7.5

65 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.1 (203.015 OY)

KONUSU

1958 yılında dev bir robot, Amerika’nın Maine eyaletinin küçük bir kasabasına düşer ve çevre halkını dehşete düşürür. Bir gün Hogarth adında 9 yaşında bir çocukla arkadaş olur ve bu arkadaşlık ona insaniyet ve cömertlik kavramlarını kazandırır.

Eli Marienthal

Hogarth Hu...

Jennifer Aniston

Annie Hugh...

Harry Connick Jr.

Dean McCop...

Vin Diesel

The Iron G...

James Gammon

Foreman Ma...

Cloris Leachman

Mrs. Lynle...

Christopher McDonald

Kent Mansl...

John Mahoney

General Ro...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@yasin_bartin

1 yıl önce

Yaşım 36. Eğer sizde benim gibi bir sinefili iseniz yetişkinlerde bunu izleyebilir diyebileceğiniz duygusal ve her yaşa hitap edebilecek bir animasyon.
2

@216

3 yıl önce

8 / 10

Kurt Vonnegut’un kısa hikayesi "Epicac"ten epey esinlendiğini düşündüğüm film.

@yakamoz29

9 yıl önce

8.6 / 10

Bir varlığın veya kesimin farklılıkları dolayısıyla dışlanması, düşman adledilmesi ve bilinçli bir canlıyı var edenin yetenekleri veya farklılıkları değil kendi tercihleri olduğunu belirten, tüm uyuşmazlıkların arasında sevgi bağı kurup dost olan iki varlığın topluma karşı mücadelesini sergileyen bir filmdi.. Saldırıya karşı fevri hareket etmenin kendini bilinçsizce yok etmeye yönelik olduğunu gösteren, insan hırsının kendini en üstün varlık kabul etmesi ve dışarıdan gelen her türlü farklılığı bağnaz bir şekilde düşman varsayması ile karşı harekete geçmesinin doğurdu sonuclar ve gerçeğin kendikendini yok eden toplumu kurtarmaya çalışan "düşmanların" aslında bir kahraman olduklarının canlandırılması. Gerçek bir dünya ve varlıkları, karakter ve düşüncelerini, çizgisel ve her şeye merakla bakan, ihtirasdan uzak ama şana düşkün masum çocukluğun gözünden ve acemi varlık, düşüncesiz, bilgiye muhtac, yapabileceklerinin sınırını bilmeyen fevri
... Devamı
Bir varlığın veya kesimin farklılıkları dolayısıyla dışlanması, düşman adledilmesi ve bilinçli bir canlıyı var edenin yetenekleri veya farklılıkları değil kendi tercihleri olduğunu belirten, tüm uyuşmazlıkların arasında sevgi bağı kurup dost olan iki varlığın topluma karşı mücadelesini sergileyen bir filmdi.. Saldırıya karşı fevri hareket etmenin kendini bilinçsizce yok etmeye yönelik olduğunu gösteren, insan hırsının kendini en üstün varlık kabul etmesi ve dışarıdan gelen her türlü farklılığı bağnaz bir şekilde düşman varsayması ile karşı harekete geçmesinin doğurdu sonuclar ve gerçeğin kendikendini yok eden toplumu kurtarmaya çalışan "düşmanların" aslında bir kahraman olduklarının canlandırılması. Gerçek bir dünya ve varlıkları, karakter ve düşüncelerini, çizgisel ve her şeye merakla bakan, ihtirasdan uzak ama şana düşkün masum çocukluğun gözünden ve acemi varlık, düşüncesiz, bilgiye muhtac, yapabileceklerinin sınırını bilmeyen fevri bir insan-dışı varlığın hissiyatından anlatan en iyi düşünce filmlerinden biri.

@rinustalarin

10 yıl önce

Bir ürün paketi düşünün ki içerisinde küçük küçük güzel şeyler olsun. Bu ürün paketi ki, birçok yerde kendini göstermiş benzer kutu tasarımlarıyla...

Bu animasyonumuzda ise daha farklı bir ambalaj ve kurdela kullanılmış daha öncekilere biraz daha az benzeyen.

Teması her ne kadar, özellikle çocuklar için, çok güzel olsa da, defalarca kullanılmış bir tema. Dolayısıyla özgün bir senaryosu olduğunu söylemek pek doğru olmaz. Ancak bu tarz animasyonları sevenler beğeneceklerdir.

....Derken animasyonun tahmin edilebilir son 10 dakikası geldi. Ambalajın 24 ayar altın kaplama olduğunu farkettim. Her tahmin edilebilir şey de başarısız değildir. Bu gayet başarılı ve güzel mesajlar içeren bir yapıt.

Yapımcılara sonsuz teşekkürler.

Saygılar.

Not: Elbette çocuk filmi. O yüzden belli bir yaştan sonra Miyazaki daha doyurucu geliyor.

@tamara

14 yıl önce

7.6 / 10

Robot fiLmi yapmak zor iştir.. HeLeki bu robotun duyguLarı varsa.. Bu fiLm bu zorLuğu çok güzeL aşmış.. Zaten beğenmemdeki en büyük etken buydu.. Tek bir göz hareketi iLe ne hissettiğini anLatan dev robotumuz asLında bize farkLı oLanLara topLumun nasıL yakLaştığını da anaLatmak istiyor.. Diğer yandan siLah iLe iLgiLi söyLenen birkaç cümLe ise fiLmin can aLıcı noktası.. Koca koca insanLarın siLahsızLanma iLe iLgiLi anLatmak istedikLeri şeyLeri "siLah öLdürür" cümLesi gici basit ama en temeL biçimde anLatan Hogarth çizgi karakter oLsa da birçok oyuncudan daha etkiLi oLuyor... Zaten fiLmin en büyük artısı da bu çocuksu duyguLarLa vermek istediği mesajLar... ÇizgiLeri itibariyLe fiLm çocuk fiLmi gibi dursada, buna aLdanmayın ve mutLaka izLeyin.. Bu dev robotun sevgi, arkadaşLık iLe iLgiLi güzeL duyguLarı ve vermek istediği topLumsaL mesajLarı var...
SPOILER

Demir Dev filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Demir Dev filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Demir Dev filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL