7.7

812 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.4 (1.160.219 OY)

KONUSU
Lester Burnham, çevresindeki insanlar tarafından sevilmediğini ve horgörüldüğünü düşünmektedir. Karısı Carolyn, bunca yıllık evliliklerinden sonra sanki ondan nefret eder gibi davranmaktadır. Kızı Jane, onu küçük görmektedir. Patronu ise sürekli onun girişimlerini baltalamaktadır. Yıllardır gizlemek ... Devamı
Lester Burnham, çevresindeki insanlar tarafından sevilmediğini ve horgörüldüğünü düşünmektedir. Karısı Carolyn, bunca yıllık evliliklerinden sonra sanki ondan nefret eder gibi davranmaktadır. Kızı Jane, onu küçük görmektedir. Patronu ise sürekli onun girişimlerini baltalamaktadır. Yıllardır gizlemekte olduğu tutkuları sonucunda Lester, hayatında birkaç küçük değişiklik yapmaya karar verir. Böylelikle orta yaş krizini de kolaylıkla atlatabileceğine inanmaktadır. Aldığı kararlar sonucunda giderek özgürleştikçe ve mutlu olmaya başladıkça karısıyla kızını daha çok sinirlendirmeye başlar.
Kevin Spacey

Lester Bur...

Annette Bening

Carolyn Bu...

Thora Birch

Jane Burnham

Wes Bentley

Ricky Fitts

Mena Suvari

Angela Hayes

Chris Cooper

Colonel Fr...

Allison Janney

Barbara Fitts

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@kekinkukisi

1 yıl önce

süby....

@furkandgn9

1 yıl önce

8 / 10

2021 Türkiye’sinin aile dinamiklerinden çok şey bulduğum bir film. Oğluna, "homo olmaktansa öl daha iyi" diyen, karısını dört duvar arasına sıkıştıran geri kafalı ve aşırı ahlakçı bir baba var, daha ne olsun?

Öte yandan pazarlaması nedeniyle yıllardır, "genç bir kızın orta yaşlı bir erkeği manipüle etmesi" konusunu ele aldığını sandığım bu filmi izlediğim için memnunum. Çokça tanıdık an buldum.

@masquerade

1 yıl önce

Bazı filmler vardır sizi içine çeker yani ona sadece film gözüyle bakmazsınız karakterleri benimsersiniz kendi hayatınızdan parçalar görürsünüz işte bu filmde ben onu yaşadım başından sonuna film kendini içine çekti. Her karakteri ayrı ayrı sevdim oyunculukların hepsi müthişti. Filmin müziği de çok hoşuma gitti. Çoğu yerde ters köşe oldum filmde bu tarz filmlere bayılırım. Sadece poşet sahnesi bile beni etkilemeye yetti. Ayrıca söylemeden edemeyeceğim Jane ve Angela karakterleri çok güzel hanımefendilerdi.

@professor

1 yıl önce

izlemek lazım ozaman

@mavimilena

1 yıl önce

9.3 / 10

Tadını damaklara bırakan, iyi ki izlemişim diyebileceğiniz filmlerden birisi. Kevin Spacey kendinden beklenildiği gibi muhteşem bir performans izlettiriyor. Senaryo, diyaloglar, müzikler, yani film her yönüyle çok başarılıydı. Mutlaka izlemelisiniz.
G

@gwaihir0

2 yıl önce

9 / 10

Aile kavramı, uyuşturucu bağımlılığı,ebeveyn şiddeti,cinsel yönelim gibi bir çok konuya değinmiş mükemmel ötesi bir filmdir.

@hrarchon

3 yıl önce

Hala kendinizi şaşırtma yeteneğinizin olduğunu fark etmek harika bir şey.

(It's a great thing when you realize you still have the ability to surprise yourself.)

@stiff

4 yıl önce

7.4 / 10

Kaliteli bir film olmakla beraber biraz da hakettiğinden fazla değer gördüğünü düşünüyorum. American Beauty’nin bu kadar sevilmesinde mutlaka Spacey’in de payı var. Benim ise Kevin Spacey’e karşı bir mesafem var. Ne kadar iyi oynarsa oynasın sevemiyorum. Filmi bu kadar özel kılan; kimsenin göründüğü gibi olmadığı temasının hala güncelliğini koruması olabilir. 20 yıllık bir film, pek çoğumuzun etrafında benzer hikayeler hala var. Sonunda gerçekten şok etkisi de yaratıyor. Mutsuzluk temalı filmleri seven biri olarak American Beauty’yi de sevdiğimi söyleyebilirim. 90’lara ait olmasının da payı büyük tabi, seviyoruz 90s dönemini.
W

@wersolame

6 yıl önce

Klasik amerikan abartması konusu olan bir film.
Abi sıradan olmak niye millete korkunç geliyor ben de sıradanım kalkıp birilerini vurmak istemiyorum ama.
Mutlu olmayı bilmiyorlar abi net.

@naksidil

7 yıl önce

Mutsuzluk temalı ve mutsuzluğu aynı evin içinde yaşayan insanların , zaman içinde bibirlerini birer eşya gibi görmesi , diyalog kurmanın empatinin yok olması ! Aynı evin içinde birbirinden kopmalar ve sonunda mutluluğu dışarıda arama çabası.. Ve bir babanın kendi evladına ailesine saçma disiplin ve ceza uygulamalarıyla asla veremediği sevgisi.. Aileler içinde yaşanan mutsuzluğa ayna tutan başarılı bir film.
F

@filmdahi

8 yıl önce

8 / 10

Filmde Olağan Şüphelilerden tanıdığımız Kevin Spacey oynuyor oyunculuğuda ayrı bir mükemmel film aslında Fight Club o yıl oscar konusunda baya bidüşmüş. Fight Club hiç oscar almadan sadece adaylıkla dönmüşken bu film oscar aldı fight club'dan daha iyi derseniz ayıp olurfight club benzer seneryoya sahip diyolarama ben çok benzetemedim diyebilirim.Sonu suprizli filmlerin başında gelir.Kesinlikle Kesinlikle filmi dikkatli izleyin derim.Felsefefik yanıda var dikkatli izlemesenizsapık bir fransız filmi izlemiş olursunuz diyorum.Filmde bolca Flashforward var Flashback'tebaşındaki sahneyi ilerde görebilirsiniz.Film neyimi anlatıyor bunuda izleyince anlarsınız.Poşet sahnesine dikkatli izleyin bir nevi birazcıkta olsa sır orda saklıdır.Filmi tek sefer izlersenizrahat rahat anlamazsınız diye düşünüyorum baya bir karışık bidaha izleyebilirim karışık DonnieDarko'dan bile karışık düşünün artık kısaca güzel,zevkli,fransız filmi kıvamında genç güzel h
... Devamı
Filmde Olağan Şüphelilerden tanıdığımız Kevin Spacey oynuyor oyunculuğuda ayrı bir mükemmel film aslında Fight Club o yıl oscar konusunda baya bidüşmüş. Fight Club hiç oscar almadan sadece adaylıkla dönmüşken bu film oscar aldı fight club'dan daha iyi derseniz ayıp olurfight club benzer seneryoya sahip diyolarama ben çok benzetemedim diyebilirim.Sonu suprizli filmlerin başında gelir.Kesinlikle Kesinlikle filmi dikkatli izleyin derim.Felsefefik yanıda var dikkatli izlemesenizsapık bir fransız filmi izlemiş olursunuz diyorum.Filmde bolca Flashforward var Flashback'tebaşındaki sahneyi ilerde görebilirsiniz.Film neyimi anlatıyor bunuda izleyince anlarsınız.Poşet sahnesine dikkatli izleyin bir nevi birazcıkta olsa sır orda saklıdır.Filmi tek sefer izlersenizrahat rahat anlamazsınız diye düşünüyorum baya bir karışık bidaha izleyebilirim karışık DonnieDarko'dan bile karışık düşünün artık kısaca güzel,zevkli,fransız filmi kıvamında genç güzel hatırlattıbana birazcıkta olsa Dreamworks ama kesinlikle çocuk filmi değil çocukların izlemesinikesinlikle önermem.Böyle Birşeyle Bitirelim------"Ölmeden önceki son saniyede tüm hayatın gözünün önünden geçermiş.Herşeyden önce o bir saniye felan değil bir zaman okyanusu gibi sonsuza dek uzayıp gidiyor"----------

Puanım:80
A

@acikdeniz

8 yıl önce

7.7 / 10

Aman diyim hazırlıklı olun sonunda ağzınız açık kalacak çünkü. Lütfen film esnasında telefonunuzu kurcalamayın.

@cessiebalik

8 yıl önce

10 / 10

pekala ne yazacağım hakkında çok fazla fikrim olmadığı için, tedbiri elden bırakmayayım. izlediğim en etkileyici filmlerden biriydi sanırım. poşetin rüzgarda dans edişi, Thora Birch'in güzelliği, Ricky'nin sakin, kendinden emin ve hakim tavrı, her bir detay muazzamdı.

@dexmach

8 yıl önce

9.5 / 10

PERFECT
M

@mertaksu

9 yıl önce

8.6 / 10

Sonunda adamın **** çıkmasıyla şaşkınlıktan ağzımı açık bırakmış film. Hiç beklemiyordum delikanlı abimizden.
D

@doris

9 yıl önce

Hiç kimse gözüktüğü, dışarıya yansıttığı kişiliği barındırmıyor aslında. Güzel filmdi, Kevin Spacey’nin oyunculuğunu çok sevdim.
SPOILER

Amerikan Güzeli filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Amerikan Güzeli filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Amerikan Güzeli filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL