7.1

88 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (97.173 OY)

KONUSU
Ünlü oyun ve senaryo yazarı David Mamet’ın bir eserinden uyarlanan filmin tamamı 2 gün içerisinde geçiyor. Bir grup emlak pazarlamacısı bağlı oldukları şirket tarafından eğer adamakıllı birer satış yapmazlarsa kovulacaklarını anlıyorlar. Bu bir grup emlak satıcısının o akşam yaşadığı çelişkiler ve a ... Devamı
Ünlü oyun ve senaryo yazarı David Mamet’ın bir eserinden uyarlanan filmin tamamı 2 gün içerisinde geçiyor. Bir grup emlak pazarlamacısı bağlı oldukları şirket tarafından eğer adamakıllı birer satış yapmazlarsa kovulacaklarını anlıyorlar. Bu bir grup emlak satıcısının o akşam yaşadığı çelişkiler ve ayakta kalabilmek için verdikleri haybeye mücadele içlerinden bazılarını çalıştıkları büroyu soymaya bile itecektir. Özellikle yıldız oyuncu kadrosuyla dikkat çeken film başarılı bir tiyatro uyarlaması olarak biliniyor.
Al Pacino

Richard 'R...

Jack Lemmon

Shelley 'T...

Alan Arkin

George Aar...

Ed Harris

Dave Moss

Kevin Spacey

John Willi...

Jonathan Pryce

James Lingk

Bruce Altman

Larry Spannel

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

1 yıl önce

4 / 10

Bir grup emlak pazarlamacısının, satışların düşmesi üzerine en zayıf olanın işten çıkarılacağını öğrendiklerinde, satış yapabilmek için yaptıklarını anlatmaya çalışan bir film. Bir nevi adam satmadan hırsızlığa kadar insanın nelere teşebbüs edebileceğini hatta yapabileceğini anlatmaya çalışmaktadır.

Tek mekan filmi olduğundan bu tür filmlerde olması gereken şeyi bulamadım. Eğer tek mekan film çekiyor ve konuşma ağırlıklı olacaksa o halde dialogların insanları cezbedecek şekilde olması gerekmektedir. Çok daha kaliteli bir yazımla çekilse belki eldeki konu daha iyi değerlendirilebilirdi. Malesef izlerken çok sıkıldım. Al pacino muhtemelen kadın kokusu filmi çekilirken arada buraya oynayıp buradaki rolünü oynamıştır. :)

@kaede

7 yıl önce

You never open your mouth until you know what the shot is

@porcorosso

8 yıl önce

ekmek aslanın ağzında deyiminin anlamıdır bu film

@enik_kral

9 yıl önce

''hayat bir trendir dostum. hepimiz kendi kompartımanlarımızda yaşar gideriz. oysa tren kompartımanları iğrenç kokar. ama bir süre sonra kokuya alışmaya başlarsın. en kötüsü de nedir biliyor musun ? yolun uzun olduğunu bilirsin. çok uzundur.'' al pacino'nun müşteriyi ikna etmeye çalışırken sarfettiği replikler... hadi bir kıyak daha yapayım,http://www.youtube.com/watch?v=qa9dttNx1S8&feature=share

oyuncu kadrosu ile iştahınızı kabartacak son derece güzel bir film...
P

@pierro_7

9 yıl önce

10 / 10

Başkasının ayağına basmadan yükselmenin imkansız olduğunu, köle-efendi ilişkisinin yıllardan beri varolageldiğini ve bundan sonra da varolacağını, öğrenilmiş çaresizlikle belirten çok sert bir taşlama..

**

Bu dünya memurların, bürokratların, makam sahiplerinin - her ne ise onların ...

İçine edilmiş bu dünyanın...

@yorgun_nihilist

11 yıl önce

6 / 10

diyaloglar ne kadar başarılı olsa da kurgu o kadar başarısızdı bence.oldukça sıkıcı bir film.bu film tat alsa alsa emlakçılar alır herhal.

@metehan

12 yıl önce

5 / 10

30.213 kişinin verdiği puanların ortalaması 7.9. Kaç kezseyretmem gerekiyor bu filmi 30.214. kişi olabilmek için bilemiyorum. Aslında filmle ilgili en güzel tespiti filmin tanıtımı için yaptıkları "Bu bir grup emlak satıcısının o akşam yaşadığı çelişkiler ve ayakta kalabilmek için verdikleri haybeye mücadele içlerinden bazılarını çalıştıkları büroyu soymaya bile itecektir." cümlesinde geçen "haybe" kelimesiyle yapmış arkadaşlar. Tam anlamıyla haybeden bir film. Karakterlerin tadına teker teker varıyorsunuz resmen ama yine de yavan,tatsız,tuzsuz bir filmden öteye geçemiyor bu film bende. Sonuç olarak çok ama çok boş bir zamanınızda seyretmeniz gereken bir film.Sonunda pişman olacağınız 100 dakikaya hazır olarak...
SPOILER

Amerikalılar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Amerikalılar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Amerikalılar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL