet-i ruhiyesinin, karakter yapısıyla uyuşmadığını düşünüyorum. Bireylerin Loic'le olan ilişkilerinin, özellikle Lili ile arasındaki derin yapının iyi dile getirilmemesi, filmi büyük bir dram haline getirecek duygusal yapıdan alıkoyuyor.

@gunerakdemir

6 yıl önce

6 / 10

Film müziğini açıp dinleyin ve başka bir film açıp izleyin.

@sagaris

9 yıl önce

8 / 10

Sırf baba rolünde ki Kad Merad 'ın performansı ve müziği için başucuna alınır.

@guneseuzan

12 yıl önce

senaryosundaki açıkları fark edebiliyorsunuz izlerken, yer yer tutarsızlıklar baş gösteriyor fakat melaine laurent'in oyunculuğu, müzikler ve filmin hüzünlü, durgun havası, senaryonun açıklarını görmezden gelmenizi sağlıyor. yerin dibine sokmaya gerek yok, izlemeye değer.
O

@ozge_fb

12 yıl önce

6 / 10

Kötü bir film değildi ama çok da iyi olduğunu söyleyemem.Durgun ilerleyen bir filmzaman zaman sıkıcı olabiliyor...Fakat müzikleri gerçekten sağlam.

@poormf

13 yıl önce

5 / 10

Melanie Laurent'in rolüne yakışan güzelliğini ve tek parçalık güzel müziği filmden çıkardığınızda geriye pek birşey kalmaycak olan... Soramayan, sorgulatamayan bir kurgu ile "eh işte" klasmanında izlenmese de olabilecek bir film.

5/10
G

@gitana

14 yıl önce

rezalet... hem çalıntı bir senaryo hem de içi bomboş bir film, öyle bekletiyordum filmi, sonra denk geldi izledim. keşke bekletmeye devam etseydim sonra unutur izlemez bişey de kaybetmezdim. çalıntı derken konunun çok iyi işlendiği ve içi dopdolu bir filmi söylemeden geçemiceğim buyrun efenim 'Since Otar Left'...
E

@erduardo

14 yıl önce

başrol oyuncusunun güzelliği dışında (ki o da işte sarışın renkli gözlü insan güzelliği özel bir şey değil ) başkaca bir özelliği olmayan vasat bir film. bir kere en kötüsü inanmıyorsunuz filme. hikayeyi anlatmamak adına kabaca söylersek; neden bunu yapsınlar ki, geçerli bir sebebi yok diyorsunuz izlerken. etkilenenenleri de pek anlayamadığımı eklemek zorundayım. sığ bir filmdi, sığ bir anlatıma sahipti, özetle, geçiniz...
N

@nonserviam

14 yıl önce

8.1 / 10

Böylesine bir filmi yapım tarihinden 4 yıl sonra keşfetmek de benim ayıbım sanırım.Melanie Laurent'in olduğu bir filme kötü demek zaten pek mümkün değilken, böylesine özgün bir senaryo ile film, seyretmekten pek hazzetmediğim tipik fransız filmlerinden çok ilerde bir yapıt olmuş.Kesinlikle izlenmeli, melanie laurent'e de tekrardan hayran olunmalıdır.
O

@outcast

15 yıl önce

8.1 / 10

Seyrettiğimde beni hüzüne boğacak olmasa sürekli izlemek isteyeceğim bir film olurdu..Çok iyi yazılmış, işlenmiş bir aile dramı.

Üzdü, kedere boğdu ama çok güzeldi yaa..

@alone

16 yıl önce

8 / 10

Bir babanın çocuk sevgisini, diğer kızını üzmemek adına ne kadar ilerletebileceğini anlatan fazlasıyla ağır bir havası olmasına rağmen izleyiciyi sıkmayan film. Türkçesi ' benim için üzülme' anlamına geliyor. Mümkünse sevdiklerinizle birlikte izleyin, izletin.
SPOILER

Benim İçin Üzülme filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Benim İçin Üzülme filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Benim İçin Üzülme filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL