7.5

650 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.4 (910.792 OY)

Süre

2 Saat 2 Dk.

Ülke

ABD

Yönetmen

KONUSU

Lester Burnham, çevresindeki insanlar tarafından sevilmediğini ve horgörüldüğünü düşünmektedir. Karısı Carolyn, bunca yıllık evliliklerinden sonra sanki ondan nefret eder gibi davranmaktadır. Kızı Jane, onu küçük görmektedir. Patronu ise sürekli onun girişimlerini baltalamaktadır. Yıllardır gizlemekte olduğu tutkuları sonucunda Lester, hayatında birkaç küçük değişiklik yapmaya karar verir. Böylelikle orta yaş krizini de kolaylıkla atlatabileceğine inanmaktadır. Aldığı kararlar sonucunda giderek özgürleştikçe ve mutlu olmaya başladıkça karısıyla kızını daha çok sinirlendirmeye başlar. 1999 yılında En İyi Film ve En İyi Yönetmen dahil beş Oscar kazanan Amerikan Güzeli, Amerikan aile yapısına getirdiği eleştiriler ve peşinde koşulan Amerikan rüyası hayalinin aslında görünüşten ibaret bir yanılsama olduğunu ortaya koyan Sam Mendes imzalı bir çalışma.

Lester Burnham

Carolyn Burnham

Jane Burnham

Ricky Fitts

Angela Hayes

Colonel Fran...

Jim Olmeyer

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (34)

@memudula yazdı...

Pzt, 19 Haz 2017, 14:56 (1 yıl önce)

8.2 / 10

Bu hayat ''Sen bakarken soyunamıyorum'' deme şeklidir.İnsan gerçek özünü 1.06.51 saniyelerinde ''Al sana kuşkonmaz sürtük''  diyerek gösterir.İnsanlar kendi tatminsizliklerini ve yeteneksizliğini başkalarına suçlayarak mutlu bir hayat yaşama yollarını ararken çevrelerine ne yaptıklarının farkında değiller.Sıradan olmak bu.

@wersolame yazdı...

Sal, 03 Oca 2017, 20:30 (1 yıl önce)

Klasik amerikan abartması konusu olan bir film. Abi sıradan olmak niye millete korkunç geliyor ben de sıradanım kalkıp birilerini vurmak istemiyorum ama. Mutlu olmayı bilmiyorlar abi net.

@naksidil yazdı...

Sal, 07 Haz 2016, 20:42 (2 yıl önce)

Mutsuzluk temalı ve mutsuzluğu aynı evin içinde yaşayan insanların , zaman içinde bibirlerini birer eşya gibi görmesi , diyalog kurmanın empatinin yok olması ! Aynı evin içinde birbirinden kopmalar ve sonunda mutluluğu dışarıda arama çabası.. Ve bir babanın kendi evladına ailesine saçma disiplin ve ceza uygulamalarıyla asla veremediği sevgisi.. Aileler içinde yaşanan mutsuzluğa ayna tutan başarılı bir film.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Amerikan Güzeli filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Amerikan Güzeli filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Amerikan Güzeli filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER